Pixabay

להתחשב בכולן

התפריט השכיח במסיבות רווקות הוא תפריט חלבי, כך שבדרך כלל האוכל שתמצאו במסיבות מסוג זה יהיה פשטידות, מאפים ופסטות. מה קורה אם אחת הבנות רגישה לגלוטן? או שאחת מחברות הילדות של הכלה נמנעת מאכילת מוצרי חלב? ובכן, קיימות חלופות ואפשרויות נוספות. אבל בכדי שתוכלו לתכנן את התפריט המושלם, חשוב לוודא מראש עם יתר הבנות אם יש להן מגבלות תזונתיות או רגישות למזונות מסוימים. דבר זה יסייע לכן לדעת כיצד להתאים את התפריט, כך שבסוף המסיבה כולן יהיו שבעות ומרוצות.

 

זו הכמות או האיכות?

האמת שגם וגם. חשוב לדאוג לכמות אוכל שתספיק לכל הבנות למשך כל המסיבה, כמו גם לוודא שמדובר במאכלים איכותיים וטעימים. איך תדעו מהי כמות האוכל הרצויה? שאלה נהדרת! חשבו על כמות השעות שתשהו במסיבת הרווקות וכמות החברות המשתתפות ונסו לחשב את כמות האוכל בצורה שתספיק לכל אורך היום. שימו לב שמכסת האוכל שתצטרכו למסיבה שנערכת לכל אורך היום תהיה שונה מזו שתצטרכו למסיבה שמתקיימת בשעות הערב. אחרי שתחשבו את כמות האוכל הרצויה, תוכלו להתחיל לבנות תפריט עם מגוון מאכלים שיתאים לכולן.

 

אז מה אוכלים?

כאמור, השלב הבא בתכנון, הוא לבנות תפריט שייתן מענה לכל החברות המשתתפות במסיבה. מומלץ להגיש פלטת ירקות טריים, דבר שמתאים הן עבור טבעוניות והן עבור רגישות לגלוטן, כמו גם עלי גפן ממולאים. אם המסיבה מתקיימת לכל אורך היום, חשוב לדאוג למאכלים שאותם ניתן לאכול לארוחת בוקר ואף כאלה המתאימים לארוחת הצהריים. בין המאכלים השכיחים במסיבות רווקות למיניהן, תוכלו למצוא לחמים ומטבלים ייחודיים, פשטידות ממרכיבים שונים, סלט בורגול עשיר, לזניה, רביולי, סלט תפוחי אדמה ובטטה, סלט יווני, ופלטת גבינות עשירה. אם אתן מעדיפות להימנע מנבירה באתרי האינטרנט וספרי הבישול שהעלו אבק, תוכלו להזמין מגשי אירוח בהתאמה אישית, שיגיעו עד אליכן ביום האירוע. כך גם תוכלו להימנע מלבקש מהמשתתפות לסייע בהכנת המאכלים.

 

קינוחים

נהוג לארגן אזור מיוחד במסיבה עבור כל הקינוחים והמתוקים שילוו אתכן במהלך היום. תוכלו לדאוג לקינוחים כמו גליליות במילוי קרם וקצפת, עוגות אישיות (קאפקייקס) המעוצבות בהתאם לקונספט המסיבה, שיפודי סוכריות גומי, כדורי שוקולד, עוגיות באפייה ביתית, פחזניות, פלטת פירות חתוכים והאפשרויות עוד רבות ומגוונות. אפשר לנעוץ דגלונים קטנים הנושאים את שמה של הכלה בחלק מהקינוחים, שכן אלה יהוו חלק מעיצוב השולחן.

 

עיצוב השולחן

לאחר שתרכיבו את התפריט הנכון ביותר עבורכן, תוכלו לחשוב על עיצוב השולחן באמצעות אלמנטים שמתכתבים עם הקונספט הנבחר. היעזרו בשלל שקיים בחנויות הסטוק השונות ובחנויות היצירה על מנת לעצב את השולחן באופן ייחודי. בעת תכנון עיצוב השולחן והקו העיצובי של המסיבה, יש להתחשב במיקום האירוע, אם אתן מתכננות מסיבת רווקות בבית למשל, יש להתאים את העיצוב לחדר בו תתקיים המסיבה.

 

בחירת האוכל למסיבת הרווקות צריכה להתאים לכל המשתתפות, לכן חשוב להקדיש לכך מחשבה רבה וארגון מראש. תוכלו לחלק את התפריט בין הבנות כך שכל אחת תכין מאכל\קינוח למסיבה, או להזמין קייטרינג ומגשים מוכנים בהזמנה אישית. אל תשכחו לרכוש בקבוקי שתייה ואלכוהול בכמות מספקת. בררו האם במתחם המסיבה קיימים מקרר ומיקרוגל, משום שאלה יהיו חיוניים עבורכן בשימור טריות וחימום האוכל. לא משנה מה תבחרו ואיזה מאכלים תשלבו בתפריט, העיקר שתיהנו ממסיבת רווקות מהנה ובלתי נשכחת.