באשדוד ניסו לאורך כל השבוע להוריד את מפלס הלחץ ובעיקר ליצור שקט בקבוצה. לקראת חולון בחוץ, אשדוד תנסה בעיקר שלושה דברים עיקריים, הראשונה, ריבאונד בשני חלקי המגרש ובעיקר ריבאונד הגנה, מפני שחולון היא קבוצת ריבאונד מצוינת בעיקר בהתקפה. פרמטר נוסף, לנסות כמה שיותר להגביל את משחק הריצה של חולון. "אם ניתן לחולון לרוץ בבית מול הקהל יהיה לנו קשה מאד, אבל אם נדע להגביל אותם, המשחק העומד שלהם פחות טוב", אמרו באשדוד. השלישי יהיה הניסיון להגביל את צמד הגארדים מורן רוט ורון לואיס. אשדוד תנסה לקבל תרומה טובה גם מבארדלי וקארטר בהתקפה ובהגנה והיא תצטרך את אלכס טיוס בכושר טוב בריבאונד שיעזור לכולם. באשדוד יודעים שאחרי התקופה הלא טובה, הם חייבים לנסות לעשות הכול בכדי לנצח הערב בפחים. במשחק שייפתח למעשה את המחזור השביעי בליגת העל בכדורסל.

 

המשחק הוקדם ליום שבת בשל רצון הפועל חולון לקיים טקס לכבוד רענן כץ, שתרם לקבוצה כספים בשנים האחרונות, ובשל העובדה שכץ חוזר לארצות הברית כבר ביום ראשון. חולון מגיעה למשחק עם מאזן 3:3, לאחר ניצחון חוץ מרשים בנתניה, ואילו מכבי אשדוד רשמה רק ניצחון אחד מתוך חמישה משחקים, והפסידה במחזור האחרון בהארכה למכבי חיפה. בשני המפגשים בין הקבוצות בעונה שעברה באולם הפחים ניצחה מכבי אשדוד בהפרש ממוצע של 28 נקודות. רון לואיס מוביל את ליגת העל עם 6.7 זריקות משלוש בממוצע למשחק. ג'וש קארטר מדורג שלישי עם 6.2 זריקות לשלוש. אותו לואיס גם מוביל את הליגה באחוזים מהעונשין עם 96.2 אחוז (25 מ-26). במקום הראשון בכמות הזריקות מהקו, ראמל בראדלי עם 9.6 זריקות בממוצע (33 מ-48). שון דניאל החל את העונה שעברה באשדוד ועבר במהלך העונה להפועל חולון.

 

במהלך השבוע ניסו באשדוד למצוא פתרון למצב הקבוצה, אך בשלב זה לא יבוצעו שינויים בסגל השחקנים ובצוות המקצועי. בקבוצה מקווים לצאת לדרך חדשה במשחק החוץ בחולון, ויודעים שלולא משחק טוב של כמעט כל השחקנים, הסיכוי לכך הוא נמוך מאוד. באשדוד מסמנים גם את בראיינט דאנסטון שלדעת אשדוד הוא שחקן מפתח בהרכב של דן שמיר בחולון. כבר בקדם העונה שיחקו הקבוצות אחת נגד השנייה, באחד אשדוד הפסידה ובאשדוד היא ניצחה, אך המשחקים האלה אופיינו בקשיחות גבוהה ופיזיות גדולה מצד שתי הקבוצות.