גני הילדים ובתי הספר של רשת "אהבת הדסה" הפועלים באשדוד ומזוהים עם המגזר החרדי-ספרדי, דורשים מההורים לחתום על תקנון כתנאי ללימודים במקום לקראת שנת הלימודים הבאה ובו איסור על השמעת... שירים מזרחיים, אלא רק בסגנון ...חסידי...

למרות שברשת לומדות ילדות ממוצא מזרחי, נכתב בתקנון כך:

"נושא הרוחניות בבית הוא זה שנותן את האווירה והכיוון שעליהם מתחנכים הילדים, ואחד הדברים המשפיעים במיוחד הוא נושא השירים הנשמעים בבית וסגנונם.

אנו בגנים מכוונים את הילדות הן במסיבות, הן בימי שישי והן בהזדמנויות שונות לשיר אך ורק שירים חסידים מן המקורות, אך בשום פנים ואופן לא שירים מזרחיים עם חידושים שלא ידעום אבותינו.

הורים יקרים שתפו אתנו פעולה למען העתיד של ילדנו".

הורים בתגובה לסעיף זה:

" אם ספרדי לא יכול להשמיע בבית פייטן מזרחי בבית, אז מה כן? זו כניעה לתרבות האשכנזית!

משפחה שתחזיק בביתה מחשב תגרום להוצאת הילדים מהמוסד:
"נושא המחשבים והפלאפונים שאינם כשרים הוא הנושא הכאוב בדורנו. זאת לאחר שהפיל חללים רבים. אנו מודיעים באופן הנחרץ ביותר שמשפחה שתחזיק בביתה מחשב שיראו בו הילדים גורמת במעשיה להוצאת הילדים מהמוסד. ההורים אף מתבקשים להחזיק רק "מכשירי פלאפון כשרים" ללא אפשרות של גלישה באינטרנט או משלוח הודעות טקסט.

נושא הלבוש של ההורים:


"נושא הצניעות של האמהות הינו אבן יסוד בהצלחת החינוך.....יש להקפיד ללכת בצניעות המחייבת כל אישה בישראל, לא בבגד קצר ולא בצבעים בולטים...משפחה שלא תקפיד בזאת נותנת במעשיה אישור להפסיק במידי את לימודי הבנות".

"נושא הלבוש חשוב עד מאוד, שהרי ידוע שהחיצוניות משפיעה על הפנימיות. נאסר ללבוש חולצות עם הדפסים או דמויות עליהן. החולצה אף צריכה להיות סגורה מלמעלה וארוכה מספיק כדי לכסות את הגוף גם "בהרמת ידיים". החצאית צריכה להיות באורך המכסה את הברך גם בישיבה.

אין להגיע בשום אופן עם לקים או דברים שאינם הולמים את דרך התורה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:

"מפקחת משרד החינוך תפנה אל הגן במטרה ללמוד את התקנון ולבחון אם נפלו בו פגמים. ככלל, משרד החינוך מכבד את האוטונומיה התרבותית והדתית של המגזר החרדי ומאפשר הכנסתם של סעיפים שנועדו לקבוע רף דתי בהליך הקבלה למוסד החינוך, זאת בכפוף לכך שהרף הדתי שנקבע שוויוני ואינו מפלה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו