שד' הרצל (צילום: אשדוד נט)

שד' הרצל באשדוד הוא הרחוב השלישי הכי מסוכן בארץ בתאונות הדרכים. בין השנים 2012-2016 התרחשו ברחוב זה 203 תאונות דרכים. 

חשוב לציין שמדובר בנתונים שנבדקו לפני השינויים שחלו ברחוב בעקבות פרויקט REWAY בעיר.  

הנתונים הללו עולים ממחקר מקיף שביצעה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, לראשונה מזה עשור. תוצאות המחקר יוצגו הבוקר בישיבה מיוחדת של ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל, לרגל שבוע הבטיחות בדרכים הלאומי.

בניגוד למחקרים שמתמקדים בתשתיות או באכיפה משטרתית, המחקר החדש בדק את הסיכוי של הישראלים להיות מעורבים בתאונות דרכים, מכל סוגי החומרה, בערים הגדולות וברחובות המרכזיים, על סמך נתוני התאונות בשנים 2016-2012.

ברשימת הרחובות שבהם נמצא הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורבים בתאונה "מככבת" במקום השני דרך בגין בתל־אביב עם 235 תאונות, ובמקום השלישי שדרות הרצל באשדוד (203). מדובר בשלושה רחובות עם תנועה סואנת, כאשר שד' הרצל באשדוד עובר כאמור בימים אלה שיפוץ משמעותי. 

צילום: ידיעות אחרונות בין הערים שבהן נמצא הסיכוי הגבוה ביותר להיות מעורב בתאונה נמצאת אשדוד במקום ה-6 עם 8.00 תאונות על כל אלף איש. 

מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עו"ד רחל טבת ויזל, אמרה אתמול כי "המדד בודק את נתוני הבטיחות בדרכים בערים על פי פרמטרים שונים ובהם נתוני הפגיעות ביחס לגודלן והסיכון האישי של תושבים להיות מעורבים בתאונות דרכים בעיר ומחוצה לה.

דו"חות הבטיחות מוצגים בפני ראשי הרשויות המקומיות על מנת שניתן יהיה לשפר את מצב הבטיחות בעיר. כשאנו באים לבחור מקום מגורים יש לבדוק אם העיר בטוחה גם מהבחינה הזו". 

צילום: ידיעות אחרונות

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו