אלון דאי נהג המירוצים מאשדוד בדרך להיסטוריה והישג חסר תקדים. דאי אמור להיות מוכתר הבוקר (א') לאלוף אירופה במרוצי הנסקאר. 
דאי ניצח בסבב הלפני אחרון באליפות אירופה בנסקאר ומבטיח לעצמו בכך את תואר האליפות. עם פער הנקודות שצבר עד כה כל שדאי צריך לעשות כדי לזכות בתואר הוא לזנק מחר בבוקר למירוץ ולקוות שלא לקבל פסילה טכנית או תקלה במנוע.

שלוש שנים מאז החל להתחרות במירוצי הנסקאר האירופים דאי בן ה- 26 מאשדוד נמצא מרחק נגיעה מאליפות ראשונה. אם יזכה בה יהיה זה אחד מההישגים הגדולים ביותר של הספורט המוטורי הישראלי.

דאי ניצח ביום שבת האחרון אחר הצהרים במירוץ הראשון של סוף השבוע המכונה "גמר הפליאוף של אליפות הנסקאר" שנערך במסלול זולדר שבבלגיה.

דאי זינק מהפול פוזישן (העמדה הבכירה), אחרי שבאימונים שבר את שיא המסלול (למכוניות נסקאר), והוביל מהזינוק ועד דגל השחמט בקו הסיום. עם יתרון של 55 נקודות מהמקום השני, הזכייה שלו בתואר היא עניין כמעט טכני.

אלון דאי

"אני מתרגש, אבל עוד לא רוצה לצאת בהצהרות. אני חייב לזנק למירוץ מחר כדי לזכות, חייב להשתתף, וכרגע הסיוט שלי זה מנוע שלא יתניע, או תקלה טכנית אחרת", אמר דאי בשיחה ל-ynet.

"זה היה אחד המירוצים הכי קשים שהיו לי, מנטלית ופיזית. ידעתי שאם אני מנצח אני סוגר את העסק, אבל הייתי כל הזמן תחת לחץ מהנהג שמאחורי, ונשאר כל הזמן בפער של כמה עשיריות שנייה בלבד. נהגתי הכי מהר שאני יכול".

הניצחון בשבת היה השלישי ברציפות של דאי, אחרי שניצח בשני מרוצי חצי גמר הפליאוף שנערכו לפני כחודש במסלול פרנצ'יקורטה באיטליה.

דאי (26) כבר זכה בעבר באליפות אסיה בפורמולה-רנו, אבל זכייה שלו הבוקר (א') תהיה ההישג הטוב ביותר אי פעם של נהג מירוצים ישראלי באליפות מסלול. דאי הוסיף כי "עכשיו אני מחכה כבר להיות אחרי המירוץ, לעלות בראש שקט לפודיום עם דגל ישראל".

(צילום: Stephan Azemard)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו