יום שני השבוע היה יום מיוחד עבור ארמונד אסולין, היו"ר החדש של מכבי אשדוד/באר טוביה, שנכנס לתפקיד במקומו של היו"ר היוצא מאיר קיקוז.

בצהרי אותו יום הוא הכניס את נכדו הרביעי בבריתו של אברהם אבינו, בחגיגה גדולה באולם האירועים חצר המלכה. שמו של העולל הקטן - שלו. ממש כמו הסבא, שגם הוא שלו ורגוע. בשעות הערב אסולין שוב חגג, והפעם את הניצחון של קבוצתו, שלא מפסיקה להפתיע. הפעם הדהימה הקבוצה עם ניצחון סוחף ויוקרתי מול האלופה הפועל ירושלים.

השחקנים של אשדוד הצליחו למחוק פער של 13 נקודות במחצית הראשונה, לדרוס את האורחים במחצית השנייה ולהשיג בסיום ניצחון ענק. "השחקנים שלי סידרו לי כניסה הכי כיפית ונעימה לתפקיד", מבסוט אסולין. ומה הפלא, אסולין עומד כעת בראש הפירמידה של הלהיט הכי חם בליגת העל בכדורסל. "הרגשתי שזה באמת היה היום הכי מאושר שיכולתי לקבל", אומר אסולין על היום שהתחיל בברית והסתיים בניצחון ענק.

אסולין (61) משמש כחבר הנהלת קבוצת הכדורסל מזה שבע שנים. הוא נכנס לתפקיד יחד עם החברים שאבי מיכאלי ויורם אסרף, שמונה בהמשך ליו"ר. אסרף עבר בתחילת השנה לתפקיד מנהל רשות הספורט העירונית, קיקוס ירש אותו, ועכשיו, אחרי שקיבל משרה אצל השרה לתרבות הספורט מירי רגב, המקל עבר הלאה לאסולין.

אסולין, תושב עזר, אזרח עובד צה"ל, אב לשלושה ילדים, נחשב במשך כל התקופה לאיש נעים הליכות, דמות שזוכה להערכה. המינוי שלו לתפקיד היה טבעי. "קיבלתי על עצמי את התפקיד שבו אני רואה אתגר גדול", הוא אומר על התפקיד החדש כראש המערכת.אסולין. "יש לנו זכות לחלום"

אתה מרגיש מוכן ומזומן לכניסה לתפקיד הזה?

"אומרים שהתפקיד הזה הוא כמו חיידק ואני הרגשתי את זה בתור חבר הנהלה מזה שבע שנים. אני מתאר לעצמי שכיו"ר החיידק יהיה גדול יותר ואני מוכן לקראתו. אני מקבל את התפקיד באהבה רבה ומקווה להצעיד את הקבוצה קדימה".

לא אמרת לעצמך מה אתה צריך את זה בכלל?

"היו כאלו שאמרו לי, בעיקר הקרובים שלי, אבל אני נענה לאתגר הגדול ומוכן למשימה".

אתה יודע כמה זמן תהיה בתפקיד?

"אני רוצה להאמין שאהיה בתפקיד כל זמן שאוכל להיות בו בשנים הקרובות. לא צריך לשכוח שקבוצת הכדורסל הזו היא עירונית והשייכות והזיקה של ראש העיר יחיאל לסרי לקבוצה הזו היא גדולה מאוד. בלעדיו לא היינו מגיעים לשום דבר ובזכותו הקבוצה הזו קיימת".

"הקרדיט הגדול לגרינברג"

אסולין נכנס כאמור לתפקיד הזה באחת התקופות הכי יפות של מכבי אשדוד בשנים האחרונות. זה התחיל במחזור התשיעי, בניצחון בית מול הפועל תל אביב (80:82), הפסד חוץ באילת (86:76), ולאחר מכן סדרה מסחררת של חמישה ניצחונות - בבית מול בני הרצליה (87:95), שוב בבית מול גלבוע/גליל (64:81), בחוץ מול מכבי חיפה (74:87), בבית מול מכבי ראשון לציון (82:106) וכאמור עוד ניצחון בית השבוע מול הפועל ירושלים (74:87). סדרת הניצחונות הזו הביאה את מכבי אשדוד למאזן חיובי של שמונה ניצחונות מול שבעה הפסדים ומקום חמישי בליגה.צילום: אבי רוקח

אתה נכנס לתפקיד באחת התקופות הכי יפות של הקבוצה בליגת העל.

"אם צריך לתת קרדיט בהצלחה של העונה הזו הרי שהקרדיט הגדול צריך להיות של המאמן בראד גרינברג והעוזר דני גוט. בתחילת העונה סימנו אותנו בתור מועמדת ראשונה לרדת ליגה, אבל השניים עושים בקבוצה ניסים ונפלאות. כשהיינו מודאגים בתחילת העונה בכל מה שקשור למצב הקבוצה, כשההפסדים הראשונים גרמו לתחושה כבדה, אמר לי גרינברג שאני לא צריך לדאוג כי עוד תהיה לנו קבוצה טובה. והוא צדק".

העניין הוא שאתם עושים את זה במינימום תקציב ועם שחקנים ישראלים שלא ספרו אותם במקומות אחרים.

"זה לגמרי נכון. יש לנו תקציב שעומד על סך 6.2 מיליון שקל ובנינו השנה קבוצה בעיקר כדי לשרוד. מבחינת התנאים הכספיים יש לנו את אחת הקבוצות עם התקציב הכי נמוך בליגה ואולי בעצם הנמוך ביותר. אין לנו פה כוכבים גדולים אלא שחקנים שהתחברו יחד, וזה בעיקר לזכותו של המאמן. תראה את גיל אמיתי, שלא קיבל דקות משחק במקומות אחרים ופה הוא שחקן מוביל; נמרוד לוי שעושה השנה פריצה אדירה; אלכס צ'וברוביץ שמביא את הניסיון, וזה קורה לו אחרי הפציעה הקשה שעבר. הפגיעה בשחקנים הזרים היא השנה מוחלטת, אם זה הנרי סק שהגיע משום מקום, קמרון לונג שלא נספר בראשון לציון ופה הוא כל יכול, ג'רלד לי שנכנס לעניינים".

בתחילת העונה היית חותם בשתי ידיים ורגליים על הישארות בליגת העל. ומה עכשיו?

"אין ספק שהמאבק שלנו הוא על הלחם והחמאה. כרגע יש לנו שמונה ניצחונות וכדי להישאר בליגה צריך לפחות 13 ניצחונות. עברנו 15 מחזורי ליגה ונשארו לנו עוד 18 משחקים, כך שאני מאמין שנוכל לאסוף עוד חמישה ניצחונות. מה הלאה? אני מאמין שעם האוכל בא גם התיאבון. אנחנו בהחלט רוצים לעלות לפלייאוף העליון בסוף העונה ומשם לחלום על דברים יפים. אל תשכח שאנחנו עכשיו נמצאים לפני מעמד חשוב של חצי גמר גביע המדינה, כך שיש לנו זכות לצפות לדברים ורודים בתקופה הקרובה".

השאלה אם זה אפשרי.

"תראה, מכבי תל אביב הפסידה בעשור האחרון לפחות מחצית מצלחות האליפות בגלל השיטה שקיימת ולא רק בגללה. אני בהחלט חולם שאם ניכנס לשמינייה הראשונה נרצה לחלום ולהגיע עד לסוף. לפני חמש שנים סיימנו את העונה במקום השביעי בליגה, משם ניצחנו ברבע גמר הפלייאוף, אחר כך בחצי הגמר, ומה שנשאר לנו כדי לזכות בתואר היה רק כמה נקודות במשחק האליפות מול מכבי תל אביב. מבחינה ריאלית ברור לי שאנחנו קבוצה שצריכה לשמור על הקיים ואולי גם להיכנס לפלייאוף, שזהו הישג בפני עצמו. אלא שאם נהיה בפלייאוף בהחלט נרצה להמשיך ולחלום".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו