בית הספר להתעמלות אמנותית באשדוד מנוהל על ידי שתי אחיות- מריה וילנה ויינבלט מזה כ- 20 שנה.

יש להן כ- 70 מתאמנות תחרותיות ועוד כ- 150 בנות שמגיעות במסגרת "חוג". התחום אגב, הוא נשי ולכן יש רק בנות. הן ירשו את העיסוק מאימן שבעצמה נחשבת למאמנת בכירה.

התחרות שהתקיימה באשדוד הינה תחרות המוכרת על ידי האיגוד הבינלאומי וזוהי השנה ה-8 ברצף שהיא מתקיימת בעיר אשדוד בה לוקחות חלק מתאמנות ממועדונים שונים ברחבי הארץ והעולם: רוסיה, נורבגיה, ארמניה, קפריסין, אוקראינה וישראל.

התחרות נערכה במשך יומיים והתחלקה על פי רמות וגילאים- הבנות הקטנות ביותר בגיל 6 ועד לגילאי 20 כשהן מציגות, כל אחת בתורה ריקוד עליו עבדו רבות- במשך דקה וחצי עם "מכשירים" שונים כמו: אלות, סרט, כדור, חבל וחישוק (בתחרות קבוצתית מדובר בריקוד בן 2.5 דקות).

יאנה קרמרנקו בת ה- 14 מאשדוד זכתה במקום השלישי באליפות אירופה שהתקיימה בבודפשט, בדרגת נערות והיא לוקחת חלק בסגל הקבוצתי של נבחרת ישראל.

במעמד טקס הפתיחה זכתה להוקרה מטעם עמותת ספורטאי מכבי אשדוד ומנכ"ל רשות הספורט מר יורם אסרף.

בתחרויות הבינלאומיות יש דירוג: משחקים אולימפיים, אליפות עולם, אליפות אירופה, גרנד פרי , תחרויות שמוכרות על ידי האיגוד הבינלאומי שחייבות לכלול שופטות בדירוג מסוים ולעמוד בסטנדרטים קבועים ומוסכמים ותחרויות מקומיות – ארציות.

האולם במקיף ח' בו התקיימה התחרות חולק לשניים- בצד אחד התקיימה התחרות אל מול השופטות ובצדו השני ניתן היה לצפות במחזה מרהיב של כל הבנות והתלבושות עושות חימום ואימונים יחדיו.

ילנה היא מאסטר לספורט והתאמנה בעצמה בענף בבית ספר מאוד נחשב ברוסיה. מריה התאמנה בישראל ושתיהן מאמנות כשמריה גם על תקן שופטת בינלאומית.

הן מלוות את המתאמנות, מתאימות להן מוזיקה וכירואוגרפיות לתחרויות השונות ומחברות עבורן תרגילים מגוונים ברמות גבוות מאוד.

האימונים ברמה התחרותית בעלי דרישות, מקצועיות והתמדה מאוד גבוהות- לפעמים שני אימונים ביותר, חזרה על תרגילים ותנועות במשך של כ- 6 שעות ביום עד לכדי חידוד ודיוק וירידה לפרטים הקטנים, כוריאוגרפיות משתנות, ביגוד איכותי ומקצועי ועוד.

ממכבי אשדוד בהתעמלות אמנותית, טרם הייתה מתעמלת אומנותית באולימפידה וזו אכן השאיפה והחלום של עמותת ספורטאי מכבי אשדוד ושל הרשת העירונית לספורט באשדוד.

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר יו״ר רשות הספורט: "אשדוד מובילה ברוב ענפי הספורט וזוכה לייצוג הולם ומכבד ההישגים אליהם מגיעים המתעמלות מאשדוד הם חסרי תקדים והרבה בזכות מריה וילנה ויינבלט עתירות הניסיון שמובילות את הענף ביד רמה".

יורם אסרף, מנכ"ל רשות הספורט העירונית: "לצד העשייה הרבה והדגש לספורט העממי, חשוב להזכיר את ההישגיות והמצוינות שהם חוד החנית של הספורט והיעד המרכזי של רשות הספורט העירונית, אנו שמחים וגאים בהישגיהם של המתעמלות שהביאו הישגים רבים.

חשוב לציין את מריה וילנה ויינבלט ואת האמא שלהן ששקדו על הכנת אירוע מאורגן למופת מוצלח וססגוני המכבד את אשדוד ומפיץ את הישגיה בעולם. עלו והצליחו.

צילום: חן בוקר