המשרד לשוויון חברתי קיים מופע בעלות של 10₪ בלבד כחלק מפסטיבל אושפיזין מוזיקלי, שנפתח עם מופע של להקת ציפורי שיר בשיתוף פעולה חד פעמי עם יוני רועה במופע "הכי ישראלי".
להקת ציפורי שיר. צילום: חן בוקר
רועה, שמרבה לארח בהופעותיו אמנים החל את דרכו כיוצר אולם רק בשנת 96' החל לעמוד על במות בעצמו לאחר שחווה אלברשטיין הפיקה לו את אלבומו הראשון "זו אותה הרוח" ומאז הוא מופיע כבר 21 שנה ושתף בלהיטים רבים כמו "נמס ממך" של עומר אדם.
יוני רועה. צילום חן בוקר
אבי חן המפיק והמנהל האמנותי של הפסטיבל עמד בקדמת הבמה יחד עם חבריו ללהקת ציפורי שיר ואף כיכב בסולו, כך הם עמוד בשורה -שבע נשים בסגול ושלושה גברים בשחור, והנעימו את זמנם של הצופים רגע לפני שיוני רועה עלה לבמה עם להיטים ישראלים כמו: "על מפתן יומך", "ציף ציף מעל הרציף" ועוד...

רועה הלהיט את הקהל (המבוגר יחסית) ששר יחד עמו ונהנה ממבחר שיריו המוכרים והאהובים כמו: "פרי גנך", "הכותל המזרח", "איזו מדינה" ועוד... שנחשבים לקלאסיקות גדולות בעולם המוזיקה הישראלית, שירים של אריק איינשטיין, אריאל זילבר, החלונות ואפילו עשה חגיגה יוונית קטנה באולם בית יד לבנים.
רועה והלהקה. צילום חן בוקר
באודיטוריום מונארט הופיעה במופע ראשוני וחגיגי גלית גיאת שפתחה את המופע שלה בשיר "שירת לבבי" כשם המופע וכבר מהרגע הראשון ברור לכולם שהיא נולדה לבמה. כולה קורנת "גלאם" ואבק כוכבים, חיוכה ותלתליה (על אף שאספה אותם ברישול שובבי) עלולים היו להטעות אולם גיאת מציגה  אישה בוגרת, קלאסית ובשלה. היא משחקת את המילים ואולי זה כוחה מעל כל זמרת אחרת- ההגשה שלה מדויקת והיא מביאה אמון ומשרה נינוחות לקהל.

הייתה ציפייה כלשהי לראות אותה בשמלה מתנופפת, אולם היא הגיעה "נקייה" עם מכנס שחור וחולצה שחורה עם פסים זהובים  ואף על פי כן תנועותיה כשהיא רוקדת כובשות וסוחפות. היא חופשיה ונשית ואפילו בוכה בסיומו של אחד השירים. כולה התרגשות ונרגשות והקהל יחד איתה.
צילום חן בוקר
גלית גיאת. צילום חן בוקר
גיאת שרה על אהבה, אחרי שנים בהן היא אוספת ומלקטת חומרים על הבמה המיוחד בערב הזה היה הגשה ראשונית לשירים חדשים עליהם עבדה בשלוש השנים האחרונות...
טולדנו והסימפונית במשכן. צילום חן בוקר
אחרי חמישה עשורים ו-35 אלבומים, הרגיש אבי טולדנו על במת המשכן לאמנויות הבמה טוב מתמיד עם ניסיון עשיר ומצטבר ורפרטואר שגדל עם השנים. הבמה ועליה נגני התזמורת הסימפונית אשדוד, נתנו לאבי אנרגיות יוצאות מן הכלל. בכלל, הבמה מניעה אותו להמשיך ליצור ולשמח את הקהל שמלווה אותו במהלך השנים. השילוב עם התזמורת נתן תוספת של ריגוש הן לאבי והן לקהל ועיבוד שונה של המנצח אלדד שרים לשירים המוכרים והלהיטים של אבי.

בין השירים בהופעה שילב טולדנו שירים ישנים וחדשים, בעברית ובצרפתית שהוסיפו לבוש חדש לשירים הישנים. הקהל שקיבל אותו באהבה וחום לא נתן לו לרדת מהבמה וביקש הדרן ועוד הדרן ועוד הדרן. הוא כמובן סיפק את רצון הקהל כמו שהוא יודע.

אבי טולדנו. צילום חן בוקר
טולדנו אמר: "אני לא מקבל את זה כמובן מאליו... אני כבר חמישה עשורים מופיע וחוגג כאן הערב במשכן לאמנויות הבמה באשדוד יחד עם התזמורת הסימפונית וזה מאוד מרגש".

רגע מרגש במיוחד היה כשטולדנו אירח את בתו במופע ליהי מיירה טולדנו בת ה-15 שביצעה את השיר "כשאת עצובה" של עמיר בניון והעבירה צמרמורת בקהל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו