צילום: דוברות עיריית אשדוד

חג הסוכות אוטוטו מגיע ואיתו גם הגשם הראשון. בעירייה החלה ההיערכות לקראת בוא החורף וצוותי מינהל התפעול, בכוחות מתוגברים, כבר עסוקים בניקוי הנקזים והמרזבים, בגיזום העצים, בזיפות הגגות במוסדות החינוך ובהיערכות לתרחישי חורף אפשריים.

על עבודות ההכנה וההצטיידות דיווחו כל מנהלי היחידות התפעוליות בישיבת המינהל האחרונה, איש איש בהתאם למשימות הרלוונטיות לתחומו. 

כזכור, החורף האחרון היה גשום וסוער. בשנה שעברה לדוגמא, ירדה כמות גשם אדירה באילת וגרמה לשיטפונות ולשיבושים בדרך. העיר נחסמה לתנועה וגם בערים נוספות היו לא מעט הצפות ונחסמו הדרכים. "

כמות המשקעים שירדה אשתקד ועוצמת הרוחות שפקדה את אזורנו בחורף האחרון מעידים יותר מכל כי היכולת לצלוח את החורף בשלום תלויה במידה רבה ברמת המוכנות שלנו" אומרים במינהל החינוך ומוסיפים "אנחנו נערכים לכל תרחיש אפשרי וגם השנה אנו עושים ככל יכולתנו להיערכות אופטימלית לקראת החורף".

בתוך כך הם מציינים כי במוקד העירוני וביחידות התפעול נערכים לשלושה מצבים בדרגות קושי משתנות: מצב 1 - מזג אוויר חורפי עם אפשרות לגשם בעוצמה נמוכה והתפתחות תנאי סערה.

מצב 2 - מזג אוויר חורפי עד סוער עם משאבי רוח בעוצמה בינונית וסיכוי גבוה לגשם. מצב 3 - מזג אוויר סוער עם משאבי רוח בעוצמה גבוהה, התפתחות ענני סערה וממטרים כבדים. 

אז החורף אוטוטו מגיע והעירייה מבצעת את משימותיה, אך גם הציבור מתבקש להיערכות ברמה האישית. "הניסיון מלמד שהגשם הראשון פוקד אותנו באמצע חודש תשרי, לרוב במהלך חג הסוכות. זה הזמן שגם הציבור ייערך לחורף" אומרים במינהל התפעול וממליצים על הפעולות הבאות:

לדאוג לניקוי המרזבים בבתים הפרטיים ובבנייני המגורים

לגזום עצים בחצרות הבתים

לחזק פריטים שונים מסכנת רוחות סערות, כדוגמת ציוד וריהוט חוצות הנמצא בחצרות, דודי שמש ואנטנות על גגות הבתים או פרגולות וסככות צל במרפסות הבתים.

להיערך בתוך הבית ולהצטייד בתאורת חירום, רדיו המופעל על סוללות, טלפון סלולארי וכמות מספקת של סוללות למקרה של הפסקת חשמל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו