"אני חושב שהשנה התאפיינה בפעילות קהילתית רחבה ומגוונת, על בסיס עיקרון השיתופיות ותחת הסלוגן 'אגף החופים עם הפנים לקהילה'", אומר אריה תורג'מן, מנהל אגף החופים, ומציין כי במסגרת זו ביצע האגף פעולות רבות ומגוונות בתחום הסביבה הימית והידוק הקשר עם הקהילה.

כך לדוגמא אפשר היה לראות שוב את הפרויקט האוסטרלי ואת הפעילות המכשירה צעירים לפעילות הצלה ובטיחות ימית. "קיימנו הדרכות והרצאות לתלמידים ולקבוצות צעירים, באמצעות מצילים ומתנדבי עמותת הגלישה והפרויקט האוסטרלי" אומר תורג'מן ומציין בגאווה את ביקורו של שגריר אוסטרליה אצלנו, בחופי אשדוד! 

גם השנה המשיך לפעול המיזם החברתי חופיקס וכבר זכה לחיקויים בערי חוף נוספות. כן הורחבה פעילות ההנגשה ובסיוע מתנדבי עמותת הגלישה זכו לא מעט קבוצות ויחידים להיכנס למים באמצעות כיסאות ייחודיים וסיור על אופנועי ים.

כך גם פרויקט חוף ללא בדל שהתרחב השנה לכל החופים וזכה לפרגון ענק ולשיתוף פעולה של הציבור. תורג'מן מציין פעילות משותפת לגופים נוספים כדוגמת המיזם להצלת צבי ים, בשיתוף החברה להגנת הטבע, במסגרתו מבוצעת פעילות שיקום לצבים והחזרתם לים, או אירוח קבוצות מחוץ לעיר - משטרה, צה"ל, פרטיים... וביצוע סיורים ופעילות בחופי הים.

חוף הקשתות

כן נערכו בחופים לא מעט אירועים ובהם אירועי ספורט מקומיים וארציים, תחרויות גלישה, אליפות כדור עף, מטקות, מירוץ לילה.... ועוד. אך לבד מהפעילות הקהילתית, השנה הושם דגש על אכיפה.

החופים תוגברו באנשי פיקוח ושיטור עירוני על מנת לשמור על המרחב הציבורי ולאפשר בילוי והנאה בטוחים. "לשמחתנו, הציבור האשדודי הגיב בפרגון גדול ובשיתוף פעולה בכל הקשור לשמירה על הסביבה" אומר תורג'מן אך מיצר על כך שיש עדיין תושבי חוץ שמרשים לעצמם לנהוג שלא כראוי.   

בסה"כ, מאות אלפי מתרחצים פקדו את שבעת חופי הרחצה באשדוד ונהנו משירותי חוף ברמה גבוהה. אך יחד עם זאת ידי המצילים מלאה עבודה. עשרות אירועי טביעה נרשמו העונה וברובם המכריע ניצלו חיי המתרחצים.

לצערנו אירוע טביעה אחד הסתיים במוות. "פעילות ההצלה המוצלחת נזקפית לזכות עבודת המצילים, שידרוג שירותי ההצלה, הסתייעות בצעירים שהוכשרו לפעילות הצלה ובטיחות ימית, בהסברה ובעלייה במודעות לסכנות הים" אומר תורג'מן. 

עונת הרחצה 2017 מסתיימת ב-19.10.17 וכבר נערכים לעונת הרחצה הבאה. בינתיים כאמור יפעיל אגף החופים 2 תחנות חורף: בחוף י"א ובחוף הקשתות, למשך חודש ימים -  מיום 20.10.17 ועד 20.11.17, בימי חול ושישי/שבת בין השעות 08:00-16:30.