ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד, הבטיח עוד לפני שנבחר לראשות העיר בפעם הראשונה כי הוא ינקה את נחל לכיש, ישקיע את הכספים הדרושים להקמת מחסומים שימנעו גלישת ביוב לנחל ויחזיר את הנחל לתושבים, שיוכלו לשוט בו להנאתם.

השבוע, שש שנים של עבודה קשה מאוד של גורמים רבים, בהשקעה של מיליוני שקלים, אפשר לומר שנחל לכיש חזר לתושבים. משרד הבריאות אישר השבוע את קיום השייט בנחל, זאת לאחר ששנה אחר שנה דחה את הבקשה עקב אי עמידה בתקנים המחמירים שהציב לקיום שייט בנחל. התקנים של משרד הבריאות לגבי נחל לכיש חמורים הרבה יותר מהתקנים של נחל הירקון, שם מתקיים שייט, ונדרשה עבודה קשה מאוד לעמידה בתקנים אלה.

כעת עמלים בחברה העירונית חופית, שקיבלה את ההיתר ממשרד הבריאות לקיום השייט, כדי לתכנן את המזח ממנו ייצא השייט בנחל. ההיתר של משרד הבריאות תקף לשלוש השנים הקרובות, והוא כפוף להמשך ביצוע הדיגומים בנחל באותה המתכונת שמבוצעת בשנים האחרונות.

ראש העיר אמר לאשדוד נט בעקבות אישור השייט (הוידאו המלא של דבריו בסוף הידיעה): "זאת בשורה גדולה מאוד לעיר, אחרי שש שנים הצלחנו לנקות את הנחל, וקיבלנו את אישור משרד הבריאות שהנחל כשיר לשייט. מדובר בקפיצת מדרגה מאוד משמעותית מכל הבחינות, קודם כל פעילות הפנאי של תושבי אשדוד שיוכלו להגיע בקרוב לשייט בנחל. הנחל הוא אחד המשאבים הטבעיים החשובים של העיר, סבלנו המון שנים מהעובדה שהוא לא היה נקי, גם בריחות וגם בנושא של דגירת יתושים. המפגע הזה חלף. זה לא היה זול, מדובר בהשקעה של שישה שבעה מיליון שקלים וצוותים רבים שעסקו בניקוי הנחל. ביקשתי ממנכ"ל חופית, אדי בן ליש, שיזרז את הטיפול בקיום השייט, אני מקווה שנספיק השנה זה דורש בניית מזחים וכלי שייט מיוחדים".

ראש העיר אשדוד - יקיר לוחמי איכות הסביבה באשדוד

בחודש דצמבר 2013, לפני חצי שנה, קיבל ראש העיר יחיאל לסרי, מכתב מהפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד, בו הם מהללים ומשבחים את פועלו למען איכות הסביבה בעיר.

במכתבם לראש העיר כתבו חברי הפורום: "התחייבותך כלפי הפורום, עוד בקדנציה הקודמת - להיות ראש עיר ירוק והשינויים הרבים שעשית בתחום איכות הסביבה והקיימות, הופכים אותך לבן ברית של הפורום לאיכות הסביבה באשדוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]