תחרות הקייט נערכה לאחר 8 שנים ללא תחרות בקטגוריה זו. סצנת הקייט באשדוד: אשדוד התברכה ברצועת חוף רחבה מאוד ולכן נוחה מאוד לגלישת קייטסרף. כמות הגולשים באשדוד גדלה כל שנה אבל הצפיפות לא מורגשת בכלל.

"אנחנו כמו משפחה אחת גדולה, כולם מכירים כמעט את כולם והעזרה ההדדית מורגשת מאוד. בסערות החורף יש ימים שמגיעים לאשדוד גולשים מכל הארץ בגלל התנאים המיוחדים אצלנו".

על התחרות:

התחרות התקיימה תחת הפעילות של העמותה לקידום הגלישה באשדוד. העמותה הוקמה בשנת 2002 ע"י גולשים ותיקים ושוחרי ים, במטרה לקדם בעיר אשדוד והפריפריה, את ספורט הגלישה על כל גווניו ונגזרותיו, ותחומי הספורט הימי בכלל.

במהלך השנים, העמותה חרטה על דגלה ערכים חברתיים רבים, כגון פעילויות חינוך, איכות הסביבה, הנגשת נכים ועוד.

זאת לצד קידום המודעות לענף הגלישה. ובולטת בתחומים אלו מיום הקמתה. כיום העמותה מהווה גורם משמעותי וארגון יציג, המקשר בין עירית אשדוד ובין קהילת גולשי הגלים והעוסקים בענפי הספורט הימי השונים, לרבות תחומי ספורט אתגרי בעיר ובסביבתה.

לאור ההצלחה והתמיכה בקרב התושבים, העמותה זוכה לשיתוף פעולה חם ייחודי וחסר תקדים עם עיריית אשדוד ורשות הספורט העירונית, ומעוניינת להרחיב את הפעילות לתחומים נוספים.

זאת הפעם הראשונה שהעמותה מארגנת תחרות קייטסרף כחלק מהמאמץ לתת במה לעוד ענפי ספורט ימי מלבד גלישת גלים. החלטנו להתמקד בתחרות הקרובה בסגנון פריסטייל כללי (גלשן טווין טיפ וסגנון גלישה חופשי).

התחרות התקיימה ביום רביעי 31/5, חג השבועות. היה אירוע מדהים. הגיעו גולשים מאילת ועד צפון הארץ (עכו ואפילו ראש פינה). היום נפתח ב13:00 עם תדריך של השופטים, הסבירו מה הם מחפשים בתרגילים ואיך מתבצע הדירוג.

מצב הרוח ביום התחרות באשדוד לעומת שאר החופים בארץ: הרוח התחילה קצת חלשה אך תוך זמן קצר עלתה יפה ואפשרה לגולשים להוציא מעצמם את המקסימום.

היה יפה לראות את העזרה שקיבלו הגולשים בריצה על החוף המעלה הרוח במהלך המקצים (דבר שקורה אפילו בתחרויות בחו"ל). מספר המשתתפים 35. מתוכם 6 נשים. 

הזוכים בתחרות: בגברים -

1) רן רווה

2) חי כץ

3) ארתור פיל

4) שובל בוהדנה 

נשים:

1) אנה פודרז

2) עמית ברקאי

3) מור בן יקיר

4) שרי להב

אשדודים:

1) סטס סולוביוב

2) יאן אנבינדר

3) נתנאל בללו

4) אלעד חבר 

צילום: TOTO FOTO