לכל אוהדי אשדוד המודאגים אחרי משחק ההכנה מול הבקעה, אפשר להירגע, אמש (א') גברה מכבי אשדוד על עירוני אשקלון במשחק אימון ביתי שני של הקבוצה בתקופת ההכנה. אשדוד נראתה טוב יותר מהמשחק מול הבקעה, בעיקר ברמה ההגנתית. צמד הזרים החדש של הקבוצה אלכס טויס וקריג בארקינס הפגינו משחק מצוין בצבע ואף לקחו חלק במשחק ההגנה המרשים של הקבוצה מול אשקלון. עוד שחקן שהצטיין בהיבט ההגנתי היה אנטון שוטבין שהראה יכולת הגנתית מצוינת עם 4 חסימות. משחק ההכנה היווה בעצם אפריטיף למשחק הראשון של הליגה בין שתי הקבוצות. כאמור במחזור הראשון של העונה תארח אשדוד את אשקלון.  
 
כאמור באשדוד הצטיין בארקינס עם 21 נקודות. אשדוד, שאירחה את ההתמודדות, כבר הוליכה ב-20 הפרש (30:50) בהפסקה, אך במחצית השנייה הקבוצה של אריק אלפסי הצליחה לנגוס קצת בפער. חניכו של עופר ברקוביץ' הציגו משחק טוב מאוד, כשבשורותיהם בלטו בעיקר קרייג בראקינס עם 21 נקודות, ג'וש קארטר שסיים  עם 20 נקודות ואלכס טיוס שתרם 14 משלו. אצל אשקלון, מרקו קילנגסוורת' הצטיין כסיים עם 24 נקודות. במכבי אשדוד היו מרוצים מאוד מהשיפור לעומת המשחק מול הבקעה, בו הפסידה הקבוצה. מנהלה המקצועי של מכבי אשדוד עו"ד שי האוזמן אמר על המשחק: "מדובר עדיין בשלב מוקדם מאוד של ההכנות. השאיפה היא להגיע למצב שהקבוצה תהיה מוכנה לפתיחת הליגה. אנחנו מצפים לראות שיפור משבוע לשבוע וממשחק למשחק כדי להגיע מוכנים לפתיחת הליגה".
 
משחק האימון הבא של אשדוד יתקיים ביום רביעי הקרוב מול מכבי ראשון לציון במסגרת הטורניר לזכרו של איתי לוי ז"ל. באשדוד היו מרוצים מהשיפור של ראמל בארדלי מהמשחק הקודם שהפעם קלע 9 נק', אם כי עדין ניכר שחסר לו כושר משחק וכושר גופני. באשדוד היו מרוצים גם מהיכולת של דרור חג'ג' שהפגין יחד עם מאיר טפירו ניהול משחק חכם.  
 
קלעו לאשדוד: קארטר 20, בארקינס 20, טיוס 14, בראדלי 9, חג'ג' 7, טפירו ושטובין 6 וקרני 2. 
 
 
התמנות באדיבות: דודו קקון