שנה אחרי הדיווח באתר אשדוד נט על כך שאנדרטת חיל הים בגן אלישבע הפכה לאתר למגליסטים, שוב זה קורה בקיץ הנוכחי.

תושבים המתגוררים בסמיכות למקום, דיווחו לאשדוד נט כי בימים האחרונים הפכה האנדרטה לזכר חללי חיל הים, לאתר למנגליסטים. לדברי התושבים, את המנגל עושים הממנגלים ברחבת האנדרטה וגם ממש בסמוך לשמות הנופלים.

"בגן אלישבע אנדרטת חיל הים משמשת כאתר מנגלים ערב שני ברציפות כרגע עשן המנגל עולה משם. רק הבוקר הגיעו למקום אנשי חיל הים לנקות את המקום לטקס", סיפרה אחת התושבות שמתגוררת בסמוך. 

בתיעוד שצולם על ידי אשדוד נט, נראים היטב הממנגלים עושים על האש על החומה של האנדרטה, כשממש לידם, חקוק על אבן: "אנדרטה לזכר חללי חיל הים נא לשמור על כבוד המקום", אך למרות הכיתוב הברור והגדול, בחרו הממנגלים להתעלם ממנו ולעשות על האש דווקא במקום זה. 

בעקבות פניית אשדוד נט, הגיעו למקום תוך דקות ספורות אנשי השיטור המשולב, שפינו את הממנגלים מהמקום.

"כואב לי שאנשים לא מוכנים להבין את משמעות המקום. זה אתר הנצחה וזכרון, ולמרות הכל אנשים מצפצים על כך ומבזים את המקום. אני מקווה שיימצא פתרון שימנע מהישנות המקרים בכל קיץ" סיכמה התושבת.
 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]