כך תבחרו טבעת יהלום

1.קריטריונים לבחירת טבעת – הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת בקניית טבעות אירוסין הוא כיצד בוחרים את היהלום שעל הטבעת. כדי להבין קצת יותר, חשוב שתדעו כי ליהלום ישנם כמה קריטריונים שצריך לשים אליהם לב בבחירה, כמו חיתוך היהלום, קראט, צבע, ובהירות.

חיתוך - משמעו צורת היהלום כאשר ישנן חיתוכים פופולאריים בטבעות אירוסין כמו חיתוך אובאלי, מלבני בצורה לב או אגס. בנוסף יש לשים לב כי היהלום נחתך בצורה טובה כי הוא מבריק ואין בו נקודות.

קראט - היהלומים משמעותו משקל היהלום. חשוב לדעת כי קראט אחד משקלו חמישית גרם, כאשר ירידה במשקל הקראט תשפיע על איכות האבן ושלמותה.

צבע היהלוםלצבע היהלום יש חשיבות רבה בקביעת המחיר. אם אתם רוצים לקנות טבעת אירוסין במחיר שפוי, תוכלו לבחור צבעים חזקים כמו צהוב, אפור או חום שמורידים את עלות היהלום. במידה ויש לכם את הכסף ואתם יכולים להרשות לעצמכם יהלום שקוף נחשב יקר ואיכותי יותר.

בהירות היהלום - קובעת גם היא את איכות היהלום, כאשר יהלום בהיר הינו איכותי יותר ויהלום שאינו בהיר נחשב פגום וזול יותר.

  1. קניית היהלום – את היהלום חשוב לרכוש מחנות שקיבלה אישור למכירת יהלומים ממכון התקנים הישראלי. כיום ניתן למצוא מגוון חנויות תכשיטים שמוכרות טבעות אירוסין, ולכן כדאי לבצע השוואת מחירים לפני הרכישה.
  2. תעודה גמולוגית – שימו לב כי אתם מקבלים תעודה גמולוגית ברכישת היהלום. התעודה היא האסמכתא שלכם הקשורה לאיכות היהלום, לפירוט שלו ולכך שהוא נחתך במעבדה מקצועית וחוקית.
  3. טעם אישי – לפני שאתם רוכשים טבעת אירוסין חשוב לשים לב לטעם האישי של בת הזוג. כדי לדעת יותר מומלץ להגיע לתיבת התכשיטים שלה לבדוק את אופיים של התכשיטים, את צבע האבנים שעל תכשיטיה ואת החומר שממנו עשויים רוב תכשיטיה. בכך תדעו האם לרכוש טבעת אירוסין עשויה זהב צהוב או זהב לבן.
  4. תקציב – בכל הנוגע לקניית טבעת אירוסין, האמונה הרווחת אומרת שעל הגבר לרכוש טבעת אירוסין ששווה סכום של שלוש משכורות. עם זאת: כיום אין חוקים, וחשוב למצוא טבעת אירוסין שתתאים לתקציב וליכולות של כל אחד.
  5. התאמת הטבעת לאצבע – שימו לב כי אתם רוכשים טבעת אירוסין שמתאימה בגודלה לאצבעה של בת הזוג. על מנת להתאים, בחרו טבעת מתיבת התכשיטים והביאו אותה עמכם אל חנות התכשיטים. בכך לא תצטרכו לאחר הצעת הנישואין לחזור ולהגדיל או להקטין את הטבעת.

כעת אתם יכולים להתחיל לחפש טבעות לפי ההנחיות שנתנו לכם. עם זאת, בקניית טבעת אירוסין, חשוב לעיתים לשכוח מכל ההנחיות וללכת רק עם תחושות הלב.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו