צוות "לטינו סלסה" פצח בערב של ריקודים לטיניים מתחת לסלסלות הצבעוניות ברובע ו' בעיר בפעילות של "באים בטוב" והעלה חיוך בקרב כ- 50 משתתפים וצופים נוספים, שעוטרו  וקושטו במבחר זוהרים: משקפיים, קשתות ופונפונים מנצנצים, שרשראות הוואי. לרגע היה נראה כאילו מתקיים קרנבל של ממש בלב המרכז המסחרי ברובע ו' באשדוד.

כשאנחנו רוקדים, התחושה היא של שחרור ותרפיה טבעית עד כדי שיפור הדימוי העצמי, איזון הגוף, גמישות, קשר בינאישי ומעורבות חברתית. הריקוד משחרר לחצים נפשיים ומקל על כאבי גוף וראש לדעת מומחים ומסייע בריפוי מחלות.  בקרב אנשים שמרבים לרקוד, יש השפעה רגשית חיובית על דימוי הגוף והביטחון העצמי. על הקשר בין גוף לנפש ועל יכולת הקבלה העצמית.
 קרדיט צילום: פבל טולצינסקי ל-odrey

מסיבת הריקודים התקיימה בהדרכה של איילה קארין דהן וצוות לטינו סלסה. דהן, שמלמדת  כ-15 שנה סלסה במרכזים הקהילתיים ובאירועים שונים אותם היא מפיקה, לקחה חלק בשנה האחרונה בפרויקט "חיים מאמנות" של החברה העירונית לתרבות הפנאי, ששם לו מטרה להעצים אמנים ויוצרים בני העיר אשדוד. לאחר סיום התוכנית האמנים ממשיכים להיות בקשר עם "מרחב יצירה" שמלווה אותם בפרויקטים שונים ומעבר משלב הלימוד לפרקטיקה ולהתנדבות הקהילתית- כשכל אחד מהמשתתפים בקורס שניתן ללא תשלום לאמנים בחר בהתנדבות מתחום האמנות שלו. דהן בחרה להרקיד את האנשים ברחובות העיר- ללא תשלום!
 קרדיט צילום:פבל טולצינסקי ל-odrey
איך את מגדירה את הפעילות שהתקיימה? "זו הייתה תחושה מדהימה ומספקת. לשלב את עולם הסלסה שלי עם קהל חדש שטרם נחשף לסוג אומנות זו. ריקוד זה צמח מהרחוב בקובה, ובארץ אנו מורגלים לראות ברחוב ריקודי עם. באירוע של באים בטוב אנו מרחיבים את תחום אומנות הריקוד והרחוב לסוגי ריקוד עממיים נוספים. שבאים לשמח ולעלות את המורל לתושבים אשר חיים את חיי השגרה שלהם ופתאום נחשפים לצבעים אחרים".

למה הלכת לחיים מאמנות? "הלכתי לחיים מאמונות כדי לקבל כלים על מנת לבסס ולהעמיק את הידע המקצועי והעסקי שלי. כדי שאוכל מצד אחד לתרום לקהילה ומצד שני להתפרנס מתחום הריקוד שאותו אני רואה כדרך חיים לי ולכל מי שרוצה לעשות לעצמו טוב בנשמה".

זה לא מה שאת עושה גם ככה? "חלק מההתקדמות המקצועית היא ללמוד ולהשתפר כל הזמן. בכל תחום בחיים. חלק מההתקדמות המקצועית חייב להיות לימוד מתמיד והתכנית של "חיים מאמנות" מהווה עבורי נדבך שיעמיק את הביטחון והמקצועיות".

צפו בוידיאו מהאירוע (צילום ועריכה שי קאן):

מה קבלת מהסדנה הזו של חיים מאמנות? "הסדנה שיקפה עבורי, את הפעילות שעשיתי עד כה בתחום הריקודים הלטינים באשדוד ומתן מבט לתוכניות עתידיות ופיתוח עצמי. בנוסף ,הסדנה נתנה לי להבין שהאמנות שלי היא בעצם חלק מהשליחות שלי בעולם הזה ושאפשר ואפילו מומלץ לשלב בין אומנות למקצוע".

איך זה להתנדב ולהחזיר לקהילה? "סיפוק עצום!!! האירועים שקיימנו בזכות מסגרת "באים בטוב" במרכזים המסחריים רובע ב' ורובע ו' בחשיפת האומנות הזו לאנשים שלעולם לא נחשפו אליה. גרמה לי לקבל משוב מעצם הצפייה בקהל שהגיע להשתתף בפעילות ולהבין שהריקוד מחבר בין כל העולמות בהנאה ובשיפור הקשר החברתי. בנוסף, הפעילות יצרה מוקד משיכה עבור הסוחרים של אותו מרכז מסחרי שביקשו שנשאר עוד מאחר וזו אטרקציה שטרם נראתה".                   

דהן בחרה להתנדב ארבע פעמיים ולקיים הרקדות לטובת הקהילה. זו הפעם השנייה במסגרת 'באים בטוב'. בפעם הראשונה זה התקיים במרכז המסחרי ברובע ב' והפעם ברובע ו'.
אווה גור ואילנה סיסו (משמאל)  קרדיט צילום:פבל טולצינסקי ל-odrey

אילנה סיסו, מנהלת קשרי קהילה וחברה באדמה אגן, שנכחה באירוע ורקדה עם תושבי הרובע התלהבה ואמרה:" שמחתי והתרגשתי להשתתף באירוע קהילתי שחיבר בין אנשים; ילדים לצד מבוגרים, נשים לצד גברים, דתיים וחילוניים וסתם עוברי אורח ורקדנים מקצועיים. איילה, רקדנית  ומדריכת סלסה, הפעילה את קסמיה ועם קצת מוסיקה לטינית הרעידה את השכונה והצליחה להניע את כל העוברים והשבים. כל זאת נעשה בהתנדבות וכתרומה לקהילה במסגרת השתתפותה של איילה בפרויקט "חיים מאמנות'". נהניתי מכל רגע!"
 קרדיט צילום: פבל טולצינסקי ל-odrey

תכנית העצמת האמנים "חיים מאמנות" התקיימה במסגרת מרחב יצירה אשדוד הפועל  תחת החברה העירונית לתרבות, בשיתוף ובתמיכה של 'אדמה אגן', איגוד אמני אשדוד ובטא מוזיקה.   בקרוב ייפתח מחזור שני וחדש של "חיים מאמנות"- שווה לעקוב אחרי העמוד "מרחב יצירה אשדוד" בפייסבוק ולהתעדכן!

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו