צילום: הפועל אשדוד כדוריד

ליגת הכדוריד חוזרת. הפועל אשדוד הקבוצה האדומה נציגת הכדוריד בעיר, מציגה קבוצה חדשה, סגל חדש ומאמן חדש על הקווים. על הנייר ועל פי משחקי ההכנה נראה שיש קבוצה טובה מאד בעיר שכמו כל השנים האחרונות תיאבק חזק בצמרת.

המטרה של האדומים העונה תהיה הגעה לחצי הגמר, מה שלא קרה בשנים האחרונות. חרף פתיחת עונה טובה בשנים האחרונות, אשדוד תמיד הצליחה לאבד גבוה ולמעוד לקראת הסיום.

השינוי על הקווים הגיע הקיץ, וובזה זייקמן המאמן שהדריך את הקבוצה חמש שנים זז הצידה ובמקומו הגיע אולג בוטנקו שבאשדוד בטוחים שיוכל לשדרג את הקבוצה קדימה.

בוטנקו שחקן עבר גדול, חתם ל- 3 שנים ועבר לגור בעיר, מה שמראה על הכוונות שלו ושל הקבוצה. הסגל התחלף, זרים חדשים הגיעו שהמטרה היא אחת: פיינלפור וצמרת גבוהה.

בטורניר ההכנה, הקבוצה הגיעה קרוב מאד, עד גמר האיגוד ונפלה מול מכבי ראשל"צ בגמר. 

אשדוד כאמור, שאמורה להוות יריבה צמודה למכבי והפעול ראשל"צ יחד עם מכבי ת"א ורמה"ש תפתח במשחק הראשון במשחק יחסית קל על הנייר, מול העולה החדשה קרית אונו בחוץ.

אשדוד גברה לפני כחודש על אותה קריית אונות 28-19 בגביע האיגוד. אולם בליגה במשחק חוץ עם קהל והתלהבות של עולה חדשה זו תהיה אופרה אחרת ובאשדוד לא מזלזלים כלל ביריבה.

העונה, אין שינוי בפורמט המשחקים. הליגה הסדירה תימשך 22 מחזורים, כשהשניים הראשונים ייערכו בשני בשל מועדי החגים. הליגה תצא כבר בתום המחזור הרביעי (אמצע אוקטובר) לפגרת פעילות נבחרות (ישראל תחל בהכנות לקראת מוקדמות אליפות העולם שייערכו בינואר, כשתארח בארץ לשלושה משחקי אימון את אוקראינה).
 
שינוי מהותי שחל הוא חוק שלושת הזרים (במקום שניים בשנים האחרונות). מרבית הקבוצות אכן התחזקו בזר שלישי, מה שאיפשר גם חלון העברות דינמי בקרב השחקנים הישראלים בין הקבוצות. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו