מעבר דירה הוא עניין מורכב שמסתיים רק אחרי תהליך ארוך ומייגע. בשנים האחרונות יש תנועה ערה לתוך אשקלון וגם תושבי העיר לא קופאים על השמרים. מחירי הנדל"ן באשקלון נמצאים במגמת עלייה ולכן רוכשי הדירות או המשקיעים מנצלים כל הזדמנות. אבל מה עושים כשהמובילים עוזבים ואיך מתמודדים עם האתגר החדש? קבלו כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

1. סיימו את כל הסידורים בתוך שבוע

הטיפ הכי חשוב הוא לסיים במהירות את הסידורים החשובים בדירה החדשה. אל תדחו למחר מה שאפשר לעשות היום, כי חלון ההזדמנויות קטן מכפי שנדמה לכם. מה שלא תספיקו לעשות בשבוע הקרוב כבר לא יקרה. בקשו עזרה מחברים, קרובים ובני משפחה והפשילו שרוולים לקראת מאמץ אחרון.

2. התרגלו בהדרגה לשכונה החדשה

עוברים דירה עם משפחה? תנו לילדים להתרגל בהדרגה לשכונה החדשה ואל תלחיצו אותם. אשקלון היא עיר גדולה ביחס לערים אחרות בדרום, וסביר להניח שמהר מאוד תבינו שיש לכל שכונה אופי אחר. צאו עם הילדים לסיבוב, הכירו מקרוב את השכנים ונצלו את הימים הראשונים כדי להירגע מהמעבר. מאפייני השכונה ישפיעו ישירות על איכות החיים שלכם וכדאי להתייחס לכך ברצינות.

3. תכננו את מסגרת התקציב

מעבר דירה כרוך בשורה ארוכה של הוצאות בלתי צפויות. לא משנה כמה טוב תכננתם את התקציב במקורי, תמיד תמצאו את עצמכם בחריגה מסוימת. הטיפ בהקשר הזה הוא לתכנן מחדש את מסגרת התקציב. פנו לעצמכם כמה שעות ביומן, הכינו כוס קפה ושבו עם מחשבון כדי לבדוק מקרוב את סעיפי ההוצאות שהיו ועוד יהיו.

4. רכשו ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותכם ולרשות המשפחה. מלבד ביטוח מבנה שהייתם חייבים לקנות כדי לקבל משכנתא, כדאי שיהיה לכם גם ביטוח תכולה ורכוש. הביטוח משתלם בטווח הקצר והארוך כי הוא מעניק שקט נפשי שאי אפשר לקבל בדרכים אחרות. בעלות ממוצעת של כמה מאות שקלים בשנה תוכלו להבטיח פיצוי למקרים של גניבות, נזקי רכוש, פיצוץ בצנרת, נזילות מים ועוד.

5. הזמינו אנשי מקצוע

הדירה החדשה שלכם דורשת התאמה לסגנון חיים מסוים. את רוב העבודות הקטנות תוכלו לעשות לבד, אבל יכול להיות שיישארו משימות לאנשי מקצוע. הזמינו אנשי מקצוע בשלב מוקדם ועוד לפני שתסיימו להתארגן. כך לא תצטרכו לנקות מחדש את הדירה ותוכלו גם לחזור לשגרה במהירות. אנשי המקצוע הכי חשובים הם למשל אלו שמטפלים בתשתיות צנרת ישנות, מחליפים את לוח החשמל ומבצעים הדברה וניקיון. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו