בפסטיבל ייקחו חלק המשוררים:  רוני סומק, יותם ראובני, יורם ניסנוביץ, סמדר שרת, רועי חסן, בלפור חקק, הרצל חקק, ציפי שחרור, יוסף עוזר, דן אלבו, שושנה ויג, אלקס ריף, מאיה זקס, אריק אבר, גלעד מאירי, יובל פז, ראויה גרגורה בורבארה, לונה אבו נאסר, עלי קאדרי, סמי שלום שטרית

והאמנים: שלמה ארצי, אביתר בנאי, מיכה שיטרית, אסף אמדורסקי, זהבה בן, דקלון, טריפונס, יהלי סובול, זאב רווח, ״נוודי יידיש בלוז״, יאיר דלל, זוהיר בהלול, זוזו אבוטבול, החזן-פייטן אבי אפנג'ר, עו"ד דוד גולן ועוד יהיו בין משתתפי הפסטיבל שיתקיים בנובמבר, בעיר אשדוד.


פסטיבל אַשְׁדוֹדָשִׁירָה
שם לעצמו למטרה להיות בית פתוח ומזמין ליוצרים ויוצרות ותיקים וצעירים מרחבי הארץ, אמני צלילים, דימויים, לשונות ומקצבים - מתוך מטרה להמשיך את הפצת השירה, ליצור ולעצב במה מרכזית חשובה למלה המשוררת, המדוקלמת, המושרת והמנוגנת. בפסטיבל משתתפים מוזיקאים, משוררים, חוקרים, אומני היפהופ וספוקן וורד ועוד.

אַשְׁדוֹדָשִׁירָה  גאה לארח למעלה מ-100 יוצרים ואמנים משוררים, אומני היפהופ ושירה חופשית, שחקנים ואמני גרפיטי, חזנים ופייטנים, מוזיקאים וזמרים - אשר יעסקו כולם ביחסיה של השירה העברית עם לשונות אחרות החיות במרחב ובקהילות שלנו, כגון ערבית (מקומית, מוגרבית, עיראקית, מצרית ועוד), יוונית, טורקית, רוסית, אמהרית, אנגלית, צרפתית וכן שפות נעלמות כמו יידיש ולדינו. לשונות החודרות אל השירה העברית ומשפיעות עליה, כפי שהלשון העברית חודרת אל היצירה בלשונות הרבות הללו.

בפסטיבל השנה מספר הפקות מקור: הפקת מקור ״זמר בודד הוא הלב״. המופע, עם זהבה בן, דקלון, טריפונס, זאב רווח ומיכה שטרית, יהווה מחווה לפזמון המזרחי כטקסט ספרותי. אירוע מיוחד נוסף הוא ״רומנסה שפיל״ שיוקדש לשירת יידיש ולדינו על במה אחת. ״טוסובקה – שירת הגירה״ הוא אירוע של משוררים ואומני ספוקן והיפ-הופ צעירים ממשפחות יוצאי חבר העמים. כיתות אמן יתקיימו עם שלמה ארצי ואביתר בנאי ובתום כל ערב יתקיימו מפגשים באחד הפאבים בעיר, לבירה טובה ומיקרופון פתוח לכל מי שירצו לגשת ולקרוא, לשיר או לדקלם אל תוך הלילה.
מיכה שטרית- צילום איליה מלניקוב

פסטיבל אַשְׁדוֹדָשִׁירָה, צומח ומתרחש באשדוד, עיר אשר מבססת את מעמדה בעשורים האחרונים כבירת התרבות העברית והים תיכונית, באמצעות פעילות ענפה בתחום השירה, הפיוט והמוסיקה, האנדלוסית, הקלאסית והפופולרית, ובאמצעות פסטיבלים תוססים ועשירים כמו "פסטיבל מדיטרנה", "פסטיבל תור הזהב" ועוד.

לאורך שבוע ימים יופיעו ברחבי העיר משוררים, אומני היפהופ ושירה חופשית, שחקני תיאטרון חוצות ואומני גרפיטי, חזנים ופייטנים, מוזיקאים וזמרים – אשר יקרבו את אומנות השירה והמלה הפואטית אל מקומן הטבעי באולמות וברחבות, בקהילות, ברחובות, בכיתות הלימוד, בכיכרות, בפארקים ובשווקים.

פרופ' סמי שלום שטרית
פרופ' סמי שלום שיטרית, מנהל אמנותי
: ״אני נרגש מאוד לקראת אשְׁדוֹדָשִׁירָה 2017. עבורי התענוג והסיפוק הגדולים נובעים מהיכולת שלנו להמציא את עצמנו כל פעם מחדש, להרחיב את גבולות השירה ולכלול בה שירה של מוזיקאים ומוזיקה של משוררים. השנה נבחן את התפר שבין שפה לשפה וחייה של העברית לצד שפות רבות. הרחקנו ולקחנו אתגר גדול, לעסוק בטקסט של הפזמון המזרחי בעשורים הראשונים היותר עלומים שלו, ולהתייחס אליו כשירה במופע המקורי ״זמר בודד הוא הלב״ וכל לילה נסיים באחד הפאבים המקסימים של אשדוד, עם בירה צוננת ומיקרופון פתוח לכולם. יהיה פסטיבל שמח.״


מוטי מלכא, מנכ"ל הפסטיבל
: "פסטיבל אשְׁדוֹדָשִׁירָה נולד בימי פריחתה המשמחת של אמנות השירה הכתובה והפיוט בישראל של שנות האלפיים. הוא מצטרף אל גל השירה החדש בספרות העברית, ובעיקר זאת הנכתבת ומשמיעה קול חדש מן השדרות והקהילות המתעוררות הרחק ממרכזי הממסדים הספרותיים, הקנוניים בעיקר בעיני עצמם. אנו גאים לארח למעלה מ-100 יוצרים, אמנים, משוררים והפקות מקוריות לפסטיבל. בואו להיות אתנו, יהיה שמח באשְׁדוֹדָשִׁירָה 2017."

אירועי הפסטיבל

"זמר בודד הוא הלב"- מופע הפתיחה המקורי של פסטיבל אַשְׁדּוֹדָשִׁירָה
19.11.17, יום ראשון, 21:00, המשכן לאמנויות הבמה

״זמר בודד הוא הלב״ כשמה של התערוכה במוזיאון אשדוד על תולדות הזמר המזרחי בישראל (אוצר: ערן לויטן), הוא מופע מחווה לפזמון המזרחי כטקסט ספרותי. במופע יסופר על הנרטיב המוזיקלי והטקסטואלי של הזמר המזרחי, הצפון אפריקאי והים תיכוני. יושם דגש על הטקסט ועל יחסיו עם העברית, ועל-ידי כך יורחבו גבולות השירה, כפי שנעשה עם הפיוט, ההיפהופ ואף עם כתובות גרפיטי. את כל העושר הזה ינחה ויוביל מתי סרי.
משתתפים: צפי שלמה ולהקתו, זהבה בן, דקלון, טריפונס, זאב רווח, מיכה שטרית המשמש גם כיועץ המוזיקלי של המופע.
צילום: רון קדמי

יקראו שיר:

ראש העיר אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי

יו״ר הנהלת פסטיבל אַשְׁדּוֹדָשִׁירָה, מר מוטי מלכא

המנהל האומנותי של פסטיבל אַשְׁדּוֹדָשִׁירָה, המשורר פרופ׳ סמי שלום שטרית

 

טקס "רחוב על שם" לאה גולדברג

19.11.17, ראשון, 18:00,רח׳ לאה גולדברג, רובע ט״ו אשדוד

ערב פתיחת הפסטיבל, יתקיים טקסט שהפך למנהג באשדודשירה: רחוב על שם. הפעם נתכנס ברחוב לאה גודלברג, יחד עם חניכי תנועות הנוער באשדוד ותושבי רחוב לאה גולדברג ברובע ט״ו באשדוד, ונציין את המשוררת, שירתה וקורות חייה. ענבל בן שטרית עם הגיטרה, תנגן ותשיר משיריה של לאה גולדברג.

"יגל יעקב" – שירת יעקב אבוחצירא וקסידות מלחון
20.11.17, יום שני, 20:00, קפה תיאטרון, בית יד לבנים

באווירה אינטימית וחמימה, החזן- פייטן אבי אפנג׳ר ועו״ד דוד גולן בליווי אנסמבל מטרוז לוד, בניהולו המוזיקלי של יורם אזולאי, ינעימו לנו מיצירות ״יגל יעקב״, אחד האוצרות הפיוטיים של יהדות מרוקו וצפון אפריקה, ויוסיפו מאוצר קסידות מלחון הנפלאות. הם יקראו, ישירו, יספרו ויאירו את פיוטי הספר בהשתתפות פעילה של הקהל.

הספר "יגל יעקב" הוא מאסף עשיר של פיוטים נשגבים, רובם חוברו על ידי מר״ן אביר יעקב זי"ע, ויוצאי חלציו רבני ואדמור"י משפחת אבוחצירא זי"ע.
המופע בישיבה סביב שולחנות עם כוסית מחייא וטאפאס סחראווי.

 רוני סומק. צילום: ליאורה סומק

״עושים שירה בשלשה״ - עם רוני סומק, יאיר דלל וסמי שלום שטרית

20.11.17, יום שני, 21:00, חלל הפירמידה במוזיאון
רוני סומק, יאיר דלל וסמי שלום שטרית יקראו משיריהם ומשירי אחרים, וישוחחו על תהליך לידתו של שיר ועל מפגש עם שיר. יאיר דלל ינגן וישיר משיריו של רוני סומק. ניבה בן סימון ומיקי הררי (החברים של נטשה) ינגנו וישירו משיריו של סמי שלום שטרית.

כיתת אומן: לבנת בן חמו מארחת את אביתר בנאי

20.11.17, יום שני, 20:00, אודיטוריום מונארט

במסגרת כיתת האומן, לבנת בן חמו תארח את הכותב והמוזיקאי הנפלא, אביתר בנאי, לשיחה אישית על תהליכי היצירה בקריירה הפורה והמרתקת שלו, על המוזיקה ועל הטקסטים כשירה לכל דבר.

אביתר בנאי - איש רוח. צייר המצייר בצלילים, שלוקח את המאזין למקומות רחוקים, משונים, אל מרתפי הנפש, וגורם לנו לחלץ מתוכם צעקה, דמעה, צחוק , תנועה, חיים. לאחר בחירתו בדרך חדשה וחזרתו בתשובה אביתר כדרכו, סלל דרך מקורית וייחודית של דיאלוג בין ישן לחדש, בין שפה אנושית, אוניברסאלית, למושגים, לרגשות ולאמונות שאיתן נפגש. אביתר ממשיך לחפש, גם כאדם מאמין, בין ישן לחדש, בין אדם לאלוהים, בין גוף לרוח. דיאלוג פנימי אמיץ זה שהוא מקיים עם עצמו וסביבתו, מניב אלבום אחר אלבום של יצירתיות אינטנסיבית, מקורית, רעננה ומורכבת מאד.

לבנת בן חמו - שדרנית רדיו, קריינית ומנחה. משדרת כבר תשע שנים בגל"צ ובגלגל"צ, ומגישה את תכנית הערב המרכזית בגלגל"צ ואת "ציפורי לילה מוזיקליות" בגל"צ. בנוסף, כותבת על מוזיקה ותרבות ב"מקור ראשון" ומנחה מפגשים עם יוצרות ויוצרים במוזיקה הישראלית.

סיסטם עלי / system ali
20.11.17, יום שני, 22:00, בית אריה קלנג, גבעת יונה אשדוד

אנסמבל היפ-הופ בארבע שפות: עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. הלהקה נוסדה בתחילת 2006 במקלט ציבורי בשכונת עג'מי ביפו. 10 החברים וחברות בלהקה, ראפרים ונגנים, מביאים לבמה מפגש והתנגשות עשירה וטעונה בין שפות, סגנונות מוסיקליים, סיפורים אישיים ומקורות השראה – השאובים מהמציאויות היומיות של רחובות יפו, ועומדים בבסיס כוחה ויצירתה של הלהקה.

חברי הלהקה: שירה, ראפ ואקורדיון - נטע וינר, שירה וראפ - מוחמד אגואני, שירה וראפ - מוחמד מוגרבי, שירה וראפ - אנבר סיטיברגימוב, גיטרה חשמלית ושירה - לונא אבו נסאר, גיטרה חשמלית ושירה - יונתן קונדה, כינור וקולות - ליבה נאמן, תופים – סתיו ליפיץ, גיטרה בס - יהונתן דיין.

"שירה ובירה" - מיקרופון פתוח בפאב "הזרם"- בהנחיית מיכל זוהר  
20.11.17, יום שני, 22:30, הנחושת 33 ( א.ת.קלה)

לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה. אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח, ללא הזמנה מיוחדת, משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית ומשוחררת ובדיאלוג עם הקהל. כולם מוזמנים! (למעוניינים לעלות למיקרופון, מומלץ להירשם מראש באתר הפסטיבל).

 

"יגל יעקב" – שירת יעקב אבוחצירא וקסידות מלחון
21.11.17, יום שלישי, 20:00, קפה תיאטרון, בית יד לבנים

באווירה אינטימית וחמימה, החזן- פייטן אבי אפנג׳ר ועו״ד דוד גולן בליווי אנסמבל מטרוז לוד, בניהולו המוזיקלי של יורם אזולאי, ינעימו לנו מיצירות ״יגל יעקב״, אחד האוצרות הפיוטיים של יהדות מרוקו וצפון אפריקה, ויוסיפו מאוצר קסידות מלחון הנפלאות. הם יקראו, ישירו, יספרו ויאירו את פיוטי הספר בהשתתפות פעילה של הקהל.

הספר "יגל יעקב" הוא מאסף עשיר של פיוטים נשגבים, רובם חוברו על ידי מר״ן אביר יעקב זי"ע, ויוצאי חלציו רבני ואדמור"י משפחת אבוחצירא זי"ע.
המופע בישיבה סביב שולחנות עם כוסית מחייא וטאפאס סחראווי.

 

"משוררים ואשדודית" - בהנחיית המשוררת סמדר שרת

21.11.17, יום שלישי, 20:30, חלל הפירמידה במוזיאון

סמדר שרת מארחת מאת יותם ראובני, כוכבה כהן, יורם ניסנוביץ, יניב קקון, ליאור שדה, נסים ברכה, דלית בת אדם והמוזיקאית חנה גור. המשוררים והמשוררות יחלקו עם  הקהל את החוויה האשדודית שלהם המוצאת  את ביטויה בשירתם.

אסף אמדורסקי-צילום אוהד רומנו

"שירה בשניים" - רועי חסן ואסף אמדורסקי
21.11.17, יום שלישי, 22:00, אולם פסגה, המרפ״ד

מפגש מסקרן ובלתי צפוי בין שני קצוות מנוגדים לכאורה.
האחד- מוזיקאי ויוצר, יליד הצפון הישן של תל אביב. שיריו מלוים אותנו מאז ימי הרוקסן, דרך המהפכה האלקטרונית שחולל בסוף שנות ה-90  ועד היום. המנונים כמו "יקירתי", "אהבה חדשה" ו –" 15 דקות", צרובים בלב הפסקול של הרוק הישראלי. אביו, בני אמדורסקי, נולד ב1931 בירושלים. מעמודי התווך בזמר העברי, דור חמישי בארץ.

השני- משורר, יליד שיכון סלע בחדרה. מהקולות הבולטים בזרם המזרחי החדש והבועט. פריצתו לעולם השירה טלטלה, הכעיסה והעירה לחיים את הזירה הספרותית המנומנמת. שיריו, ביניהם "מדינת אשכנז", "כל הערסים יבואו", וספריו "הכלבים שנבחו בילדותנו היו חסומי פה" ו -"זהב אריות" משרטטים דיוקן של מציאות אישית וקולקטיבית שחסן הנותן לה פה ונוכחות.

אביו, אהרון חסן, נולד ב1956 במעברת אגרובנק בחדרה, ממפוטרי מפעל אליאנס, ירקן בדימוס.

רועי חסן ואסף אמדורסקי נפגשים להתאהב זה בשיריו של זה, לשיר, לנגן ולקרוא מיצירתם. מפגש של זעם ואהבה, מילים פוצעות וצלילים מרפאים ויצירה שמפארת את השונה והמשותף.

 רועי חסן-צילום מיטל דנק

"שירה על החוף" מיקרופון פתוח במסעדת- בר ״החוף״
21.11.17, יום שלישי, 21:00, אוניון 5

לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה. אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח, ללא הזמנה מיוחדת, משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית ומשוחררת ובדיאלוג עם הקהל. כולם מוזמנים! (למעוניינים לעלות למיקרופון, מומלץ להירשם מראש באתר הפסטיבל).

 

"בין בבל לירושלים" - המשוררים בלפור חקק והרצל חקק עם המוזיקאי פורץ הדרך יאיר דלל
22.11.17, יום רביעי, 19:30, אולם פסגה, המרפ״ד

המשוררים התאומים בלפור והרצל חקק יארחו את המשוררים שושנה ויג, יוסף עוזר, ציפי שחרור, דן אלבו, ראובן שבת ודורית שירה ג׳אן. הם יקראו משירתם וישוחחו על המעברים בין שפות ובין הזהויות, בין ערביות יהודית לציונות ישראלית ועוד. יאיר דלל ינגן וישיר מוזיקה ערבית ויהודית בין בבל לירושלים.

כיתת אומן: לבנת בן חמו מארחת את שלמה ארצי
22.11.17, יום רביעי, 20:00, אודיטוריום מונארט
במסגרת כיתת האומן, לבנת בן חמו תארח את שלמה ארצי, הכותב, המלחין והמבצע הפורה ביותר בשדה המוזיקה בישראל, לשיחה אינטימית על תהליכי היצירה בקריירה המופלאה שלו, על המוזיקה, על השראה ושיתופי פעולה,  ועל הטקסטים שלו כשירה לכל דבר.
שלמה ארצי- הוא אמן-זמר-יוצר, מוזיקאי, מלחין ופזמונאי ישראלי. מהבולטים המצליחים ואהובים באמני ישראל כבר מעל ל4 עשורים בהם מחזיק בקריירה מרתקת, פורייה ומצליחה.
ארצי הוא זוכה פרס אקו"ם על מפעל חיים וזכה לתואר הזמר הישראלי האהוב בכל הזמנים בחגיגות ה60 למדינה.
בין אלבומיו הרבים והמצליחים: ״דרכים״, ״תרקוד״, ״לילה לא שקט״, ״חום יולי אוגוסט״, "ירח", ״כרטיס ללונה פארק״, ״שניים״, "אושר אקספרס" , "שפויים "ואלבומו האחרון " קצפת", סה"כ מעל 40 אלבומים.
לבנת בן חמו- שדרנית רדיו, קריינית ומנחה. משדרת כבר תשע שנים בגל"צ ובגלגל"צ, ומגישה את תכנית הערב המרכזית בגלגל"צ ואת "ציפורי לילה מוזיקליות" בגל"צ. בנוסף, כותבת על מוזיקה ותרבות ב"מקור ראשון" ומנחה מפגשים עם יוצרות ויוצרים במוזיקה הישראלית.

"טוּסוֹבְקַה*"- שירת הגירה
22.11.17, יום רביעי, 21:00, קפה תיאטרון, בית יד לבנים

25 שנה אחרי העלייה הגדולה מברית המועצות עדיין נמשכים הוויכוחים האם העלייה הייתה טובה או רעה לישראל, מבלי להכיר את התרבות של דוברי הרוסית ובהיעדרה המוחלט מהשיח הציבורי.

קבוצת צעירים דוברי רוסית, מהבריגדה התרבותית מבית "דור 1.5", שנולדו בברה"מ אך העבירו את רוב חייהם בישראל, פועלים להכיר תרבות ברה"מית-ישראלית לציבור הרחב, ובכך להנכיח את סיפורם בשיח הציבורי.
טוּסוֹבְקַה- בתרגום מרוסית: ערבוב קלפים. מפגש לא רשמי להיכרות. שילוב בין זוּלה, ברנז'ה ומסיבה.
90 דקות של מופעי הגירה אינטימיים בעברית מפיהם של אמני הבריגדה: הקראת שירה, ספוקן וורד (
(Spoken Word ומוזיקה, בליווי סיפורים אישיים המתארים את חוויות ההגירה והתרבות הברה"מית עליה גדלו.
משתתפים: אלקס ריף – מקימת הבריגדה התרבותית והמנהלת האומנותית של הליין. משוררת ומוזיקאית.

אריק אבר- אמן ספוקן-וורד, ממייסדי פואטרי סלאם ישראל ומנהלו האמנותי.

מאיה זקס והרוסים- אמנית ספוקן וורד המשתתפת בערבי פואטרי סלאם.

שמואל זלצר- מוסיקאי ומתרגם. שר, מנגן ומבצע שירים מקוריים ומתורגמים

 ערב שירה בפאב ה"זה"

"שירה מחוץ למגירה" מיקרופון פתוח למשוררים צעירים בפאב ה"זה"- בהנחיית חן בוקר

יום רביעי, 22:30, חוף הקשתות 22.11.17

לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה. אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח, ללא הזמנה מיוחדת, משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית ומשוחררת ובדיאלוג עם הקהל. כולם מוזמנים! (למעוניינים לעלות למיקרופון, מומלץ להירשם מראש באתר הפסטיבל).

"רומנסה שפיל"
23.11.17, יום חמישי, 21:00, בית אריה קלנג, גבעת יונה אשדוד

השירות בשפות היהודיות היידיש והלדינו, הנאבקות על הישרדותן, זוכות לעדנה לפחות בתחום הפרסום והשירה בשנים האחרונות. כמחווה לשפות עשירות ויפות אלו נקיים ערב משותף לשירת היידיש והלדינו ביחד על במה אחת וקהל אחד.

יורם ניסנוביץ ואילאיל בר יציגו את השירים (יידיש ולדינו, בהתאמה) ויספרו על מקומן של הלשונות הללו בשירה העברית והתרבות אז והיום. נועה שושן עם צמד נגנים תנעים בקולה בשירת לאדינו מסורתית ומחודשת. הרכב ״נוודי יידיש בלוז״ ינגן וישיר שירים  יידישאים  קלאסיים בעיבודים חדשים. ידברו ויקראו יורם ניסנוביץ ערך וועלוול טשרנין, עורכי האנתולוגיה לשירת יידיש ״גבוה מן הפחד אשיר״ בהוצאת משיב הרוח, והמשוררת מוריה רחמני.

"שירה בין הקורות"
23.11.17, יום חמישי, 21:00, חלל הפירמידה במוזאון

המשורר גלעד מאירי מארח את המשוררים רועי חסן ויובל פז, יחד עם פרשני הספורט והכדורגל זוהיר בהלול, וזוזו אבוטבול, לקריאת שירי כדורגל מכאן ומהעולם ולשיחה על כדורגל והעברית בין הקורות ובין השפות המתרוצצות על המגרשים ובטריבונות. יהלי סובול ישיר שירי כדורגל מפורסמים מהארץ ומהעולם. לאוהבי כדורגל ושירה.


מסיבת אפטר פארטי ב"עלמא" בר אוכל

יום חמישי, 21:30, יונה הנביא 2 (הפס-מרטין בובר) 23.11.17

לאחר כיבוי האורות באולמות הפסטיבל, הלילה רק מתחיל עם הרבה בירה, שירה חופשית ומוסיקה. אל תוך השעות הקטנות של הלילה יעלו אל המיקרופון הפתוח, ללא הזמנה מיוחדת, משוררים ומשוררות ויציגו את שיריהם באווירה חופשית ומשוחררת ובדיאלוג עם הקהל. כולם מוזמנים! (למעוניינים לעלות למיקרופון, מומלץ להירשם מראש באתר הפסטיבל).

"רק על עצמי לספר ידעתי" ערב שכולו כבוד למילה המושרת
25.11.17, מוצ"ש, 21:00, המשכן לאמנויות הבמה

ערב מחווה למשוררות ששירתן הולחנה והייתה לפס הקול האיכותי של המוסיקה הישראלית. רחל, תרצה אתר, לאה גולדברג , דליה רביקוביץ, רחל שפירא, מרים ילן שטקליס דליה רביקוביץ ופניה ברגשטיין.

השירים שהיו ועודם ,טקסטים נפלאים הנותנים כבוד למילה המושרת.
מתוך תערוכת זמר בודד הוא הלב. צילום: פייסבוק מוזיאון אשדוד לאמנות

אירועים מיוחדים:

״זמר בודד הוא הלב״ - תערוכה, מוזיאון אשדוד
המוזיאון יהיה פתוח עד חצות בכל ימי הפסטיבל, התערוכה פתוחה לאורך כל ימות הפסטיבל

התערוכה "זמר בודד הוא הלב" שבמרכזה סיפורה של המוזיקה המזרחית בארץ מאז קום המדינה ועד כניסתה למיינסטרים בסוף שנות ה–90. אוצר התערוכה, העורך המוזיקלי ערן לויטן, כותב במאמר שצורף לה שבעשורים הראשונים למדינה לא ניתן למוזיקה המזרחית מקום ראוי בנוף התרבות הרשמית, וסיפורה משקף במידה רבה את זה של ציבור מאזינים רחב שקולו הודר מן השיח הציבורי. התערוכה לדידו "אינה מבקשת להגדיר 'מוזיקה מזרחית', אלא להצביע על כמה מן ההיסטוריות והמיתולוגיות הבונות אותה. לשם כך היא יוצאת למסע בין תופעות מוזיקליות ייחודיות ובין דמויות מפתח בפנתיאון המוזיקה המזרחית: מְבצעים ונגנים, מלחינים ומְעבדים, מפיקים ומועדונים. כל אחד מן האנשים והמקומות האלה מוסיף אבן לפסיפס מפואר, שהניע את הקול המוזיקלי המזרחי מן השוליים אל המרכז". (הארץ)

מחירי הכרטיסים -  20 ₪ - 100 ₪

להזמנות ולפרטים נוספים- http://www.ashdodashira.co.il