בית החולים אסותא אשדוד (צילום: עופר אשטוקר אשדוד נט)סערת אי מתן הפניות לשירותים שניתנים בבית החולים אסותא באשדוד על ידי קופות החולים שאין להם הסכם עם אסותא - מגיעה היום לסיומה. 

כזכור, כשבוע לאחר פתיחת חדרי הלידה, פרסמנו כי קופת חולים לאומית סרבה לתת טופס 17 והפניה לחברת הקופה לצורך קביעת "קדם ניתוח קיסרי באסותא". 

בתגובה חריפה שהעבירו אז קופת חולים לאומית, הם תקפו את התנהלות אסותא ואת המחירים שהיא גובה בגין השירותים השונים.  "בית החולים אסותא מרחיק עצמו מתושבי אשדוד כתוצאה מהמחירים אותם הוא דורש", נכתב בתגובת לאומית, שאף ציינו כי חברי הקופה יכולים לקבל שירות בכל בית חולים אחר. 

ציונה אליאש, מנהלת מחוז דרום בקופת חולים לאומית, מדווחת היום לאשדוד נט כי תמה הסאגה. "עדיין אין לנו הסכם עם אסותא, אבל אנחנו במשא ומתן מתקדם מאוד", אמרה ציונה לאשדוד נט. לדבריה, למרות זאת, כל לקוחות הקופה באשדוד והסביבה, שירצו לקבל הפניה לבית החולים אסותא באשדוד, יוכלו לעשות זאת ולא יתקלו בבעיה. "מבחינתנו לקוחות לאומית תושבי אשדוד יכולים להנות משירותי הרפואה באסותא באשדוד. היום מגיע לקוח ומבקש לקבל את ההפניה לאסותא באשדוד, לא ייתקל בבעיה. כל הקודים פתוחים במערכת ויעשה אישור על פי הנוהל של לאומית".

ציונה אליאש - מנהלת מחוז דרום בקופת חולים לאומית

ציונה, שהיא תושבת אשדוד בעצמה, התרגשה אף היא עם פתיחת בית החולים בעיר. "השבוע אמר ראש העיר עם פתיחת חדר המיון 'שהחיינו וקיימנו', זה אירוע חגיגי לכל תושבי אשדוד והסביבה. אני, כתושבת העיר, גאה ושמחה שיש לנו בית חולים בעיר, ואני אעשה את כל מה שצריך על מנת שלקוחות לאומית יקבלו את השירותים הטובים ביותר בכל מקום בו יחפצו.

גם בקופת חולים כללית מבהירים היום, בעקבות מקרה שהתרחש השבוע בו אמא לתינוק לא קיבלה הפניה לאסותא: "ראשית, המקרה הנקודתי נבדק בקפידה רבה עם כלל הגורמים ואנו מתנצלים על כך. ההנחיות יעברו ריענון מחדש בקרב הצוותים המטפלים. חשוב להבהיר בהזדמנות זו כי אין שום מניעה למבוטח כללית לפנות למיון ביה״ח אסותא באשדוד בכל זמן נתון בכל ימות השבוע. ניתן להיבדק במיון גם ללא הפניה במקרים פטורים בתשלום המפורטים בהנחיות משרד הבריאות. הקשר בין כללית ובית חולים אסותא הנו מקצועי, רציף וענייני, אף שטרם נחתם הסכם שירות בין שני הגופים, וכל זאת לטובת שלומם ובריאותם של התושבים״.

בקופת חולים מאוחדת הבהירו כבר מזמן כי לקוחות הקופה יקבלו את כל השירותים שיציע בית החולים באשדוד, ללא כל מניעה. בחודש מאי אמר ד"ר יואב יחזקאלי, מנהל מחוז דרום במאוחדת: "זו בשורה נהדרת לתושבי העיר אשדוד, אחרי כל כך הרבה שנים ומאבקים, מגיע לתושבי אשדוד והסביבה בית חולים ציבורי, שהשירותים בו ניתנים לכולם".

עוד הבהיר אז ד"ר יחזקאלי: ""הערך המוסף למבוטחי מאוחדת יהיה, שהם יבחרו לאיזה בית חולים להגיע, כולל אסותא".