במופע הענק "רדיו רמאללה" באמפי פארק אשדוד, עלו ובאו מגדולי הזמר והפיוט הישראלי כשכל אומן עלה ונתן 15 דקות שכולן נשמה ומאדיר את שורשי המוזיקה שלו. שמענו שירים מאלג'יר, תוניס ומרוקו שהקהל הכיר מתקליטים, מקולה של אימא ועל במת אירועי שמחות, בפסטיבל מדיטרנה הם הפכו לקונצרט מוזיקלי מרהיב שנתן כבוד למוזיקה כפי שהיא מעולם לא קיבלה
עם כל הכבוד (ויש כבוד) לזמרים מארצות ערב שכיכבו כאן כאגדות חיות בשנות ה60, חייבים להודות שהביצועים על הבמה באמפי אשדוד עלו על המקור, שירים שהתרפקנו עליהם, מעולם לא נשמעו טוב כל כך - כשהם עשירים בסימפוניית צלילים, להטוטי גרון ומעוטרים מאחור בהילה של 10 פייטנים מ"אנסמבל הפיוט של מכון בן צבי".

כל אלו באוויר הפתוח כשהבריזה של הים נושבת והנשמה יונקת זכרונות מבית אבא... האבא שהפליא לספר על הזמר והזמרת של המלך- חבל שהוא לא שמע אמש את הדואט המעורר השתאות של מירי מסיקה ונסרין קדרי, את הפיוט הגדול של זיו יחזקאל, את עמיר בניון, שי צברי, מוריס אל מדיוני ונטע אלקיים מתחרים מול רמת המוואל של האמן שעלה לפניהם. 

כל אחד מהם הביא לקהל את הטעם מהבית מתובל בתוספת של המאסטר שפים העכשוויים שרק העצימה את המקור והשאירה לצופים טעם של עוד.

לקראת סיום המופע, עלו לבמה יהודה פוליקר וברי סחרוף וכמו הנחיתו את הקהל מאניית המעפילים לארץ ישראל.  

הנחיתה הייתה שמחה מלווה בריקודים, עד כדי שכל האמפי עמד על רגליו ורקד. הקהל אהב, השתלב, אך ינצור מהמופע את הטעם של המוואל.

לסיכום: המופע - רדיו רמאללה שהופק עבור פסטיבל מדיטרנה אשדוד נתן במה ענקית לשירים שנשתמרו בסלון ובאירועי חינה וצמחו מחדש בהפקה מוזיקלית משובחת של עומרי מור ועמי רייס.

צילום: חן בוקר

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו