סגן נשיא בית משפט השלום בתל אביב מרדכי פלד, החליט  להאריך את מעצרו עד ליום ראשון. וכך טען השופט:

"עולה חשד סביר שהחשוד התחזה לאדם בעל שם אחר, בעל מקצוע אחר, תוך ששיקר גם לגבי מצבו האישי, כמי שמעוניין במערכת יחסים רצינית ובאמתלה זו קיים יחסים עם מספר נשים, במירמה, כאשר לפחות במקרה אחד דובר גם על ביצוע מעשי סדום, זאת על פי חומר החקירה המצוי לפני כעת. אני סבור כי יש מקום לביצוע בדיקה פסיכיאטרית ראשונית". 

השופט פלד פסק בשאלת חסיון שמו של המתחזה:

"אני סבור כי יש להעדיף את עקרון פומביות הדיון על פני הבקשה שהעלה בא כח המשיב לאיסור פרסום שמו". האינטרס הציבורי הוא לאפשר את ביצוע החקירה בצורה נאותה, תוך כדי גיבוש ראיות. לכן שמו יותר לפרסום ביום שישי ב-12:00 בצהריים" (השופט אפשר מרחב זמן של 48 השעות כדי לאפשר לפרקליט המתחזה להגיש ערר על החלטתו כפי שהוא מתכוון לעשות). 

הסנגור, עו"ד עטרי:

"החלטת בית המשפט לא התמודדה עם הקושי העיקרי, שלפיו, במעשים המיוחסים למרשי אין שום עבירה פלילית, מחד, ומאידך, אם יש בהם משום מעשה פלילי, יש לעצור, למרבה הצער, מאות אלפי ישראלים אחרים שלא מוסרים פרטים נכונים במסגרת יחסים אינטימיים עם בני המין השני. לאור זאת, החלטנו להגיש ערר על ההחלטה". הוא הוסיף, כי מרשו "מרגיש חזק, ומשוכנע כי בסופו של דבר יבינו שאין כל מקום למעצרו ולכל הליך פלילי נגדו".

אחיה של אשת המתחזה:

"קראתי עכשיו שאבא של .. טוען שהיה להם משבר בזוגיות.. ככה מדבר איש שמחשיב את עצמו איש מכובד וירא שמיים? בגלל משבר בזוגיות הוא בגד באחותי מהרגע הראשון לנישואיהם, ואפילו שהיו מאורסים? זו בטח גם הסיבה שהוא התחזה לדמויות שונות ומשונות נכון? או שאולי הבן שלך הוא פשוט איש חולה שמקומו מאחורי סורג ובריח. כמה נמוך אפשר לרדת?" 

כפי שפרסמנו -

תושב אשדוד (בן 38) בן למשפחה מאוד ידועה בעיר המכהן  כמנכ"ל מדרשה, התחזה לרב סרן בצנחנים אשר לחם במבצע צוק איתן כדי לשכנע נשים לקיים איתו יחסי מין.

על פי החשד הוא התחזה לקצין צנחנים בדרגת רב-סרן, גיבור מבצע "צוק איתן, רווק שמחפש בת זוג וכך וניצל עשרות נשים שהכיר באתרי הכרויות כדי לקיים עמן יחסי מין.

בעקבות תלונה שהגישה אם חד־הורית לילד בן 8, וקריאתה לנשים נוספות לאזור אומץ ולהגיש נגדו תלונה במשטרה, ממשיכות להגיע עדויות של נשים שנוספות שטוענות כי הן רומו על ידיו.

אתמול כבר שלוש נשים הגישו נגדו תלונה על הונאה. הוא נעצר והובא לבית המשפט להארכת מעצר.

אחת המתלוננות טענה כי הכירה את החשוד בפייסבוק וכי הוא הונה אותה והוציא ממנה כספים.

אותן נשים אף מתאגדות יחד על מנת להגיש נגדו תלונות במשטרה.

לקבוצת הפייסבוק שפתחו הנשים, עלו יותר מ־100 שמות של נשים, שאיתן היה מנהל המדרשה בקשר, להן אמר שהוא רווק, ואשר טוענות כי הן נפגעו ממנו. 

 

רעייתו של המתחזה הודיעה:

חיי המשותפים איתו הם "פרק סגור", וכי הוא לא קיים יותר מבחינתה.

הרעיה העלתה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, שאותו מחקה אחרי זמן קצר, ובו היא כתבה:

"גיליתי עכשיו שבעלי בוגד בי. זה קורה כבר כמה שנים, מתחת לאף שלי ומבלי שידעתי כלום. למזלי, או לצערי, פנו אלי נשים וגילו לי את זה. אני בהלם, מסוחררת ולא מאמינה. הוא הודה בפניי וטען שחבל לו להרוס את הקשר בינינו ולהיפרד בזמן שהוא הורס כבר כמה שנים בעצמו. אני צריכה אתכם עכשיו חברים שלי".

מבוכה במדרשה בעיר:

ראש המדרשה החשוד הוא דמות מוכרת מאוד בציונות הדתית ובימים האחרונים הוא לא הגיע לעבודה. העובדים במדרשה מקבלים ליווי של עובדת סוציאלית מאז התפוצצה הפרשה אתמול.

הנהלת המדרשה ביקשה מהמנכ"ל להדיר את רגליו מהמקום עד שהדברים יתבהרו אולם לנשים העובדות במדרשה הם הורו שלא להגיב במידה ועיתונאים מגיעים אליהן.

אך שלא לציטוט הן הביעו את רגשותיהן:

אחת העובדות במקום אמרה בבכי - "אמרו לנו לא לדבר איתכם, ומאז שראיתי את הכתבה אני לא מפסיקה לבכות. כיצד ייתכן  שהאדם שאנחנו מעריצות ואוהבות עשה דברים כאלה, זה פשוט לא נתפס".

לדברי בנות השירות במדרשה, שהמשיכו היום בשגרת העבודה החינוכית עם הילדים, הן נחשפו לחשדות באמצעי התקשורת:
"אנחנו עושות הפרדה בין האדם והמעשים שלו לבין עבודת הקודש במרכז להעמקת הזהות היהודית", אמרה אחת מהן.

מקורבת למנהל המתחזה אמרה:
"המדרשה היא המפעל החיים של המשפחה, כששמענו הייתי בהלם. הוא איש רב פעלים, איש עשייה, זה לא מתחבר.

קשה לי לקבל זה, הוא עושה עבודת קודש עד אמצע הלילה. הייתי מופתעת אבל מי כמונו יודע שגם הגדולים נפלו. הוא לא הרים את העיניים אף פעם, לא בנאדם שהייתי חושדת בו. זה באמת שוק, מפעל כזה יקרוס בלעדיו".

אביו של ראש המדרשה, דמות מאוד מאוד מוכרת בעיר הגיב בהלם:

"זה לא הבן שאני מכיר. דיברתי איתו והוא מכחיש את זה לחלוטין. אני יודע שהיה לו משבר זוגי בבית אבל לא ידעתי שזה הגיע עד לשם. איך זה הגיע עד לשם, אני לא יודע".

עורך דינו של המתחזה, אריאל עטרי, בחר להאשים דווקא את הנשים המתלוננות:

"מדובר בנשים שהציגו את עצמן בפרטים כוזבים, ואמרו בין השאר שהן רווקות וללא ילדים, כשבפועל הן גרושות עם ילדים. כל קשר שהיה לו עם הנשים היה בהסכמה, ואם מישהי מקיימת קשר עם גבר רק בגלל הדרגות על הכתפים שלו ולא בגלל מה שיש לו בלב ובראש - זה אומר בדיוק איזה סוג של אישה היא".

מקורביו של המתחזה- זו בעייה של אשתו, לא של התקשורת:

"אם זה נכון, זו בעיה של אשתו, לא של התקשורת ולא של מישהו אחר", אמר אחד מהם, "וגם אם זה נכון והוא סיפר סיפורי גבורה, אז מה הבעיה? הרי יש עשרות גברים שמתחזים כך. זה אמנם לא יפה, אבל לא פשע". מקורב אחר למתחזה הוסיף כי כי "מדובר בילד שגדל על ברכי הערכים הלאומיים הציוניים, הוא זקוק לטיפול ולעזרה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]