רס״ן אייל דוד, בן 31, תושב העיר אשדוד, נשוי לגל ואב לאלון בן ה-3 חודשים, משרת ביחידת ממר״ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע), והשבוע זכה באות הטכנולוגי מאת הרמטכ״ל, על פיתוח הענן הצה״לי, פרויקט פורץ דרך שמשפר את יכולות צה״ל ללא הכר

רס"ן דוד גדל והתחנך באשדוד, במקיף ו' במגמת מחשבים. "משם שאבתי את כל הידע הטכנולוגי שלי והיא פתחה לי את השער לעולם הזה, וכנראה בזכות זה אני פה היום". בהמשך השלים רס"ן דוד תואר ראשון במחשבים ותואר שני במינהל עסקים.

מהו בעצם הענן אותו פיתחת רס"ן?

"אנחנו מייצרים פלטפורמה, דומה לאמזון, פעם ראשונה בצה"ל שתהיה סביבה רב זרועית שכל הזרועות עובדים בה זה. זוהי פלטפורמה למפתחי מערכות. זה נולד מהרעיון שכדי שצה"ל יוכל לפעול יותר טוב הוא צריך לשפר את השיתופיות של כל הזרועות שלו: יבשה, ים, אוויר מודיעין ועוד, להגביר את האפקטיביות ואת יכולות התקיפה שלו. הפלטפורמה נחשבת למאוד מאוד חדשנית, פורצת דרך".

מתרגש לקבל את האות מהרמטכ"ל?

"מתרגש ונבוך. אני מוביל צוות, מאחורי יש מספר לא מצומצם של חיילים שאני מוביל, הייתי רוצה שכולם יעלו איתי לבמה, חיילים מוכשרים".

פיתח טכנולוגיה פורצת דרך

במהלך מבצע צוק איתן, היה אחראי רס״ן דוד על מערכות ההתרעה לעורף, אותן המערכות שהצילו את חייהם של משפחתו ובני ביתו, באשדוד

בנוסף, מתנדב אייל בתוכנית ״מצפן״, לקידום חינוך טכנולוגי בקרב בני נוער, ״בשנתיים האחרונות התנדבתי בהוד השרון, עכשיו הבנתי שהגיע הזמן לתרום בחזרה למקום שבו נולדתי וגדלתי, ולראשונה אנחנו מתחילים לפעול בעיר אשדוד״.

רס"ן דוד מקבל את האות מהרמטכ"ל

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו