זו הפעם התשיעית לפסטיבל הג'אז באשדוד “Super Jazz Ashdod” בניהולו האמנותי של ליאוניד פטשקה ובהפקה של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד.

הקהל שהגיע קיבל משקה ראשון במתנה ונהנה ממנות קולינריות משובחות מעשה ידיו של השף ירון בן חמו וצוות המסעדה. 
גיל דלויה ל-odreyאת הערב פתח פטשקה והודה לכל האמנים שהגיעו ולעיר אשדוד שמארחת אותם - מרוסיה, מולדובה, תאילנד, ארה"ב ואת אחד מנגני הסקסופון הטובים בעולם, ביל אוונס, שישתתפו בקונצרטים הגדולים במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.
פטשקה הודה לראש העיר אשדוד- ד"ר יחיאל לסרי, לבוריס גיטרמן- סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי, לויטלי סלוצקי- סמנכ"ל החברה לתרבות הפנאי  ולמפיק- בוריס אקסלרוד, שעשה ימים כלילות יחד איתו כדי שהפסטיבל יצא לדרך.  

גיל דלויה ל-odrey                                          
המופע הספונטני שרובו ככולו אלתורים וחגיגת ג'אז גדולה, נפתח באווירה של מפגש משפחתי. הראשון שעלה היה אמן ממולדובה שניגן על fanflut (חליל מעץ) שאלתר יחד עם פטקשה שהיה על התופים והקלידים לסירוגין. לאחר מכן עלה הרכב של ארבעה אמנים ממוסקבה והאווירה החלה להתחמם. אמני הפסטיבל הוזמנו אחר כבוד לבמה ואלתרו בחופשיות כרוח הדמיון שנחה עליהם, עד לשעות הקטנות של הלילה. 

 גיל דלויה ל-odrey

יו"ר דיקרטוריון החברה העירונית, מר בוריס גיטרמן שהגיע לערב אמר: "זה אחד מהפסטיבלים הכי טובים של החברה לתרבות והדגל שלנו כבר תשע שנים. בזכותו של ליאוניד פטשקה שהוא אמן אשדודי ומהטובים בעולם, מגיעים לכאן אמני ג'אז מהשורה הראשונה בעולם. בזכות כל העוסקים במלאכה אשדוד ממוצבת בשורה אחת עם פסטיבלי הג'אז הטובים בעולם". 

גיל דלויה ל-odrey

ויטלי סלוצקי, סמנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי סיכם את האירוע המוצלח באטמוספירה: "הפסטיבל שלנו כמו יין טוב, רק הולך ומשתבח עם השנים. השנה חלק ממופעי הפסטיבל נערכו במרכזים הקהילתיים ובמוסדות התרבות השונים בעיר וכל המופעים היו "סולד אאוט". בשנה הבאה נחגוג עשור לפסטיבל הג'אז עם הפתעות רבות". בהחלט יש למה לצפות!

גיל דלויה ל-odrey

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו