בפעם הראשונה באשדוד יוצא לדרך יום שכולו הפנינג רכיבה ואתם יותר ממוזמנים לקחת בו חלק!

הטור ד׳אשדוד הוא לא "טור דה פראנס"-  לא יהיו אופני כביש אלא אופני הרים, ולמרות שיש מקצה תחרותי, ברשות הספורט העירונית כמו תמיד מעודדים פעילות לכל המשפחה ובכל גיל בנו והתאימו מסלולי רכיבה עממיים, שפונים, לכל המשפחה.

הרעיון של  Tour D’Ashdod נולד ונהגה על ידי יורם אסרף מנכ"ל רשות הספורט  שעם כניסתו לתפקיד הכריז על 4 מותגים חדשים שבכוונתו לקדם: מרוץ הלילה מחוף לחוף, מרכז המצוינות בג׳ודו, המרכז לספורט ימי וה-Tour D’Ashdod.

שלושת הראשונים יצאו כבר לדרך בהצלחה רבה והמשימה האחרונה תקרה ממש בקרוב ב- 10 באוקטובר.

מלבד המרוץ עצמו מתוכנן בשפך נחל לכיש מתחם הפנינג חוויתי שיכלול: תצוגה של חנות האופניים "מייק בייק", דוכנים של חברות ביגוד ומוצרים משלימים לרוכבי אופניים בכלל וספורט בפרט, מתחם ספינינג בהובלת הסטודיו של סרג'יו שיעביר שיעור ספיניג במקום ועוד אטרקציות נוספות...

באירוע עצמו יושכרו זוגות אופניים בסכום סמלי של 30 ש״ח וזאת כדי לאפשר את חווית המרוץ גם למי שאין ברשותו אופניים, ניתן יהיה לשכור אופניים מ-07:00 ועד 12.00 בצהריים, המחיר יכלול קסדה וחולצת משתתפים.

על המסלולים עצמם:
המקצה התחרותי יעמוד על 21 ק"מ ויתחיל בשפך נחל לכיש לכיוון מזרח, עד לצומת עד הלום וחזרה. שני המסלולים "עממיים"יעמדו על 5 ק"מ (מתאים לכל גיל) ו-11 ק"מ – שביל עפר לאופני שטח.

כל מי שחושב שיצליח לצלוח את 21 הק"מ מוזמן להירשם באתר www.teutza.co.il

השכרת זוגות אופניים תתאפשר החל מגילאי 9

צילום: אייקון תקשורת

הפתעות ומתנות למשתתפים!
כמו שאין חגיגה בלי עוגה ברשות הספורט העירונית אין תחרות ללא פרסים, שני זוגות אופניים יוגרלו בשווי של 2,999 ₪, רק הנרשמים מראש יוכל לקחת חלק בהגרלה,  ורק מי שיהיה נוכח במקום בזמן ההגרלה יוכל לקחת את הפרס.

בנוסף יחולקו מגוון רחב מאוד של פרסים- שיינתנו בחסות חנות האופניים "מייק בייק".

אייש מספר בהתרגשות: "דיברנו על עשייה בתחום הספורט בעיר ובתחום האופניים בפרט. בתור אחד שרוכב באשדוד כבר הרבה מאוד זמן אני מכיר את המסלולים וחשבתי שזה יכול להיות קרש קפיצה ופריצת דרך חדשה. לכן החלטנו לחנוך את האירוע כתעודת זהות לתחום רכיבת השטח בעיר אשדוד.

קיבלתי על עצמי לנהל את המסלול בכל הקשור לסיכונים, פתיחת וקביעת הציר ונוצר שיתוף פעולה מדהים עם אנשי רשות הספורט ועם נמרוד הנגבי שאמון על ההפקה. צפוי הפנינג חוויתי ויוצא דופן, שלא נעשה קודם לכן בעיר אשדוד".

את האירוע מפיק נמרוד הנגבי, מאתר ״תאוצה״ הנגבי היה מתחרה מקצועי עם מעל ל- 16 שעות אימון בשבוע. הוא התחרה מגיל 15 עד גיל 44  באופן מקצועי, בעיקר בענף האופניים. כיום, הוא מפיק את כל תחרויות איגוד האופניים המקצועיות: הרים וכביש.

לקראת האירוע ממליץ הנגבי, בעיקר לכאלו שלא רכבו הרבה זמן או למתחילים - להתחיל כבר עכשיו להרגיל את הגוף לישיבה - שימו דגש על גובה הכיסא והתאמתו לישבן ולגב, גובה הכידון,  כדי שהצוואר לא ייתפס ולאט לאט להוסיף אלמנטים של דיווש נכון, טכניקת רכיבה, הילוכים ועוד...  טיפ נוסף - לבוש קליל ונוח כדי שהחוויה תהיה מהנה ולא מסורבלת. טייץ/ מכנס נוח שלא יגביל את עבודת הרגליים.

בעיר אשדוד יש גרעין של רוכבי אופניים מקצועיים. דווקא מכיוון שמדובר בתקופת פגרה מבחינת ענף האופניים המקצועני בארץ, יש צפי שיגיעו רוכבים גם מחוץ לאשדוד.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט: ה- Tour D’Ashdod שיתקיים בחול המועד פסח הוא הצלע הרביעית של ארבעת המותגים החדשים של רשות הספורט.

מדובר בהפנינג חווייתי שהותאם עם המון מחשבה לכלל תושבי אשדוד, לכל גיל, אם יש ברשותו אופניים וגם אם לא. זהו אירוע שכל כולו כייף המשלב פעילות ספורטיבית שמתאימה לכל אחד לפי צרכיו.

כמו במרוץ הלילה מחוף לחוף שקיימנו לראשונה ולמדנו הרבה, כך גם ה- Tour D’Ashdod הוא פה כדי להישאר ולהשתבח עם השנים וכולי תקווה שתדעו להפיק ממנו את המיטב.

אייש מחנות "מייק בייק" אמר: "יש בי הרבה התלהבות שהאירוע הזה יצליח ויהפוך לאבן דרך בתחום רכיבת האופניים בעיר ורכיבת השטח בפרט.

העיר אשדוד תארח את קבוצת הרוכבים המקצוענית היחידה במדינת ישראל - "קבוצת סייקלינג אקדמי" הישראלית: israelcyclingacademy. אביעד יזרעאל מאמן הקבוצה, יגיע עם שני נציגים להתארח בעיר ולשמש מודל ודוגמה לרכיבה מקצוענית.

יש בסך הכל 8 ישראלים שחברים בקבוצה וזה ש-2 מהם יגיעו זה ללא ספק כבוד עבורי באופן אישי וכמובן עבור העיר אשדוד. מדובר בקבוצה שמתאמנת ומתחרה ברחבי העולם ולוקחת חלק בסבב ה-UCI  הסבב המקצועני של איגוד האופניים הבינלאומי. בנוסף תשתתף קבוצת הרוכבים המקצוענים של חנות האופניים מייק בייק- ב- 21 ק"מ (התחרותי)".

צילום: אייקון תקשורת

שימו לב!

לא תאושר כניסה והשתלבות של אופניים חשמליים. פקחים יוצבו לאורך כל הדרך.

לא תתאפשר נסיעה דו כיוונית.

השתתפות באירוע מחייבת חבישת קסדה.

לאורך המסלול יוצבו שופטים/ ומאבטחים.


לו"ז:
07.30 - זינוק תחרותי- 21 ק"מ
09.00 - עממי כולם יכולים להשתתף- רק תירשמו באתר מוקדם יותר כדי שגם אם אין לכם אופניים תוכלו להשכיר (הכמות מוגבלת מהרו להירשם!)

להרשמה לספינינג: סרג'יו 054-4890201
מוזיקה, רכיבה על אופניים, קרנבל ספורטיבי והכי חשוב - המון כיף ההרשמה חינם!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו