אילוסטרציה

בגיל שנה ושלושה חודשים עבר עוז שרגאי ניתוח בראשו לאחר אירוע מוחי, מאז היה נתון בתרדמת עד היום בצהריים. הוא הלך לעולמו בבית החולים השיקומי "רעות". בעמוד הפייסבוק שלו כתב האב דרור שרגאי: "לפני מספר דקות נגאל בני עוז שרגאי מייסוריו אחרי שהיה בתרדמת 12 שנים כתוצאה מרשלנות רפואית. בננו היקר הבכור והאהוב עשינו ונלחמנו נגד מערכות כמו משרד הבריאות ונגד בית החולים איכילוב ויכולנו להם. עוז הצדקת את השם שנתנו לך, נלחמת בעוז על חייך. עוז בננו בכורנו האהוב והיקר תנוח על משכבך בשלום ושתמצא מנוחה ושלווה בשדות הנצחיים של גן העדן".

עוז נולד פג בשבוע ה-29 להריון, אז התגלו אצלו דימום מוחי והצטברות נוזלים במוח. שישה חודשים לאחר לידתו הותקן במוחו נקז. בגיל שנה ושלושה חודשים החל לסבול מאי שקט והקאות, הוא נבדק בחדר מיון ילדים באיכילוב, ולמחרת, רק בשעות הלילה נותח לתיקון הנקז במוחו. שעתיים לאחר תום הניתוח הוא הועבר למחלקה הכירורגית-ילדים כשהוא במצב עירני ומגיב למתרחש סביבו. אולם כמחצית השעה לאחר מכן חלה הידרדרות קשה במצבו. הוא עבר החייאה, אבל נותר מאז בתרדמת.

על פי ממצאי הוועדה עוז שרגאי הגיע לחדר המיון באיכילוב ב-3 באפריל 2006 בשעות הערב ואז הועלה החשד לכשל בתפקוד הנקז שהותקן במוחו. למחרת, ב-4 באפריל, הוא נבדק על ידי רופאה שהודיעה להורים שיש צורך בניתוח לתיקון הנקז. הוועדה קבעה כי היא שגתה בדחיית הניתוח לשעות הלילה המאוחרות. בנוסף מתחה הוועדה ביקורת על כך שלא הוזעק נוירוכירוג תורן לטיפול בעוז לאחר ההידרדרות הפתאומית במצבו.

הלוויתו של עוז ז"ל תתקיים היום (ראשון) 13:30 בבית העלמין בגן יבנה. יושבים ברחוב השעורה 5/2 בגן-יבנה.

יהיה זכרו ברוך

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו