זהו, אחרי שהשלימו את פאזל הסגל לעונה הקרובה, מכבי אשדוד תצא ביום ראשון הקרוב (28 לחודש) לאימון הראשון של העונה באופן רשמי. כל שחקני הסגל אמורים להגיע עד יום ראשון שיכול להיות שזרי הקבוצה יקבלו עוד כמה ימים של חופש ויגיעו במהלך השבוע. לוח משחקי האימון של הקבוצה כבר נקבע, באשדוד מקווים שהעונה הקרובה תהיה טובה אף יותר מהעונה שעברה שהייתה מצוינת. רק בשבוע שעבר סגרו בקבוצה את סגל הקבוצה אחרי שהחתימו את ינעם אירם ובכך למעשה תתחיל אשדוד להתאמן עם סגל מלא לקראת העונה הקרובה. בקבוצה ישחקו במהלך חודש אוקטובר בגביע צ'אנס מול הפועל ירושלים. לקבוצה נקבעו כ- 8 משחקי אימון במהלך הפגרה בכדי לבחון את כוחה. ביום ראשון יגיעו כולם לאימון הראשון באולם הקריה וכנראה שככל שהימים יעברו המתח יעלה. אשדוד החתימה את דרור חג'ג' יחד עם הזר החדש אלכס טויס וכן את גלעד קרני ואת אנטון שוטבין שהצטרפו למאיר טפירו, דניאל גור- אריה, בארדלי, קארטר ודאנקן.  
 
 
שוטבין עושה חיל בנבחרת האולימפית
באשדוד בוודאי שמחים לראות את היכולת הטובה שמציג אנטון שוטבין בנבחרת האולימפית. שוטבין יחד עם קרני מהווים את נציגי מכבי אשדוד לנבחרת הצעירה. הנבחרת האולימפית השתתפה בליגת הקיץ וזכתה באליפות ששוטבין היה בין השחקנים הבולטים לאורך הליגה. שוטבין נבחר למצטיין של הליגה לאחר שהפגין משחקים איכותיים מאד עם שלל נקודות וריבאונדים והראה שהוא מגיע לאשדוד בכושר טוב. שוטבין אמור להיכנס לנעליו של יאן מרטין שעבר לגליל. אם בעונה שעברה אשדוד ידעה לפגוע בינגו במרטין שהגיע מהליגה הלאומית, העונה היא מקווה ששוטבין שהגיע מגרמניה יהיה האס שלה ויזכה כמו מרטין בתואר תגלית העונה. לפחות על פי הקיץ זה נראה לא רע בכלל. לוח משחקי האימון של הקבוצה: 12.9.2011 -  משחק חוץ מול הבקעה. 15.9.2011 - משחק בית מול בני השרון\הרצלייה. 18.9.2011 - משחק חוץ מול עירוני אשקלון. 21.9.2011 - משחק בבאר יעקב מול מכבי ראשון לציון. המשחק הוא אימון במסגרת טורניר לזכרו של איתי לוי ז"ל. 25.9.2011 - משחק בית מול עירוני אשקלון. 28.9.2011 - משחק חוץ מול בני השרון\הרצלייה. 2.10.2011 - משחק מול הבקעה במסגרת מחנה אימון שיערך בוינגייט. 4.10.2011 - משחק מול ברק נתניה במסגרת מחנה אימון שיערך בוינגייט 9.10.2011 - משחק מול הפועל ירושלים במסגרת גביע צ'אנס במלחה.
 
 
שוב שינוי בשיטת המשחקים
דירקטוריון מנהלת הליגה קבע את שיטת המשחקים לשנים הקרובות והחליט לבטל את הסיבוב השלישי.  בעונה הקרובה עם תום שני סיבובי משחקים, תחולק הליגה לבית עליון בן 6 קבוצות ובית תחתון בן 5 קבוצות.  בכל אחד מהבתים יתקיים סיבוב משחקים אחד. בסיום משחקי הבתים, הקבוצות שיסיימו בשני המקומות הראשונים בבית התחתון, כלומר מקומות 7-8, יעפילו למשחק רבע גמר הפלייאוף ויפגשו את הקבוצות ממקומות 1-2 בהתאמה וכן יתקיימו סדרות בין הקבוצות ממקומות 3-6 ו-4-5 בשיטת הטוב מחמישה משחקים. ארבע המנצחות יעפילו למשחקי הפיינל-פור. הקבוצות שיסיימו במקומות 9-11 יקיימו בניהן סיבוב משחקים אחד. החל מעונת 13\2012 ישחקו בליגת לוטו 12 קבוצות ועם תום העונה הסדירה תחולק הליגה לבית עליון ותחתון בני 6 קבוצות כ"א. בסיום העונה הקבוצה שתסיים במקום האחרון תרד לליגה הלאומית ואלופת הליגה הלאומית תעפיל לליגת לוטו. ביום ראשון הבא ה-28.8 יתקיים אירוע פתיחת העונה ובמהלכו הגרלת משחקי ליגת לוטו. כפי שכבר נקבע, במחזור הפתיחה יתקיים משחק חגיגי בו תארח סגנית האלופה קבוצת אלטשולר שחם גלבוע\גליל את האלופה מכבי אלקטרה ת"א. במהלך האירוע יוקרן הסרט "הכול אפשרי" העוקב אחרי שלושה שחקני כדורסל צעירים ושאיפתם להפוך לשחקנים מקצוענים. בסרט משתתפים בין השאר עמרי כספי שאירח את הנער משה אלמו בסקרמנטו, פיני גרשון, דייויד בלאט, דריק שארפ, מאיר טפירו ועודד קטש. מנהלת הליגה החליטה להוסיף שני משחקי ראווה לצד משחקי גביע צ'אנס באולם מלחה. ביום ראשון ה-9.10 יתקיים משחק בין העולה החדשה מ.כ הבקעה לעירוני אשקלון והמנצחת בניהן תפגוש את מכבי חיפה ביום שלישי ה-11.10.   
 
 
*הצילום של מנהלת הליגה בכדורסל