במהלך צוק איתן התנדב אוהד שמש ז"ל להתנדב למילואים ולהצטרף ללוחמים בחוד החנית ונפל במהלך המבצע. בטקס הפתיחה שהתקיים בתאריך יום הולדתו של שמש ז"ל (ב- 7 בינואר) נכחו חברים, אנשי שב"כ ומודיעין, רונה רמון (אלמנתו של אילן רמון ז"ל), בני משפחה ופעילים שעבדו איתו במתנ"ס ובכך נסגר מעגל ונפתח צוהר לקהילה.


מטרתו העיקרית של מרכז המחשבים החדש להמשיך את פועלו של שמש ז"ל בפרויקט "הבית החם"- בו הפעיל בשעות אחר הלימודים ילדים נזקקים, עבודה זיכתה אותו בפרס "אילן רמון" עוד כשהיה בן 17 . לימים, הפרויקט הופסק ומתחיל מחדש ביוזמתה של משפחת שמש.

במסגרת ההתנדבויות של אוהד, הוקם ה"בית החם" שיועד לילדים ואוכלוסיה במצוקה. אלה היו מגיעים לאחר הלימודים וקיבלו ארוחה חמה, עזרה בשיעורי הבית ופעילויות נוספות. "כחלק מהפרס אוהד קיבל גם פרס כספי בשווי של שבעת אלפים ש"ח. בכסף הזה הוא קנה תיקים וספרים לילדים. אוהד היה כולו נתינה. בזמן האסון שפקד את האיטי- הוא ארז מזוודה ונסע לשם והקים בית יתומות. גם אם אמלא את החדר הזה בציוד הכי טוב בעולם- האהבה והנתינה של אוהד לא תשווה", אומר אביו.בתמונה: שלום לוטטי מנהל מתנ"ס ה' ואביו של אוהד שמש ז"ל- שי שמש

במתנ"ס ה' יועברו קורסים מתקדמים יותר בהמשך בתחומי מדיה חברתית ניו מדיה אנימציה ועוד. כאופציה למקצוע לעתיד עבור צעירים ולא רק. כמו כן במקום קיים לוח חכם עמדת שליטה ומחשבים מתקדמים עם כל התוכנות הרלוונטיות. 

כרגע נפתחו ארבע קבוצות בתחום הפוטושופ, בניית אתרים והכרת המחשב כאשר בכיתה ישנן 15 עמדות למידה ועמדת מנחה. הקבוצה הראשונה שלמדה הבוקר- מעמותת "תפוח"- פרויקט משותף של מועצת נשים עירונית שמטרתה להחזיר נשים למעגל התעסוקה.בעתיד מתכנן שי שמש, אביו של אוהד ז"ל יחד עם אימו שרה ואחיו של אוהד- הילה ואסף שלוקחים חלק פעיל בכל הפרויקטים, להקים חדר לימוד מוזיקה וסאונד. 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]