ערב היציאה של קבוצת "דולפיני אשדוד" לטורניר בספרד, הבטיח היו"ר יעקב אוליאל שאחרי המקום השלישי בשנה שעברה, הפעם הקבוצה חוזרת עם הגביע, הבטיח וקיים. דולפיני אשדוד אלופי אירופה בקטרגל חירשים, כך נקבע הערב (ש') במשחק הגמר ואחרי ניצחון 4-3 על הואלבה מספרד.

מדובר בהישג היסטורי ומרשים של הקבוצה הצנועה מאשדוד שהביאה הרבה כבוד לעיר ולמדינה בטורניר ליגת האלופות בקט רגל באולמות לחרשים וכבדי שמיעה.

המשחק עצמו כבר היה בידיים של הספרדים שזכו לתמיכה מקומית והובילו כבר 3-1, אלא שהשחקנים מאשדוד הראו שהם לא רק אלופים אלא עם אופי של מנצחים והצליחו להפוך את התוצאה ל- 4-3 בסיום. 

צילום: דולפיני אשדוד

במחצית הראשונה הקבוצה הספרדית עלתה ראשונה ליתרון 1:0, ועל אף שהדולפינים מאשדוד השוו ל-1:1, הצליחו הספרדים לעלות ליתרון 3:1 ולסיים כך את המחצית

המחצית השניההייתה כולה של "דולפיני אשדוד" 3-2 מהיר ולאחר מכן 3-3. וממש לקראת הסיום הגיע שער האליפות שקבע 4-3 ושלח את אנשי הקבוצה לדקות אחרונות מתוחות ביותר.

את השערים לאשדוד כבשו ניקולאי עם שלושער ושער נוסף של חן ברגדאחרי המקום השלישי בשנה שעברה, הפעם "דולפיני אשדוד" מסיימים ראשונים כהבטחתו של אוליאל. שאפו. 

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה הערב את קבוצת דולפיני אשדוד על זכייתם בגביע אירופה בקט רגל אולמות לכבדי שמיעה. "זהו הישג אדיר.

צילום: אלי סבתי

גאה בכם על הניצחון ההרואי כנגד כל הסיכויים. ניצחתם את הספרדים במגרש הביתי שלהם מול קהל שדחף את הקבוצה המקומית, אבל אתם ראיתם לנגד עיניכם את דגל ישראל שנתן לכם את הכוחות להשיג את הניצחון המיוחל". 

הקבוצה מאשדוד כבר פיגרה בשני שערים במהלך המשחק והצליחה להפוך את הקערה על פיה 4 דקות לסיום. "הוכחתם ששום דבר אינו שובר אתכם. למרות שהכל כבר נראה היה אבוד, התעליתם על עצמכם, נתתם את כל הלב והנשמה ועם האמונה ביצעתם מהפך מושלם ועשיתם הישג היסטורי. הבאתם כבוד למדינת ישראל ותודה רבה לכם על כך", אמרה שרת התרבות והספורט. 

צילום: דולפיני אשדוד

השרה רגב אירחה בחודש יולי האחרון את קבוצת דולפיני אשדוד בלשכתה ושמע מהם על ההתמודדות שלהם וההישגים שרשמו באולמות הקט רגל למרות מגבלת השמיעה. היא בירכה אותם להצלחה בהמשך הדרך והבטיחה לארח אותם לאחר אליפות אירופה. כעת כשזכו בגביע, הם צפויים לפגוש את השרה רגב בשנית ממש בקרוב.

בתמונה: קבוצת דולפיני אשדוד בלשכתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב בחודש יולי האחרון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו