עדי קלנג גולש גלים בן 52 מאשדוד זכה אמש (א') במקום הראשון באליפות העולם לגלישת גלים לבעלי מוגבלויות בקליפורניה.
קלנג, נשוי לסימה עו"ד במקצועה ואב לשלושה, הוא הישראלי הראשון שהתמודד בתחרות המוכרת על ידי הוועד האולימפי וזכה בה דווקא ביום שבו מציינים את היום הבינלאומי לזכויות לבעלי מוגבלויות.

המסע של קלנג אל עבר הגמר והתואר הנכסף היו מפרכים וקשיים. בשלב רבע הגמר נסדק הגלשן של קלנג לחצי, אך הוא המשיך בגלישה והתקדם.

קלנג, החבר במועדון הגלישה של אשדוד הנתמך על ידי רשות הספורט של עיריית אשדוד, יצא לארה"ב לפני 10 ימים כשהוא מלווה באישתו.

כאן בארץ ובאשדוד עקבו אחריו אלפי חברים, בני משפחה וגולשים והחזיקו לו אצבעות. באשדוד ההמתנה הייתה מורטת עצבים והמתינו לבשורות טובות מארה"ב. 

קלנג הודה לכולם על התמיכה וריגש מאות אשדודים שעקבו בשידורים חיים משלב ההכנות עד שלב שירת התקווה על הפודיום. 

אחת השיחות הראשונות הייתה עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שבירכו ובין היתר כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "כבוד לאשדוד ולבעלי המוגבלויות בישראל – עדי קלנג, תושב העיר, אלוף העולם בגלישת גלים לבעלי מוגבלויות!

עדי, בנם של אווה ויקיר העיר אריה קלנג זכרם לברכה, הוא המתמודד היחיד מישראל בתחרות בקליפורניה. הישגו של עדי מגיע בעיתוי מיוחד – היום מציינים בעולם את היום הבינ״ל לזכויות אנשים עם מוגבלות".

קלנג טיפס שלב אחרי שלב עד הגמר הגדול שם נתן את הופעת חייו ולקח את הגביע ואת תואר אלוף העולם. קלנג הודה לכולם על התמיכה וריגש מאות אשדודים שעקבו בשידורים חיים משלב ההכנות עד שלב שירת התקווה על הפודיום

קלנג אחרי הזכייה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו