צילום: לורה וייס

יניב קקון יו"ר תנועת "אשדודים": "לקראת הבחירות הקרובות, יש לנו הזדמנות לתת קול משמעותי לתושבי אשדוד, לצרכים, הרצונות והחלומות של כולנו. יחד, אנחנו כוח שמניע שינוי, למקום טוב יותר.

אני מזמין אתכם להצטרף למהלך ייחודי של תנועת אשדודים, בו נאחד כוחות, נארגן ונפעיל סדר יום חדש, עדכני ופורץ דרך לקראת שנת הבחירות של 2018".

ביום ראשון הקרוב 26 בנובמבר, בשעה 19:30 באולמי בנג'מין (איוונט לשעבר), יתקיים כנס של תנועת "אשדודים", בהשתתפות מאות תושבי ותושבות העיר, במטרה להיערך לבחירות המקומיות שיערכו בחודש אוקטובר 2018.

מדובר ב"ירית הפתיחה" של קמפיין מתמשך, בו תנועת אשדודים, מבקשת ליצור דינמיקה שונה בבחירות, בהשוואה לפעמים הקודמות ולהוביל לכך, שקבוצות תושבים מאורגנות ומגוונות, יקבעו באופן יזום את סדר היום של הבחירות. 

בכנס עצמו, מאות תושבים צפויים לדון סביב עשרה שולחנות עגולים, במגוון נושאים שנבחרו, ביניהם: דיור, אוכלוסיות עם  צרכים מיוחדים, קיימות, חינוך, בילוי, תרבות, אומנות ותיירות, גיל שלישי ועוד. 

מפגש זה הינו תוצר של שנתיים עבודה מתמשכת ומשותפת של תושבי אשדוד, גליה זיידמן המארגנת הקהילתית של תנועת אשדודים וכלל אנשי התנועה במהלכן ערכה זיידמן מאות שיחות בשכונות העיר, עם התושבים ועם גורמים עירוניים ואספה מידע רב, על צרכים שונים של התושבים.

"כיום אנחנו מבינים שתושבים רבים אינם מקבלים מענה מספק לצרכיהם ברמה העירונית מסיבות רבות. אנחנו מבקשים לתת קול רחב ומאורגן לצרכים משותפים של מגזרים שונים" מסבירה זיידמן. 

את הדיונים עצמם יובילו אנשי תנועת "אשדודים" ותושבים נוספים הקרובים לתנועה ובעלי ידע מקצועי בתחומם. הרעיונות והצרכים שיועלו במהלך הדיונים ימוּפו, וישמשו כבסיס לבניית אסטרטגיה ותוכנית עבודה.

הכנס הוא חלק מתפיסת עולם של "טוב משותף" - השמה במרכז את החיבור בין הקהילות השונות בעיר, תוך שיתוף הציבור כחלק בסיסי בראיה האסטרטגית של ניהול עיר בשילוב בין נציגי התנועה במועצת העיר וכוח אזרחי מחוץ לה. 

יניב קקון יו"ר תנועת "אשדודים": "לקראת הבחירות הקרובות, יש לנו הזדמנות לתת קול משמעותי לתושבי אשדוד, לצרכים, הרצונות והחלומות של כולנו.

יחד, אנחנו כוח שמניע שינוי, למקום טוב יותר. אני מזמין אתכם להצטרף למהלך ייחודי של תנועת אשדודים, בו נאחד כוחות, נארגן ונפעיל סדר יום חדש, עדכני ופורץ דרך לקראת שנת הבחירות של 2018". 

גליה זיידמן הוסיפה כי "המטרה שלנו בכנס ובפעילות לאורך השנים, הינה ליצור התארגנות קהילתית של תושבים בקביעת סדר יומה של העיר, דמוקרטיה בהתגשמותה.

קהלים מגוונים מקצוות העיר השונים בונים ומשרטטים תמונת עתיד משותפת. במציאות של פילוג וסכסוך בזירה המקומית לא פחות מהזירה הארצית – להתארגנות תושבים, חוצת מגזרים ומבוססת על צרכים אמיתיים, יש אפקט מהדהד בניסיון ליצור, הלכה למעשה, טוב משותף מקומי".