צילום: דוברות עיריית אשדוד

בשבוע שעבר, לקראת ערב, אפשר היה לצפות במאות צעירים המגיעים לאשדוד, לכנס השירות והמכינות השנתי שמארגנת העיר זו השנה השלישית ברציפות. גל אחרי גל, למעלה מ-1,200 צעירים, הגיעו מרחבי המדינה ליטול חלק בכנס הקדם-צבאי הארצי, הכנס הארצי היחידי והבלעדי שמתארח באשדוד. 

הכנס הקדם-צבאי הארצי לשנת השירות והמכינות, הינו יוזמה משותפת למרכז לשירות משמעותי באשדוד ובית ספר מקיף ח', כחלק ממדיניות עירונית של עיריית אשדוד המעודדת ומקדמת שירות משמעותי בקרב תלמידי העיר.

"אשדוד היא העיר היחידה בארץ שמקיימת אירוע בסדר גודל כזה, מה שמלמד על חשיבות העניין ורצונם של קברניטי העיר להניח את הנושא על סדר היום" אומרים המארגנים. 

הכנס חושף בפני הצעירים מידע ואפשרויות לשנת השירות שלהם. במסגרת זו התקיימו פאנלים ומפגשי דיון על השירות והמכינה, בו נטלו חלק בני אשדוד בוגרי מכינות ושנת שירות, וספרו לבאי הכנס על חוויותיהם משנת הפעילות שלהם, סיפרו על עצמם וחייהם האישיים, הסבירו מה תרמה להם שנת השירות וענו על שאלות הקשורות בשירותם הצבאי. 

היה מרגש לראות כיתות שלמות של תלמידים, מלווים במורים ובמחנכים, כשהם צועדים יחד לכנס. כך הגיעו קבוצות ממצפה רמון בדרום ומיישובים רחוקים בצפון, ובחרו להשתתף בכנס בו יכלו להתחכך וללמוד מחיילי גרעין הנח''ל (נוער חלוצי לוחם) הפועלים באשדוד (גרעין חירות), אשר התגייסו לנח''ל לאחר שביצעו שנת שירות. גם חיילי הנח"ל ענו על שאלות, סיפרו על הגיוס כגרעין לצה''ל וספרו אודות פרק המשימה שלהם באשדוד. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

ראש מנהל החינוך מר אריה מימון ביקר בכנס, התרשם מהארגון והיקף המשתתפים והביע את דעתו על החשיבות בקידום הנושא כחלק מפיתוח חברתי.

בתוך כך נחשף נתון לפיו ישנה עליה ביוצאים לשנת שירות ומכינות מאז תחילת הפעילות של המרכז לשירות משמעותי בתחום זה בבתי הספר. 

אורי, מורה לשלח במקיף ח' וממארגני הכנס, אומר: "הכנס היה אירוע מרגש מאוד. לראות 1,500 חבר'ה מכל הארץ ומאשדוד, מגיעים לשמוע על שנת התנדבות בקהילה זה מחמם את הלב.

הייתי שמח לראות יותר תלמידי י"ב נכנסים למעגל החשוב הזה. אני מקווה שיותר ויותר תלמידים יחשפו לעניין ויעשו שנת שירות או מכינה קדם צבאית בעתיד".   

חי וחניש, מנהל המרכז לשירות משמעותי באשדוד: "אירוע זה מדגים את חשיבות התרומה לקהילה ופיתוח ההון האנושי של הדור הצעיר, כתוצאה מיציאה לשנת עשייה משמעותית.

בעתיד הקרוב נראה את הבוגרים הללו במקומות בהם יוכלו לקדם ולקחת חלק פעיל בפיתוח, קידום, חינוך ובהגנה על כלל ההיבטים של החברה הישראלית".

צילום: דוברות עיריית אשדוד

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו