עמיר תורג'מן הוא מאמנה החדש של מ.ס אשדוד. בשבועות הקרובים יהיה קל יותר להבין מהי האג'נדה שלו והשקפת המשחק שלו, אבל כבר על פי הימים הראשונים נראה שגם תורג'מן מבין שהמשחק בשבת (19:00, הי"א) מול הפועל אשקלון הוא חשוב ביותר עבור מ.ס אשדוד.

אחרי שישה משחקים ללא ניצחון ולמעשה עם נקודה אחת בלבד מ- 18 אפשריות, הליגה כבר ממש מתחילה לברוח וכל איבוד נקודות נוסף, פשוט לא בא בחשבון.

תורג'מן שיודע שההזדמנות באשדוד היא טבילת אש ראשונה בליגת העל, לא רוצה לבזבז אותה. גם אם יש לי כביכול נסיבות מקלות, בטח עד ינואר.

לא נתמקד כאן בהשקפת העולם של תורג'מן, מאמן צעיר בסך הכל שיודע שהעבודה באשדוד יכולה לשמש קרש קפיצה, לזה עוד יש זמן. גם כל הדיבורים של שחקנים ואנשים, על "אווירה חדשה ונעימה", היא בגדר שטויות, כי ברור שזה מה שיגידו, ככה אמרו על עטר, על בן שמעון ועל יוסי מזרחי, מה המשותף לכולם? כולם כבר לא באשדוד.

תורג'מן וקינדה (צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE)

אם יש דבר שמייחד את הימים הראשונים של תורג'מן באשדוד זה כל נושא המנטאלי והניסיון להיכנס לראש של השחקנים, הרבה שיחות אישיות, על הדשא ובאופן אישי, פיזור אופטימיות והרבה מאד רצון לשדר שמחה להוציא את הקבוצה מהדכאון שהיא נמצאת בו.

"אשדוד ללא ספק קבוצה בסוג של דכאון קליני, יש הרגשה אפילו של אדישות ואפטאיות", אומר אחד מאנשי אשדוד. תורג'מן יעמוד על הקווים במשחק מול אשקלון אחרי שהעביר 4-5 אימונים עם הקבוצה לפני המשחק, האם זה מספיק? מבחינת כדורגל כנראה שלא נראה שינוי דרמטי, אבל אולי נראה שינוי בגישה, ברצון וכנראה גם בהרכב.

נראה שתורג'מן מנסה ללכת על השחקנים שהוא חושב שהם באנקרים מבחינתו, כמו גדי קינדה, אולי משה אוחיון וקורדריו יקבלו אשראי מחודש. 

תורג'מן כבר הספיק להעביר לשחקניו החדשים מספר נהלים ובין היתר אמר להם: "אני רוצה לראות אתכם מדברים. אני אוהב קבוצה שמחה ולכן אני אשמח אם תהיה מוזיקה בחדר ההלבשה ואווירה טובה.

אני לא רוצה שתהיו עם טלפונים סלולארים בחדר ההלבשה, כי הם יגרמו לכם לדבר עם אנשים אחרים ולא אחד עם השני, כמו שאני רוצה שתעשו".

"ישבתי כאן, כמוכם והיו לי חלומות גדולים שרציתי להגשים. אני בטוח שאתם יכולים להגשים את כל החלומות שלכם". נראה שהציפייה של תורג'מן היא בעיקר מהשחקנים שנמצאים הרבה שנים במערכת לאחד מחדש את הקבוצה, כמו קינדה, אוחיון וטם בן זקן.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

בינתיים נראה שתורג'מן יצטרך למצוא פתרונות איך מניעים מחדש את ההתקפה של אשדוד ואיך גורמים לאלקה המאד מוכשר להביא את הכישרון לידי ביטוי ברמת שערים, גם שחקן כמו בנצי מושל או רועי בקל שנשכחו עמוק עמוק בסגל של אשדוד, יוצאו מהנפטלין. בשבת בשעה 19:00 תהיה הזדמנות ראשונה לקבל טעימה קטנה ממה שמתכנן תורג'מן לעשות. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו