העליה לכיכר הסיטי - החניות יבוטלועיריית אשדוד דיווחה כי לאחר חגי תשרי יחלו העבודות באיזור כיכר הסיטי והמנהרה. מהפרטים שפרסמה עיריית אשדוד בהודעתה, עולה כי העבודות כוללות: חידוש המדרכות והכביש, החלפת תאורה, עבודות תקשורת, הוספת רמזורים חדשים והעתקת עצים.

עוד מציינים בעיריית אשדוד את הסדרי התנועה במהלך העבודות: "במשך העבודות יצומצמו רוחבי המדרכות אך בכל המקרים יתאפשר מעבר להולכי רגל. בכל מהלך העבודות, נתיבי הנסיעה יישארו פתוחים. לא תתאפשר חנייה באזורי העבודות, עיריית אשדוד תכשיר חנייה חלופית לזמן העבודות בשד' הציונות".

היציאה מכיכר הסיטי לכיוון שדרות הרצל

הנעלם היחידי היה איך ייראה הרחוב בסיום העבודות על הפרויקט, והיכן יעבור נתיב התחבורה הציבורית המהירה. על פי הודעת עיריית אשדוד, חנייה חלופית תוכשר לזמן העבודות, ומה יהיה בסיום העבודות? האם תותר שוב חניית כלי רכב, כפי שקיים היום, לאורך העליה לכיכר / הירידה מהכיכר. 

"החניות יובטלו ויהפכו לנתיבי תחבורה ציבורית"

עיריית אשדוד קיימה במהלך השבועות האחרונים מספר דיונים עם נציגי הסוחרים בסיטי (קיימים כ-130 עסקים), במהלכם הוצגו לסוחרים תוכניות העבודה והשרטוטים למה שמתכונן להיות באיזור (תוכנית שטרם הוצגה לציבור). מתברר, כך על פי סוחרים עימם שוחחנו, כי החניות הקיימות כעת באזור יבוטלו ויהפכו לנתיב תחבורה ציבורית. יהיו מספר אזורי פריקה וטעינה ושתי חניות נכים. "ממה שהוצג לנו יהיו 4 חניות תפעוליות ועוד 4 חניות נכים, כל זה ל-130 עסקים", אומר לאשדוד נט אחד הסוחרים.

הירידה מכיכר הסיטי לכיוון בני ברית

על פי התכנון, שכאמור הוצג לסוחרי הסיטי, שתי תחנות אוטובוס מתוכננות באיזור הכיכר; האחת סמוך לסיטי פון והשניה בצד השני סמוך לסופר פאפא. לא ברור אם יהיה שינוי בקוים העירוניים הפנימיים שעוברים כיום במקום. 

"בשביל שתי תחנות אוטובוס סוגרים לנו את החניות פה. פשוט לא הגיוני לפגוע ככה בעסקים פה", אומר סוחר לאשדוד נט. החשש בקרב הסוחרים כי בעקבות ביטול החניות באיזור, אנשים יעדיפו שלא להגיע למקום, מה שיביא לפגיעה אנושה בעסקים במקום. "מי שיש לו שליחויות עוד יכול לשרוד, אבל כל השאר פה בבעיה קשה מאוד".

בינתיים נמשכים נסיונות הסוחרים לשנות את התוכנית, אך בינתיים ללא הצלחה רבה.

מפת העבודות בכיכר אילן רמון

הסוחרים חוששים מפגיעה קשה בעסקים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו