נחל לכיש שוב מזוהם ממי ביוב: תקלה בקו סניקת הביוב במועצה האזורית באר טוביה, הובילה להזרמת מי הביוב אל נחל לכיש וממנו לים.
הן במועצה האזורית באר טוביה והן איגוד ערים לאיכות הסביבה באשדוד, לא הוציאו הודעה לתקשורת. לא ברור אם בוצע דיגום בנחל לבדוק את היקף הזיהום וכן אם בוצעה בדיקה בחופים הסמוכים לשפך, לבדיקת הזיהום.

מי שזיהה שביוב זורם למחל לכיש היה העיתונאי דור גפני, שסייר באזור בו נשפך נחל האלה לכיוון נחל לכיש, והריח ריח חריף של ביוב. בבירור שערך עם ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה באשדוד, התברר לו שהנחל מזוהם כבר מספר ימים, עוד לפני גל הגשמים האחרון.

בשידור ברדיו דרום, אמרה מנכ"לית איגוד ערים כי נראה כי סיום תיקון קו הסניקה בבאר טוביה יסתיים, ככול הנראה, היום.

כאן המקום לציין כי דייגים רבים מגיעים לאזור השפך של נחל לכיש, במיוחד אחרי סערות, זאת בעקבות בריחת דגי דניס מבריכות הדגים סמוך לנמל אשדוד

שלומי שמאי, סגן ראש המועצה האזורית באר טוביה והאחראי לתחום הפיתוח והתשתיות במועצה אמר ברדיו דרום 101.5: "ביום שלישי האחרון, 29 בינואר, קרס קו סניקה שמוביל מיישובי המועצה למט"ש. עם היוודע הנושא דיווחנו על כך לכל הגורמים הנוגעים לדבר: איגוד ערים, המשרד להגנת הסביבה,המשטרה הירוקה ועוד שהגיעו כולם למקום. במקביל שלחה המועצה האזורית באר טוביה מהנדס שפכים וצוות פיתוח שהחלו לתקן את הנזקים ולהחליף את כל הקו המדובר. הצוות עבד בתנאי שטח ומזג אוויר קשים וטיפל בתקלה".

צילום נחל לכיש: אשדוד נט

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]