"אם יש שחקן רכש מצוין שכבר קיבלנו, זה גדי קינדה", אמר יוסי מזרחי השבוע לאנשי אשדוד. קינדה שחזר מפציעה ארוכה, כבר שיחק דקות ראשונות בגביע מול איכסל ואמש (ד') בניצחון החשוב (1-0) על הפועל חיפה עלה ל- 15 דקות בליגה. 

"היה רגע שנכנסו בו חזק ממש מיד אחרי הכניסה שלו, די חששנו, איך הוא יגיב, אחרי שהוא קם וחזר כאילו דבר לא קרה, אמר מזרחי לספסל: 'יש לנו אותו העונה'", סיפר גורם בקבוצה. 

קינדה מוסיף לאשדוד בדיוק את הפרמטר שחסר לה, כוח, פיזיות, חוצפה, מהירות וטכניות. סביר להניח שאיתו יחד עם מונד ובקל הקישור של אשדוד יראה אחרת לגמרי. 

אולם, חרף החזרה של קינדה, אל תופתעו אם שחקן נוסף יגיע לעמדת הקישור האחורי, מדברים על זר, אולי על ג'אבר עטאא, בן רייכרט ולא חסרים שמות. 

באשדוד רוצים סגל ארוך ומנסים לחזק את נקודות התורפה של הקבוצה, ההתקפה והקישור האחורי. 

"שחקן כמו עטאא נביא רק אם נוכל לקבל אופציה לרכישה עליו, או שניקח אותו לכמה שנים, אין שום סיבה להביא שחקן צעיר שיעזוב בכל מקרה בקיץ", אמרו באשדוד. 

בינתיים יתחיל להיבחן בקבוצה, הקשר הברזילאי, אלאן וויגור, שמשחק בעמדה של קשר 50-50 ואם ירשים יוחתם. באשדוד הולכים במפתיע או שלא, על השוק הברזילאי בחלון הנוכחי, וויגור, ואולי לוסיו שעל פי גורמים באשדוד, מתקרב מאד לקבוצה. 

לגבי הקשר אלאן וויגור בן ה-22, הוא משחק בקישור ובאשדוד צפו בו והתלהבו והוא ייבחן בקובצה, אם ירשים הוא יחתום ויהיה בסגל כבר למשחק מול בני יהודה בשבת הבאה. 

כמו כן, בקבוצה ממשיכים לבחון את הקשר הקנייתי, אנתוני אקומו בן ה-24, כשהחלטה לגביו תתקבל בימים הקרובים. אם וויגור הברזילאי ירשים, סביר להניח שאשדוד תוותר על אקומו. 

החלוץ הברזילאי בן ה-28 של הפועל באר שבע, נמצא מרחק של ימים ספורים מלעשות את המעבר לאשדוד. 

כזכור, תחילה, ניסו הקבוצות לבצע מן עסקת טרייד במסגרתה, אמור היה החלוץ לעשות הדרך מבאר שבע לאשדוד, בעוד ניב זריהן יעשה את הדרך ההפוכה. 

בסופו של דבר הוחלט, כי שתי העסקאות יעשו בנפרד ובסביבת הברזילאי שכבש עד כה שלושה שערי ליגה, מעידים כי תוך כמה ימים הוא צפוי ללבוש את המדים האדומים צהובים.

אם לוסיו באמת יגיע, זה יהיה אולי ה- חיזוק של אשדוד. בדיוק השחקן שהיא צריכה, מהיר, חזק, גולר, אחד שתרום בב"ש הנוכחית ומגיעה בכושר משחק. על הנייר בינגו. 

בנוגע לניב זריהן, באשדוד מעוניינים למכור את השחקן שהוצע לכמה קבוצות שונות, ב"ש הראתה את העניין הרב ביותר וגם כאן כמו במקרה של לוסיו, נראה כי עסקה זו קרובה גם היא לסיכום כשנותרו כמה פערים קטנים אותם יצטרכו הצדדים לסגור ביניהם עד למעבר הסופי של החלוץ. 

ג'קי בן זקן ומשפחת ברקת מצויים כבר שנים בקשר טוב ולעניין מצטרף גם דודו דהאן, סוכנו של זריהן, שיש לו יותר ממילה בבאר שבע, כך שנראה שהדברים ייסגרו בתקופה הקרובה. 

על ההתקדמות בין הצדדים תעיד העובדה כי זריהן עוד לא ממש חזר להתאמן בשורות אשדוד אפילו שהוא סיים את עונש ההשעייה שלו ביום ראשון. גורמים במועדון מעריכים כי אחת הסיבות לכך היא הרצון לסיים כבר את העסקה מול באר שבע. 

ביום ראשון כשאשדוד קיימה משחק אימון מול קבוצת הנוער, נמנע שיתופו של זריהן מחשש שהוא ייפצע והעסקה תהיה בסכנה. מעבר של זריהן מאשדוד לבאר שבע עשוי להכפיל את שכרו פי שלושה ואף מעבר לכך. 

ייתכן שכחלק מהעסקה המורכבת הזו יעבור גם דן ביטון לצמיתות לשורות אשדוד. בהסכם ההעברה של מיכאל אוחנה לבאר שבע, נסגר כי ביטון יושאל לאשדוד לתקופה של שנתיים בסיומן תהיה לאשדוד האופציה לרכוש את כרטיסו בסכום של מיליון שקל. באשדוד מאוד מעריכים את ביטון ויתכן שגם כרטיסו יכנס לחשבון בעסקה הזו.

צילום: באדיבות אתר ONE (מרטין גודהאמק)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו