הצוותים עבדו במהלך היממה על פתרון לאתגרים שנולדו כתוצאה משיתוף פעולה ייחודי עם אגף רישוי עסקים, מרכז הצעירים ומחלקת איכות סביבה.

כגון: יצירת קהילות ורשתות צעירים, קידום עסקים, הנגשה של מידע סביבתי וכדומה. עם פתיחת האירוע ציינה ד"ר סמדר איצקוביץ, ראש אגף פיתוח תעשייה: "ייחודיות ההאקתון, הראשון שמתקיים בעיר, הוא בשילוב סוגיות חברתיות- עירוניות ייחודיות לאשדוד, יחד עם חשיבה טכנולוגית.

דבר המבטיח כי המשתתפים באתגר יהיו אנשים בעלי מודעות חברתית חזקה, רצון לשנות ולהשפיע, ובעלי יכולות מוכחות בתחומים הרלבנטיים. אין ספק שמדובר באירוע מסקרן וייחודי. אני מחכה לראות מה יקרה בסופו". 

ואכן, נראה כי היתה הצלחה גדולה. כאירוע המכבד את עצמו, הורכב חבר שופטים מאנשים מובילים בתחומם, שיכלו לבחון את הפתרונות מראי הנסיון והיכולות המוכחות שלהם.

ביניהם זאב חיות - מנכ"ל עמותת עתידים; ניצן ספיר - יו"ר קבוצת מחשוב ישיר; דגנית ורד - לשעבר סמנכ"לית תפעול ותשתית באינטל ישראל; רן מרגליות - יזם אשדודי, מייסד שותף של "קומיוניט", חברת סטארטאפ בתחום המדיה החברתית ויוסי ניסנבוים - גם הוא יזם אשדודי, מייסד ושותף של חברת Depoint העוסקת בפיתוח פלטפורמה של כלי ניהול ותקשורת בארגונים. 

לטובת הצוותים עמדו במהלך ההקאתון מנטורים רבים מעיריית אשדוד ובראשם יעקב פלאצ'י וימית פרץ, יזמים מהאקסלרטור The HIVe, צוות מרכז כיוונים ואנשי מקצועי נוספים מעולמות היזמות, השיווק והעיצוב, וכלים של שיווק והצגת רעיון - סדנא בנושאPitching. 

מי שהובילו את האירוע מטעם עיריית אשדוד הן שלומית שוחט, מנהלת פרויקטים באגף פיתוח תעשייה, ואתי לוגסי- טורקניץ', מנהלת מרכז הצעירים, וביחד עם צוות TECY - דורון שטייר, יוסי סולומון  ואופיר נחמני, הצליחו ליצור גיבוש ייחודי של קהילת היזמים סביב מטרה משותפת של קידום חדשנות טכנולוגית. 

תחרות הצגת המיזמים, בהנחייתו של נאור ביטון, יועץ ראש העיר, היתה הרגע שכולם חיכו לו. לאחר התלבטות קשה, בחרו השופטים בקבוצה הזוכה - צוות מיזם "Teamder" שהורכב מתלמידי תיכון בפרויקט "מגשימים לסייבר" של מינהל החינוך, אשר העלו פתרון של רשת חברתית עבור סטרטאפיסטים שמחפשים שותפים לפי כישורים ורקע רלוונטיים, כולל פורטפוליו שייצג את רמת האנשים השונים.

פתרונות נוספים שעלו היו בין השאר אפליקציה לשיתוף אירועים ובילויים בצורה ישירה וממוקדת לכלל צעירי אשדוד; פרויקט לייעול התחבורה הציבורית על ידי התאמת הקווים בצורה אוטומטית לפי בקשות המשתמשים אונליין; הקמת יכולת לרשות העירונית ב"ריאות הירוקות" בשולי העיר לתפוס על חם עברייני איכות סביבה המזהמים אותה בעזרת מחשב קטן וזול ועיבוד תמונה; שיתוף מכשירי חשמל וכלי בית בקהילה ועוד. 

לוגסי טורקניץ' ציינה כי מרכז הצעירים שם לו כמטרה את נושא שיתוף הצעירים בעיר בתהליכי ניהול תחום הצעירים.

ההאקתון היה בהחלט דרך מרתקת לראות את השותפות המרעננת שנוצרה בהיבטים של האתגרים השונים. 

המרתון נחתם באירוע שיא בנוכחות מנכ"ל העיר ובכירים נוספים מהעיר. כפי שציין המנכ"ל אילן בן עדי: "אני שמח לראות את המעורבות הגבוהה של הצעירים ואת החשיבה היצירתית בפתרון סוגיות שמטרידות אותנו ביום יום. אין ספק שיש כאן רעיונות טובים, שנשמח אם יתפתחו הלאה". 

הצוותים הזוכים קיבלו פרס אישי לכל אחד מהמשתתפים, בנוסף: 10,000 ₪ לטובת היישום במידה ויבחרו לממש את הרעיון, הזדמנות להשתלב בפעילות של האקסלרטור העירוני The Hive Ashdod by Gvahim. על כך הוסיף מר זאב חיות הבטחה של עתידים להשקעה כספית גבוהה באם יחליטו להקים חברת סטארט-אפ. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו