צילום: ארכיון

הביתה שתוכננה מחר (א') בתיכונים בוטלה. כזכור, ארגון המורים הודיע כי ישבית את הלימודים בתיכונים ביום ראשון במחאה על תקיפת מורה. 

ארגון המורים הכריז על שביתה כללית ביום ראשון הקרוב במטרה להביא לחקיקת החוק שמטרתו להרתיע ולמנוע מקרי אלימות כלפי מורים וזאת לאחר שנאבק למעלה משנה כדי להוציא את המדינה מהאדישות לנוכח מקרי האלימות הקשים והרבים כלפי מורים בישראל.

יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע על ביטולה של השביתה שתוכננה בחינוך העל-יסודי במחאה על תקיפת מורה לאחר שמנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שלח לו מכתב ובו ציין כי הצעת החוק שיזם הארגון ללחימה באלימות נגד מורים והשוואת מעמד המורה בישראל בחוק למעמד של עובד ציבור תובא לוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון ותקודם בהליך מזורז בכנסת. 

הארגון דרש את חקיקת החוק שיזם כבר באוגוסט שעבר. מאז נרשמו עוד מקרי אלימות והשיא התרחש השבוע כשבבתל שבע הוכה מורה בראשו במוט על ידי תלמיד, איבד את הכרתו ופונה לבית חולים. לאחר המקרה הזה הודיע ארגון המורים על שביתה כללית וכעת האיום הוסר

"לאור ההתחייבות הכתובה של משרד החינוך, אנו מודיעים על ביטול השביתה", נכתב בהודעת הארגון. "אנו מודים למורי ישראל על התמיכה הגורפת והסולידריות הרחבה.

אנו מקווים שבעתיד הקרוב תשכיל גם הסתדרות המורים לראות ולפעול קודם כל למען מעמד המורה זכויותיו ותנאי עבודתו ולא למען פוליטיקה קטנה ונשיאת חן בעיני המעסיקים. 

יו"ר הארגון רן ארז הוסיף: "אני מברך על התחייבות מנכ"ל משרד החינוך מהיום לבצע את החקיקה למיגור האלימות נגד מורים כפי שדרש ארגון המורים ודורש ממשרד החינוך לפעול ביד קשה ובנחישות נגד כל מי שפועל באלימות כלפי מורה בישראל.

ארגון המורים ימשיך לשמור על מעמד המורה וזכויותיו ויעקוב באדיקות אחר ביצוע התחייבויות המשרד בנושא, זה המקום לומר יותר ממילת תודה אחת למנכ״ל משרד החינוך שמואל אבואב שגילה הבנה ורגישות ראויים לנושא".

למרות ביטול השביתה, ארגון המורים ממשיך במאבקו על שכר המורים. לאחר שהשבית את הלימודים בתיכונים בשני מקרים ליממה שלמה ומאז הוא משבית בכל יום בכמה ערים או במוסדות שונים, המאבק יימשך ובמוצאי שבת צפוי הארגון להודיע באילו צעדים ינקוט ביום ראשון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו