בשנת 2016 אישרה הכנסת את הצעת "חוק יום העלייה" והעניקה את הכבוד הראוי למיליוני העולים אשר תרמו את חלקם לביסוסה של מדינת ישראל.

חוק זה מקבע על לוח השנה העברי חג אזרחי חדש הנותן ביטוי לחשיבותה של העלייה לארץ ישראל, להתפתחותה ועיצובה של החברה האזרחית במדינת ישראל ולתרומת כל קהילות ישראל לחוסנה ולאופייה הרב-תרבותי של המדינה. החוק שאושר ביוני 2016, קבע את ז' בחשוון כ"יום העלייה" הרשמי ומתקיים זו השנה השנייה. 

במחלקת הקליטה של עיריית אשדוד, אומרים כי מדובר בחג המסמל יותר מכל את הגשמת החלום הציוני, ואופי האירוע שהתקיים בבית יד לבנים נתן לכך ביטוי מובהק כאשר עשרות אומנים הופיעו על הבמה ובמשך למעלה משעתיים הציגו פסיפס תרבותי מרתק של עולים מכל קצות תבל. 

סגן ראש העיר והממונה על מחלקת עלייה וקליטה, מר ולדימיר גרשוב, בירך את העולים וציין את המיוחדות בהרכב החברה הישראלית  - מקבץ אנושי מרתק של צבעים וריחות, שפות ותרבות, פולקלור והווי המתקבצים לכדי קהילה אחת יפה.

יום העלייה

גם שרת העלייה והקליטה חה"כ סופה לנדבר אשר הצטרפה לחגיגת העולים, בירכה את הקהל והדגישה בנאומה את השפעת העלייה על החברה הישראלית ואת משמעות המושג "לבנות ולהיבנות".  

האירוע החגיגי שהתקיים כאמור באולם בית "יד לבנים". כבר במבואות הכניסה אפשר היה ליהנות מתערוכת צילומים של אשדוד מאז הקמתה, כאשר כל תקופה קולטת קהילת עולים חדשה מארץ אחרת, המוסיפה נדבך נוסף לבניין העיר והקהילה.

בתוך האולם יכל הקהל ליהנות ממופע ססגוני של אומנים מתרבויות ועדות שונות. את הקונצרט פתח הזמר אבי ונטורה, בן לעולים מטורקיה ואיטליה.

הקהל יחד איתו ביצע את השירים המוכרים והידועים לכולנו בשפה העברית, ביידיש, ברוסית, בספרדית ובצרפתית.

לאורך המופע נחשף הקהל למגוון רחב של מופעים עוצרי נשימה. צלילי מוזיקה מזרחית וריקודי בטן מלהיבים, להקת מחול גיאורגית סוחפת וייחודית, להקת "Goodnews" בביצוע שירים ברוסית, מולדבית, צרפתית וספרדית, רקדני להקת "VIZAVI" שרקדו לצלילי צהלה אוקראינים... ועוד. 

יום העלייה הרשמי

צילום: גנאדי לויטס

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו