ע' זקוקה לסיוע דחוףע' בת 29 וכולה עור ועצמות. אני פוגשת אותה בגמ"ח של איציק איטח ב-ו' לשם הגיעה כדי לקבל טיטולים ומטרנה לבנה בן השנה וחצי. היא רזה ומאד חלשה. אני מקשיבה לסיפור חייה הקשה וברור שצריך לפעול במהירות ולסייע לה.

ע' נולדה ברוסיה ועלתה לארץ עם הוריה ואחותה כשהייתה בת חמש. אחרי שנתיים נפטר אביה ממחלה קשה. זמן קצר לאחר מכן האם הכירה גבר, נכנסה להריון ו-ע' שהייתה בת עשר ואחותה בת ה-9, נשלחו לפנימיה.

בשנה השנייה לשהותה בפנימיה, נפצעה בתאונת דרכים, וסבלה מזעזוע מוח שהשפיע על התנהגותה וגרם לה להתפרצויות זעם קשות. בפנימיה זיהו את הצורך במדריך צמוד שילווה אותה אך המדריך שהווה דמות אב עבורה החל מתעלל בה מינית וכש-ע' ראתה שהוא מתחיל לפגוע בילדות נוספות, סיפרה להנהלת הפנימייה והוגש נגד המדריך כתב אישום. במשך חמש השנים בהם התנהל המשפט עברה ע' חקירות משטרה קשות וסבלה מהתנכלויות בלתי פוסקות מצד הילדים והסגל בפנימיה.

בגיל 17 לאחר שלא קיבלה טיפול הולם והתפרצויות הזעם גברו, היא נזרקה מהפנימייה לרחוב. במהלך השנים היא פרנסה את עצמה והייתה עצמאית אבל אז הכירה את בן זוגה שהפך עם הזמן לאלים יותר ויותר, היא נכנסה להריון ויש לה ילד בן שנה וחצי. עם הזמן התדרדר מצבה הרפואי והיא נתונה לאלימות פיזית והשפלות יומיומיות מצד בן זוגה.

ע' ובנה

היא כל כך רזה וחלשה והיה ברור שצריך להעביר אותה למקום בטוח. פנינו לרווחה, הצוות הבין שיש פה מקרה דחוף ופעל במהירות למצוא לה מסגרת הולמת. תוך שעות ספורות ע' אספה את מעט הדברים שיש לה וכשהיא מלווה כל העת באיציק איטח היא בדרכה למסגרת בה תרגיש מוגנת ותוכל להתחיל בתהליך השיקום, הנפשי והרפואי הארוך שעוד מחכה לה.

ע' זקוקה לבגדים מזון וטיטולים המותאמים לילד בן שנה וחצי ולסיוע כספי.

את התרומות ניתן להעביר לאיציק איטח בטלפון: 050-3884898
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו