בפסטיבל הקרקס שיחול בשבוע הבא בעיר אשדוד במשך שלושה ימים, ישתתפו כ- 60 אמנים מרחבי העולם, ביניהם שלושה מקרקס 'דורטו' מאשדוד ויש התרגשות גדולה לאור השמות הגדולים- הן של האמנים והן של השופטים המכובדים שיגיעו, זו השנה השלישית ברציפות לעיר אשדוד לחגיגת קרקס עולמית- מופעי רצועות, אקרובטים, מקל רוסי, חישוקים אוויריים וכמעט כל דבר שעולה בדמיונכם יתקיים במהלך ימי הפסטיבל.

ישראל, והעיר אשדוד בפרט הופכת לשחקנית בולטת בתחום הקרקס הבינלאומי,"עדיין יש פער בתפיסה בין המיקום של הקרקס הישראלי בעולם לבין החברה הישראלית שרואה בו בעיקר כבידור", אומר סלבה נוסינסקי, מנהל קרקס דורטו באשדוד.
יח"צ
בעוד בחו"ל אמני קרקס נחשבים לסלבריטאים ואנשים נהנים ממופעים בכל הגילאים, בישראל הציבור עדיין מתייחס למופעי קרקס כמופעי בידור לילדים בעיקר וניתן לראות זאת לפי הקהל שמגיע למופעים השונים. אם בתיאטרון או במופעי מחול אנשים מתחברים לטקסטים לפי תסריטים ודיבור, בקרקס חשים לפי הכוריאוגרפיה, המוזיקה ואמני הקרקס שמביעים רגשות ותחושות.

"אנחנו מקווים לשנות את התפיסה ושהקהל יתרחב וכמו שאנשים הולכים למופעי תיאטרון ולקולנוע, הם יגיעו גם למופעים שלנו. אנחנו מנסים לחנך את הקהל ולשנות את תרבות הצריכה של אמנות הקרקס. בשנים האחרונות חל תהליך בהפנמה והחדרה של הדור ה"חדש". משה הלך 40 שנה במדבר כדי שדור העבדים יתחלף בדור חדש ואופטימי יותר- כך גם קורה בקרקס", מסביר נוסינסקי.
יח"צ
השנה, יש נציגות מכובדת של אמנים מאשדוד ומישראל- קרקס 'דורטו' מאשדוד יציג שלושה קטעי קרקס שונים- קטע אחד בקטגוריה של המבוגרים ושני קטעים בקטגוריית הילדים. על אף שמדובר בפסטיבל תתקיים כל העת תחרות, בעצם נוכחותם של השופטים. במשך יומיים יוצגו מופעים שונים- חצי מהאמנים יופיעו ביום הראשון והחצי השני ביום למחרת כשביום השלישי יתקיים אירוע "גאלה"- בו יוצגו המופעים שבחרו השופטים לטובים ביותר ובמקביל, המופעים מהם ניכר היה שהקהל ביומיים הראשונים התלהב מהם בעיקר- לפי מחיאות כפיים, חיבור והתרגשות ועוד.

במיוחד במופעי הקרקס המרהיבים הוא הביצועים "לייב" של האמנים של פעלולים שונים. אם מעולם לא ראיתם מופעי קרקס בינלאומיים- קחו בחשבון שסביר שתתרגשו, תדאגו לשלומם של האמנים, תתלהבו וסביר שתתהו ביניכם לבין עצמכם כיצד הם הגיעו למסוגלות כה גבוהה.
יח"צ
החברה העירונית לתרבות הפנאי, יו"ר דירקטוריון החברה -בוריס גיטרמן, מנכ"ל החברה - אורן טואיל וסמנכ"ל החברה - ויטלי סלוצקי עובדים ותומכים במהלך כל השנה כדי לקדם ולחזק את תחום הקרקס ולמתג את הענף בעיר כמוביל ובינלאומי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה- מבחינת האמנים והשופטים שמגיעים מידי שנה לפסטיבל. בשנים האחרונות קרקס דורטו באשדוד לוקח חלק פעיל ומגלה נוכחות משמעותית באירועים הנערכים בעיר- בשילוב כוחות וחוויה כמעט בכל האירועים בתחומי הספורט, האמנות, פסטיבלים ועוד...

סלבה נוסינסקי ,המנהל האמנותי וזה שבחר מבין 300 הצעות של אמנים שונים 24 קטעים הטובים ביותר יחד עם הבימאי שהגיע במיוחד ממוסקבה זו השנה השנייה ברצף, מעבר לבחירת האמנים הם בוחרים את המוזיקה ואיזו תאורה תהיה בכל מופע ויורדים עד לפרטים הקטנים כדי לתת לצופים חוויה מושלמת של קרקס.
יח"צ
הפסטיבל התחרותי הבינלאומי לאומנויות הקרקס בישראל, יתקיים בחול המועד סוכות בין התאריכים 8-10 באוקטובר.
מופעי התחרות יתקיימו ב 8-9 באוקטובר, עלות הכניסה 39  , מופע הגאלה ב 10 לאוקטובר, עלות הכניסה 59 ₪, הפסטיבל יתקיים באוהל קרקס הממוקם בכיכר המפרשיות באשדוד, פינת שדרות מנחם בגין ופינת שדרות משה דיין

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו