צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נטממשיך הטיפול בזיהום הכבד בנחל לכיש באשדוד, אשר גרם לתמותת עשרות אלפי דגים בנחל. אחרי שנפתח הסכר והנחל החל לזרום לים, החלו בצהרים בעיריית אשדוד להזרים מי ים לנחל על מנת לגרום לתחלופת מים והעשרת המים בחמצן.

מהבוקר עובדים צוותי העירייה במקום על מנת לטפל בזיהום, וכל העת ראש העיר עודכן על המתרחש והורה להקפיץ את כל הצוותים הנחוצים לטיפול באירוע, למרות החג. 

עד להודעה חדשה, משרד הבריאות מזהיר מפני הרחצה בחוף מי עמי ועד שוב נמל אשדוד, זאת בעקבות הזרמת הזיהום והדגים המתים מהנחל לים.

בהתייחסות ראשונה על האירוע, אומר הצהרים ראש העיר: 

"הבוקר מיד עם קבלת הדיווח על הזיהום ולאחר הערכת מצב מהירה שקיימתי עם מנכל העירייה הוחלט על שורת צעדים לטיפול במשבר הסביבתי החמור הזה עם המראה הקשה של הדגה הצפה.  

הצוותים המקצועיים של העיריה וארגוני הסביבה משתפים פעולה,  ופתיחת המעבר והזרמת מי הים לתוך הנחל,כבר הצילה ועוד תציל מספר רב  של דגים. אני יכול להרגיע שנחל לכיש אשר הושקעו בשיקומו  מיליוני שקלים, ואף זכה להיות מדורג כאחד משלושת הנחלים הנקיים בישראל, ישוקם אקולוגית  תוך זמן קצר״.

בשיחה עם אשדוד נט אומר ראש העיר: "התעלומה היא בדיוק גדולה. כל שאנו יכולים להגיד היא שאין חמצן במים. אחת ההשערות שהמי גשמים מהנקזים גרמה לאירוע. הנושא עוד בחקירה".

לגבי ההחלטה לפתוח את הנחל לים, אמר ראש: "קיבלנו החלטה עצמאית לפתוח את הנחל לים על מנת להציל דגים. להערכתי שתוך כמה ימים, בעקבות הפעולות שביצענו, הנחל יחזור לעצמו. זה משבר חמור, אבל נתגבר עליו. חשוב לציין שאין מדובר בפריצה ביוב".

הזרמת מי ים לנחל לכיש והסבר על תרומותו לשיקום הנחל:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו