גלית

הנה חמישה טיפים:

1.    לפני שמתחילים הכול יש להזכיר לכול המנהלים והעובדים מהם הערכים/קודי התנהגות וכללים שהארגון פועל על פיהם.

אנו חייבים מצפן ברור, כדי להמנע מרעיונות שאינם תומכים ברוח ובחזון של החברה. יש להזכיר ולחדד כל שנה לפני תוכניות עבודה. תתפלאו כמה אנשים שוכחים במהלך השנה מי אנחנו ולשם מה אנחנו קיימים, למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים.

2. לחשוב מחוץ לקופסא. קל להגיד. רצוי שנתמקד קודם בשלשה דברים הכי חשובים, שלעיתים מנהלים נוטים לפספס או לשכוח: להיות ממוקדים בערך מוסף ללקוח, בחווית הלקוח שלכם. את זה תעשו ע"י טיפול בהכרות עם הלקוח ושיפור וטיוב הדאטה שלכם עליו. בנוסף , שיפור תהליכי השרות שלכם, הכנסת פשטות, מהירות וזמינות וכמה שיותר להפתיע את הלקוח בחוויות טובות ובלתי צפויות.

3 . מחקרי שוק ובנצ'מרק עדכניים מהעולם והקטגוריה שלכם, על פעילות חברות דומות ומתחרות, יעזרו לכם לפתוח את הראש, לקראת דיוני תוכניות העבודה. יש לחלק לכל צוות המנהלים שלכם דו"ח כזה לפני הפגישות.

4. העולם הדיגיטלי מאפשר לכם לייצר חווית לקוח אחת, מדידה ומבוקרת, שמאפשרת לכם לשלוט על ההוצאות ולייצר אפקטיביות גדולה יותר. קחו יועצי דיגיטל מומחים שיעזרו לכם לנהל את הכול תחת מטרייה אסטרטגית אחת, שמחוברת לתוצאות כמותיות ואיכותיות. אנחנו פה אם צריך.

יש היום תוכנות מדף נהדרות וסטארטפים שיעזרו לכם לקבל פתרונות מבחוץ . אין צורך לפתח הכול לבד. מערכות אלו גם יודעות להתחבר למערכות ספגטי מורכבות. הזהרו מכל מיני רעיונות בלתי ישימים. יש בבלוג שלנו מספר מאמרים על טרנספורמציה דיגיטלית שיווקית וארגונית, שכדאי לקרא .

5. כל רעיון שלכם/מוצר/שרות חדשים, חייב שיהיה מחובר למודלים עסקיים ברורים. אתם חייבים לבחון רעיונות, בקבוצות מיקוד/בראיונות אישיים או סקרים, או פיילוטים. זה עושה רושם מצויין על המנכ"ל ורוב הסיכויים שלא תצטרכו לעבוד קשה בלשכנע אם גם בחנתם את הרעיונות ברצינות והצגתם מצגת מסקנות והמלצות ברורות. טיפים לבניית תוכנית עסקית קיימים בבלוג גם.

שיהיה לכם בהצלחה. אם אתם צריכים יעוץ וליווי אני פה.

גלית בן שמחון מנכלי"תThe Team TLV

יועצת אישית לעסקים - אסטרטגיות צמיחה

www.theteamtlv.com

טל: 054.224.224.2