צילום: פבל טולצינסקי

רק הבוקר דווחנו באשדוד נט על עומסי תנועה כבדים בכניסה לנמל של משאיות עומדות בעקבות עיצומים של עובדי המנהל בנמל אשדוד, עכשיו מסתבר שגם הצפיפות בים בשל העיצומים הביאה כמה חברות ספנות להטיל "היטלי צפיפות" על נמל אשדוד.

כפי שמתפרסם הבוקר באתר port2port: ארבע חברות ספנות שונות החליטו להטיל היטלי צפיפות בנמל אשדוד בהן חברת סיגו (50 דולר למכולה), חברת המבורג סוד (40 דולר למכולה), חברת יאנג מינג (75 דולר למכולה) וחברת ארקס (100 דולר למכולה). המצב כל-כך עגום עד שאניות אשר מגיעות לאשדוד אינן מספיקות לפרוק את כל המכולות שלהן בנמל ונאלצות להמשיך איתו לנמלים אחרים, ומכולות יצוא נותרות על הרציף ולא מוטענות על האנייה.

במכתב ללקוחותיה שהפיצה סוכנות א.מ.א (סוכנויות ים מאוגדות) אשר מייצגת בישראל את חברת המבורג סוד, נכתב כי ״עובדי נמל אשדוד נוקטים בעיצומים מזה מספר שבועות. יש לכך השפעה ברורה ומיידית על פעילות האניות בנמל. התפוקות איטיות, מנופים מקולקלים אינם מתוקנים.

גם חברת ״אולקרגו לוגיסטיק סרביסס״ הוציאה ביום חמישי האחרון מכתב ללקוחותיה. סמנכ״ל הסחר של החברה כותב ללקוחות החברה כי ״כפי שוודאי חשתם לאחרונה, פרק הזמן שבין מועד הגעת האנייה עד לזמינותו של המשלוח התארך באופן משמעותי.

״בחלק מהמקרים אניות ממתינות ימים ארוכים מחוץ לנמל, בחלק אחר אניות מדלגות על נמל אשדוד, פוקדות את נמל חיפה במקום, ומשם מכולות שמיועדות לאשדוד מועמסות ועוברות ברכבת. פתרון זה של העברה יבשתית ברכבת בין חיפה לאשדוד הינו פתרון חלקי שכן גם בשיטה זאת המכולות זמינות לשחרור ימים ארוכים לאחר תאריך ההגעה המקורי ארצה.

״כפי שנמסר לנו, הסיבה לעיכובים נעוצה בכך שתפוקות עובדי הנמל נמוכות מאוד בשבועיים שלושה האחרונים, כתוצאה מסכסוך בין עובדי הנמל להנהלה".

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה לדברים כי: ״ועד עובדי המנהל בנמל אשדוד פתח במהלך משמרת א׳ בעיצומי פתע, וכתוצאה מכך נגרמים שיבושים בשירות ללקוחות ובעבודה התפעולית של הנמל. בין היתר נגרמים עיכובים משמעותיים בשירות למשאיות ולאניות. הנהלת חברת נמל אשדוד פועלת על מנת להשיב את העבודה לסדרה ובתפוקה מלאה״.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו