אלון דאי מאשדוד רשם השיג חסר תקדים והיסטורי בדמות אליפות אירופה!! כמה אלופי אירופה מישראל אתם מכירים? עכשיו יש אחד כזה ועוד אשדודי.
בגיל 26 דאי מאשדוד חתום על הישג השיא בקריירה שלו. סיפורו של אלוף שמגיל קטן באשדוד סומן כהבטחה גדולה וכזה שיביא להישגים גדולים. 
מי שהתחיל ברוצי הקארטינג בעיר ולאחר מכן על מסלולים ישנים בארץ, הגיע בגיל 17 לקריירה בינלאומית במרוצי פורמולה רנו במזרח הרחוק, באליפות אסיה.
בשנת 2009 רשם הישג ראשון עם מקום ראשון באליפות אסיה והתואר המחייב- אלוף אסיה. 
משם היעד היה ברור: לכבוש את אירופה והעולם. זה התחיל באליפות עולם במירוצי פורמולה 1. ומשם עבר למירוצי פורמולה 3.  הנער מאשדוד סיים במקום הרביעי והמפתיע והראה שגם בבמה הגדולה מכולם הוא יכול ומסוגל להביא הישגים.
אלון דאי (צילום: יח"צ)
ההחלטה הגורלית או יותר נכון כזאת ששינתה את הקריירה של דאי, היא ההחלטה לעבור לסבב עולמי ולא להסתפק באיזו אליפות קטנה.
ושנת 2013 הייתה שנתת המפנה מבחינתו, אז בשנה זו הוא הגיע למכוניות GT ומצא מקום בקבוצת מירוצים בשם HTP בעלת קשרים חזקים מאוד עם מרצדס.
דאי התחבר נהדר עם מכונית המרצדס SLS בקטגוריה GT3 והתוצאות באליפות העולם לא איחרו לבוא. אלון ניצח פעם אחת ובנוסף סיים פעמיים על הפודיום במקום שלישי ופעם נוספת במקום שני.
את העונה ההיסטורית הנפלאה הוא סיים במקום החמישי בעולם ושם החלו להירקם תכניות עם חברות ויצרנים שונים להמשיך בכיוון החדש ולהגיע עם ניסאן לאליפות העולם באמצעות קבוצה ממונאקו.
ההזמנה הבאה להגיע ולהתחרות הייתה ערב עונת 2015 מקבוצת מירוצי נסקאר באירופה. הסבב האירופאי של הנסקאר הפך לרציני ולמשמעותי ב-2009 והפרסים הכספיים יחד עם האפשרות להגיע למירוצי נסקאר בארה"ב ולהצליח שם ולזכות בפרסים נראו קוסמים.
בלי יותר מדי חישובים והיסוסים, אלון מצא את עצמו בקבוצת CAAL RACING בקטגוריה עלית 1 החזקה לנהגים מקצוענים והחיבור בין דאי לבין המכונית הגדולה והכבדה היה מהיר וטוב.
אלון דאי, סיפורו של אלוף (צילום: יח"צ)
כבר בעונת הבכורה הוא ניצח בשלושה מירוצים וסיים את האליפות במקום שני ונבחר לנהג חביב הקהל ולנהג המתחיל של העונה. בעונה שלאחר מכן הוא ביקר על הפודיום 6 פעמים אולם יריביו היו טובים ממנו והוא סיים את האליפות במקום השלישי.
בעונתו השלישית עם הקבוצה ב-2017, הפתיחה לא נראתה מזהירה במיוחד, אבל סיום העונה והניצחונות המשכנעים בזמן האמת הקריטי במסלולים פרנצ'יאקורטה באיטליה ובזולדר שבבלגיה הם אלה שהקפיצו את אלון קדימה ובמיוחד הניצחונות באיטליה כשהוא מוחץ את יריביו ועולה לראש הדירוג של האליפות.
הפינלאה לעבודה הקשה הגיע כבר לפני כחודשיים, אבל סופ"ש האחרון היה אקורד הסיום הנהדר לאליפות. במסלול זולדר שבבלגיה. מסלול שאירח בעבר מירוצי גראנד פרי, המשימה של אלון הייתה פשוטה: להשיג את מינימום הנקודות הדרוש ולזכות בתואר.
צילום: יח"צ
דאי שחונך לשאוף למצוינות ורק לנצח, לא רצה טובות מאף אחד וטס אל עבר הפודיום והמקום הראשון. המשימה הושגה ובתום שני המירוצים בזולדר זכה אלון דאי באליפות ועשה היסטוריה והפך לאלוף הישראלי הראשון בליגת מירוצי מכוניות באירופה.
דאי יקבל מהליגה הססגונית את כרטיס הכניסה לסבב הנסקאר הגדול בארה"ב (אלון כבר התחרה בשני מירוצים בארה"ב) ובכך הוא יקבל את ההזדמנות הבאה לשחק את המשחק הנכון במגרש החשוב של הגדולים.  

עם סיום המירוץ אמר דאי על ההישג: "אין מאושר ממני, אחרי שלוש שנים שבהם הצלחתי לנצח מרוצים ולסיים כמעט אלוף כל שנה, הפעם שמתי את החותמת, ניצחון שלי ואליפות ראשונה של הקבוצה שלי, כולם עשו עבודה אדירה במשך הכל השנה! אני פשוט מאושר!"

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו