חוקרי מז"פ בודקים את הרכב שהתפוצץצמוד לבית ספר יסודי, בחניית בניין מגורים שרגעים ספורים לפני צעדו במקום ילדים והורים רבים - ניסיון החיסול הבוקר באשדוד הסתיים בנס גדול. 

ארגוני הפשיעה לא בוחלים באמצעים לחסל את יריביהם, גם במחיר של פגיעה בחפים מפשע. לא מזמן נחשף כי המשטרה הצליחה למנוע פיצוץ מטען רב עוצמה בלובי רב קומות באשדוד, וכעת אירוע זה שיכול היה להגמר בפגיעה קשה בחפים מפשע. "רק נס מנע פה אסון כבד", אמר אחד מדיירי הבניין שהיה בביתו בעת שהתרחש הפיצוץ.

"בדיוק ירדתי לכיוון האוטו", תיאר אחד מדיירי הבניין שחילץ את הפצוע מהרכב הבוער ולמעשה הציל את חייו. "שמעתי פיצוץ אדיר, הכל רעד. יצאתי לכיוון המכונית וראיתי ששתי מכוניות בערו. קודם כל חשבתי להוציא את הפצוע מהאוטו ולדאוג שהוא יזוז. התקשרנו לכוחות ההצלה. היו עוד פיצוצי משנה. הייתי בטוח שהצובר גז התפוצץ".

"כשאירע הפיצוץ, חשבנו בתחילה שנפלה רקטת גראד, רק אחר כך התברר שזה כנראה ניסיון חיסול פלילי", אמרו דיירים בבניין ברחוב כנרת. 

דיירים נוספים אמרו: "זה היה עלול להיגמר באסון כבד, יש פה ילדים שיוצאים לגנים ולבתי הספר, אנשים יוצאים לעבודה, פחד אלוהים".

הפצועים באירוע הם איש עסקים ונהג מונית שנחלץ לעזרתו. מעוצמת הפיצוץ החלו לבעור שישה כלי רכב שהיו בצמוד לרכב שהתפוצץ. שני הפצועים פונו לחדר הלם בבית החולים באשדוד, שם הוכנס אחד מהם, הפצוע קשה, לחדר ניתוח. 

במשטרה ממשיכים בחקירת האירוע הפלילי הקשה.

אלקנה ביטון, מפקד זירת האירוע משירותי כיבוי והצלה: