מבחינת מכבי אשדוד המשחק הערב הוא ברמה של שקט למערכת, אחרי פתיחת עונה לא טובה, אבל לא ממש שונה מהפתיחה של העונה שעברה, באשדוד רוצים להשיג ניצחון ליגה שני וראשון בבית. אשדוד עומדת על מאזן של 3-1 לחובתה בליגה ומבחינתה המשחק מול חיפה הוא משחק שחייבים לנצח ופחות משנה היכולת. אשדוד תהנה מהחזרה המחודשת של ג'וש דאנקן לפרקט. קרייג בארקינס מי שהיה הזר של הקבוצה עד כה סיים את חוזהו ושוחרר אמש וכבר הפסיק לעלות על הטיסה חזרה לארה"ב. בארקינס הגיע אמש לאימון של אשדוד בכדי להיפרד מהשחקנים וקיבל הרבה מחמאות וברכות מאנשי הקבוצה. מכבי אשדוד פתחה גם את העונה שעברה עם מאזן 3:1, ובמחזור החמישי ניצחה במשחק בית את ברק נתניה. העונה מקווים באשדוד שהתסריט יחזור רק מול חיפה. גם העונה פתחה הקבוצה במשחק ביתי מול אשקלון, רק שהפעם זה הסתיים בהפסד. באשדוד ינסו לעצור את סילבן לנדסברג של חיפה,אשר מחזיק ברצף של 11 משחקים מעל 10 נקודות מתוכם 8 משחקים עם יותר מ-20 נקודות. לא מן הנמנע שנראה הרבה את קארטר שומר עליו.

 

באשדוד בונים על העובדה שהקבוצה סיימה את רצף המשחקים הקשה שלה מפתיחת העונה, כשההערכות שאולי עכשיו הקבוצה תצליח לצאת מהתקופה הלא טובה שלה. "אני לא יודע כמה עכשיו הולך להיות קל, חיפה הערב וחולון בשבוע הבא זה לא ממש קל", אמר עו"ד שי האוזמן. כאמור בקבוצה החליטו לא להאריך את חוזהו של הסנטר קרייג בראקינס שעזב לארצות הברית, ומי שיירשם לראשונה למשחק מול מכבי חיפה הוא ג'וש דאנקן, ששיחק בקבוצה בעונה שעברה, ופספס את תחילת העונה הנוכחית בשל פציעה. "דאנקן הפתיע את כולם בחזרה המהירה שלו, באימונים הוא היה מצוין בשבוע האחרון, השאלה האם מה שטוב לאימונים יהיה טוב גם למשחקים ואת זה נראה הערב", אמר האוזמן. "ברור שהוא לא יכול לשחק 40 דקות ונראה איך נשתמש בו וכמה", הוסיף האוזמן. באשדוד ירצו לקבל את מאיר טפירו ששולט בקצב ועושה את מה שהוא עושה הכי טוב כבר יותר מעשור וזה לשחק עם השכל, לידו מקווים באשדוד לקבל גם את ראמל בארדלי שעד כה קולע 23.5 נק' בממוצע למשחק, אבל ירצו לקבל ממנו גם שליטה בקצב ועזרה בניהול המשחק.

 

לעומת זאת, בצד הירוק סוף סוף מתחילים לראות את ההצלחה מתקרבת, אחרי הניצחון המרשים על ברק נתניה בליגה. בקבוצה מרוצים מאוד מהיכולת של השחקנים עד כה העונה, ומקווים שידעו לתרגם את היכולת לניצחונות גם במשחקי החוץ בהמשך הדרך. חיפה החתימה השבוע את ג'רמיין ג'קסון, ששיחק במדיה בעונה שעברה, והשחקן נחת לקראת סוף השבוע בארץ, ערך עם הקבוצה שלושה אימונים, וישחק מול מכבי אשדוד במקומו של ג'רמי וויז שמוצא את עצמו מחוץ לסגל. "אני שונא את המילה פוטנציאל", אמר מאמן חיפה מיקי גורקה לקראת המשחק. "כשכולם אומרים שחיפה מוכשרת ועם פוטנציאל, המבחן האמיתי הוא מבחן התוצאה ואנחנו כרגע חייבים להראות המשכיות ועקביות וחייבים להתחיל לחבר יותר מניצחון אחד וליצור רצף, ואז נראה שהקבוצה מתחילה להתבגר ולהראות עקביות". לסיום אמרו אנשי אשדוד: "הולך להיות משחק מלחמה, לא ממש כדורסל גדול, אבל זה משחק מפתח בשבילנו, אנחנו חייבים להיות חדים וממוקדים, לאורך השבוע האחרון, השחקנים נראו מפוקסים וחדים, אבל אנחנו צריכים את הקהל שלנו איתנו וזה חשוב", אמרו באשדוד.