סימן "וי" בידו בעת הפינוי לבית החולים סורוקה

מטען חבלה התפוצץ אחר הצהרים (שבת)סמוך לסיור של כוח צה"ל שפעל בסמיכות לגדר הגבול בדרום רצועת עזה. 2 חיילים נפצעו באורח קשה מהם חייל גולני תושב העיר אשדוד, עוד שני חיילים נפצעו - מהם אחד בינוני ואחד קל.

סגן מנהל בית החולים סורוקה, פרופסור גל איפרגן, מסר כי ארבעת החיילים שנפצעו בגבול רצועת עזה אינם בסכנת חיים מיידית, אך הם סובלים מפגיעות הדף, רסיסים וכוויות. איפרגן הוסיף כי שלושה חיילים הועברו לחדר ניתוח.

בתקופה האחרונה, חמאס מארגן מידי יום שישי הפגנות ”אזרחיות” על הגדר, כדי להתסיס את השטח . במהלך ההפגנות אמש הניחו דגל פלסטין על הגדר. כיוון שלכל חפץ יש פוטנציאל של מטען חבלה, חיילי חטיבת גולני, גששים והנדסה הגיעו למקום. לאחר שכוח ההנדסה התקרב לדגל - המטען הופעל. כאמור שני חיילים פצועים קשה, אחד בינוני ואחד קל".

בעקבות הפיגוע, חיל האוויר תקף כמה יעדים ברחבי הרצועה, בהם מוצבי חמאס.
התקיפות לא כוונו עד כה נגד מטרות הג'יהאד האיסלאמי. קודם לכן ירה טנק לעבר עמדת תצפית בדרום הרצועה.
במקביל אזעקות הפעלו בעעוטף זה במספר רב של ישובים.

מצה"ל נמסר:
"זהו אירוע טרור חמור מאוד שיש בו לערער את היציבות באיזור. המטען שכלל גם צינור היה חלק מהדגל ושניהם הונחו אתמול. הדגל הונח בצד הפלסטיני של הגדר והנפגעים העיקריים בתקרית היו מקרב לוחמי סילוק פצצות של ההנדסה שעל פניו היו ממוגנים. המטען שייך לארגונים סוררים ולא של הג'יהאד האיסלאמי. חמאס אחראי לאירוע הזה כי הוא מביא את המפגינים להפגנות "הספונטניות" האלה בשבועות האחרונים שמנוצלות גם לפעילות טרור. האירועים האלה יזכו לתגובה ללא פשרות".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו