אתמול בשעה 21:15 בערב, החל הדיון במליאת הכנסת בירושלים בנושא שילוב אנשים עם מוגבלויות בעבודה ובחברה, בהיקף של 5% בכל גוף ומוסד ממשלתי והסתיים בשעה 21:30, בפה אחד שכולו חברתי- כלכלי וסוף סוף- צודק. הצעת החוק הופנתה דווקא לגופים ממסדיים, ככאלה האמורים לתת דוגמה לקבלת האחר, המיוחד והשונה וחלון הזדמנויות שווה להתפרנס ולקחת חלק בשגרת החיים היומיומית בחברה הישראלית.

המליאה אמש, מנתה 41 חברי כנסת ואישרה את הצעת החוק "שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות" פה אחד- דבר לו ציפו חברי "סיכוי שווה", לאחר התנגדויות ומאבקים מול נציבות שירות המדינה וגופים אחרים שלא רצו להתחייב לשילובם בחברה. למליאה הגיעו משעות הבוקר מנהלי "סיכוי שווה" ביניהם הנציג האשדודי אוריאל אפריאט וקיימו במהלך היום שיחות עם חברי כנסת במטרה לוודא את הבנתם לגבי החוק שהוצע.


את הצעת החוק העלו וקידמו בכנסת חברי הכנסת יואב קיש (מהליכוד) וסייע לו איציק שמולי (מהעבודה).

אוריאל אפריאט סיפר לאשדוד נט: "מדובר במעמד היסטורי ובחוק עצמתי שמתקן עוול חברתי שנמשך במשך שנים, ללא שום צדק. זה חוק נכון בכל היבט- חברתי, כלכלי ואנושי שאני שמח שזכיתי להיות חלק בהובלתו ואשמח גם להמשיך ביישומו. ניתנה לי זכות ענקית להכיר לעומק אוכלוסייה מדהימה עם יכולות כמעט על טבעיות ולהיות חלק משילוב אנשים בעבודה ובחברה. מבחינתי זו לא זכות עבורנו לדאוג להם אלא חובה אזרחית של כל אחד מאיתנו".

לראיון שקיימנו בעבר עם אוריאל באשדוד נט ופירוט על העשייה של "סיכוי שווה" לחצו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]