אוזניות

תרבות הספורט הולכת ומתפתחת שנים האחרונות בישראל, יותר ויותר אנשים משקיעים באימונים בחדרי כושר ויחד אתם הדרישה לאוזניות ספורט גוברת והולכת.

אוזניות ספורט אמתיות כוללות מספר מאפיינים ייחודיים, הן צריכות לשלב בין איכות שמע לבין אחיזה יציבה באוזן, הם יאפשרו לכם ליהנות ממוזיקה איכותית במהלך האימון, תוכלו להזיע לתוכן בלי לחשוש שהאוזנייה תיפגע, הן לא ייפלו לכם מהאוזניים ואם תרצו הם גם יוכלו למדוד לכם את הדופק ולהתחבר אל אפליקציות ספורט וכושר שונות.

תשכחו מהאוזניות הזולות המגיעות הטלפונים החכמים, באמצעות אוזניות בלוטוס אתם יכולים ליהנות מחוויית אימון ברמה אחרת לגמרי.

 

אז מה בעצם בודקים ואיך בוחרים את האוזניות המושלמות עבורכם?

 בשלב הראשון אתם צריכים להחליט איך נוח לכם יותר להתאמן, כאשר האוזנייה יושבת בתוך האוזן או מוצמדת לאוזניים באמצעות קשת. עליכם לבחור בין אוזניות מסוג IN EAR, לבין אוזניות מסוג ON EAR. 

אוזניות IN EAR הן אוזניות קטנות אשר מגיעות ללא קשת שיושבת על הראש. הן נכנסות לתוך אפרכסת השמע של האוזן ובאמצעות מתאמי סיליקון הם מתאימות את עצמן, עד כמה שאפשר, למבנה האישי של אוזן המשתמש. הן קלות לנשיאה, הן קומפקטיות ולא תופסות מקום רב בתיק. על פי רוב הן מגיעות עם נרתיק שבו אפשר להניח את האוזניות כאשר הן לא בשימוש ולדאוג שהן לא ייהרסו בתחתית התיק שלכם. מחקר קצר שנערך בין ספורטאים ותיקים מלמד כי אוזניות מסוג IN EAR, הן האוזניות הנפוצות ביותר בין הספורטאים.

אם אתם מחפשים אוזניות מומלצות לפעילות ספורט אז האוזניות הפופלאריות ביותר הן אוזניות בוס ואוזניות ביטס. לחברת BOSE יש את הדגם המצליח אוזניות בלוטוס Bose sportsound pulse שמודד לכם את הדופק במהלך הפעילות גופנית. ולחברת Beats by Dr. Dre  יש את הדגם הפופלארי ואהוב בקרב הרצים אוזניות אלחוטיות Beats Powerbeats3 אוזנוית אלחוטיות עם סוללה שמחזיקה 12 שעות נגינה ועם חבק ביטחון שמחזיק את האוזניות גם בפעילות האינטנסיבית יותר.


בתמונה: אוזניות ביטס Beats Powerbeat 3

אוזניות  ON EAR הן אוזניות גדולות יותר אשר מוצמדות אל האוזן באמצעות קשת המולבשת על הראש או על הצוואר. הן פחות נוחות לנשיאה, אך הן מצטיינות באיכות השמע ובנוחות ומתאימות לכל מי שלא אוהב להתאמן שעות ארוכות עם אוזניות בתוך האוזן.

 כאשר אתם מתאמנים בחדר כושר, מתאמצים ומתעייפים לא מומלץ להעמיס על עצמנו משקל כבד. חשוב לבחור אוזנייה בעלת משקל קל, אוזנייה שתאפשר לכם להתאמן עם, אך להרגיש בלי.

אף אחד לא רוצה באמצע פעילות ספורטיבית להסתרבל עם האוזנייה. אוזניות איכותיות מעניקות לכם חווית משתמש פשוטה וקלה לתפעול. חשוב לבחור אוזנייה המאפשרת לשנות בקלות את עוצמת הווליום, להעביר רצועות של שירים ולקבל שיחות חשובות.

 חשוב לבחור אוזניות הנצמדות היטב אל האוזן ולא נופלות כל הזמן. אוזניות IN EAR מגיעות עם מתאמי סילקון המאפשרים להתאים את האוזנייה למבנה האישי של המשתמש. בחרו באוזנייה המציעה מספר מתאמי סיליקון בגדלים שונים, כך יגדלו הסיכויים שאחד מהם יתאים לכם טוב יותר. האוזניות מגיעות עם כבל המחבר בין שתי האוזניות, חשוב לבחור כבל נוח שלא יטפח לכם על הגב במהלך האימון, בדגמים יקרים יותר אפשר למצוא אוזניות הנכנסות היישר לתוך האוזן ללא הכבל המקשר ביניהן. אם בחרתם באוזנייה מסוג ON EAR חשוב להקפיד שהקשת תהיה קשיחה ויציבה.

לא תמיד אפשר להתנתק מהשגרה בזמן האימונים ולא תמיד אפשר להתעלם משיחות טלפון. אם תבחרו אוזניות עם מיקרופון איכותי, תוכלו ענות לשיחות ולדבר בטלפון בלי להרים את הקול או לצעוק.

אימונים בחדר הכושר כרוכים בהרבה מאמץ והרבה זיעה, לכן חשוב לבחור אוזניות עמידות בפני זיעה רטיבות ומים. אף יצרן לא ימליץ לכם לשחות במים עם האוזניות, אך אם תרצו לשטוף אותן לאחר האימון, חשוב שהן יהיו עמידות למים. אם תרצו להשתמש באוזניות גם בזמן ריצה, אוזניות עמידות למים יאפשרו לכם לרוץ גם בימים גשומים.

 אוזניות ספורט אינן מצטיינות באורך חיי הסוללה בשל הרצון לשמור על משקל נמוך כמה שיותר.  הזמן הממוצע של הסוללות נע בין שלוש עד לחמש שעות, אך במספר אוזניות המארז משמש כמטען נייד ובמקרה הצורך תוכלו להטעין את האוזנייה בין אימון במכשיר אחד למכשיר שני.

 כדאי לבחור אוזניות בעלות אטימות גבוהה, במיוחד לאימונים בחדר הכושר. אוזניות אטומות היטב יעלימו רעשי רקע כמו התנשפויות דרמטיות של המתאמנים בקרבתכם ועוד.  יש אוזניות אלחוטיות שבהן קיים מעבד אות דיגיטאלי המנטרל רעשי רקע. חשוב לציין כי אוזניות מסוג IN EAR אטומות יותר מאשר אוזניות מסוג ON EAR.

אוזניות יקרות יותר מתפקדות גם כמאמן אישי. הן מצוידות בחיישנים אשר יודעים למדוד דופק, מד תאוצה ולהתמשק עם אפליקציות ייעודיות הכוללות מעקב אחרי האימון שלכם והדרכה. למי שמעוניין באוזניות בלוטוס צריך לקחת בחשבון שצריך לדאוג להטעין את הסוללה שמחזיקה ברוב הדגמים בין 5 -8 שעות. באוזניות ביטס הסוללה מחזיקה 12 שעות נגינה. במידה ואתם לא שוכחים להטעין את הסוללה אתם תזכו ליהנות מאימון ללא חוטים וכבלים שיכולים להסתרבל ולפגוע לכם באיכות האימון.

 מוזיקה טובה וחוויית שמיעה איכותית משפרת כל אימון. כדאי לבדוק האם תוכלו ליהנות מצלילים סטריאופוניים, האם איכות השמע טובה גם בווליום גבוה יותר ועוד.

אם אתם מכורים לפעולות ספורט ומבלים שעות רבות בחדר הכושר אל תתפשרו על איכות האוזנייה גם במחיר יקר. טווח המחירים של אוזניות הספורט נע בין מאות שקלים ועד לאלף שקלים ויותר, וככל שתשקיעו יותר באוזנייה, כך גם תיהנו ממנה יותר.

 

 

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו